Mobilā versija
Brīdinājums +3.7°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

Lietuva svin Valsts atjaunošanas dienu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva šodien svin Valsts atjaunošanas dienu – 98. gadskārtu, kopš pieņemts akts par neatkarības atjaunošanu, pasludinot Lietuvas Republiku.

1918. gada 16. februārī Lietuvas padome parakstīja dokumentu, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņā un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām. Otrdienas rītā Lietuvas valsts vadītāji Viļņas Rasu kapsētā godināja Neatkarības akta parakstītāju piemiņu. Vēlāk prezidente Daļa Grībauskaite pasniedzaLietuvas un ārvalstu pilsoņiem valsts apbalvojumus par nopelniem Lietuvas labā. Pusdienlaikā Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils, kā allaž šai dienā, tika svinīgi uzvilkti visu triju Baltijas valstu karogi. Jauns pasākums plašajā svētku programmā šogad ir jauniešu gājiens “Pa Lietuvas valsts ceļu”, bet tā rīkotāji – Viļņas pašvaldība, Lituānistu apvienība un Lietuvas vēstures skolotāju apvienība – cer, ka tas kļūs par iecienītu tradīciju

Pievienot komentāru

Uzlec Makrona zvaigzne (4)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācībasBaltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+