Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Guntra, Marianna, Ginters
Trešdiena, 20. septembris, 2017
16. februāris, 2016
Drukāt

Lietuva svin Valsts atjaunošanas dienu

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuva šodien svin Valsts atjaunošanas dienu – 98. gadskārtu, kopš pieņemts akts par neatkarības atjaunošanu, pasludinot Lietuvas Republiku.

1918. gada 16. februārī Lietuvas padome parakstīja dokumentu, kurā pasludināja, ka Lietuva atjauno neatkarīgu, uz demokrātiskiem pamatiem balstītu valsti ar galvaspilsētu Viļņā un norobežojas no visām valstiskajām saitēm, kādas tai jebkad bijušas ar citām tautām. Otrdienas rītā Lietuvas valsts vadītāji Viļņas Rasu kapsētā godināja Neatkarības akta parakstītāju piemiņu. Vēlāk prezidente Daļa Grībauskaite pasniedzaLietuvas un ārvalstu pilsoņiem valsts apbalvojumus par nopelniem Lietuvas labā. Pusdienlaikā Simona Daukanta laukumā pie prezidenta pils, kā allaž šai dienā, tika svinīgi uzvilkti visu triju Baltijas valstu karogi. Jauns pasākums plašajā svētku programmā šogad ir jauniešu gājiens “Pa Lietuvas valsts ceļu”, bet tā rīkotāji – Viļņas pašvaldība, Lituānistu apvienība un Lietuvas vēstures skolotāju apvienība – cer, ka tas kļūs par iecienītu tradīciju

Pievienot komentāru

Spānijas policija veic kratīšanu Katalonijas valdības ēkās (1)Spānijas policija trešdien Barselonā veikusi kratīšanu vairākās Katalonijas valdības ēkās, paziņojusi reģiona valdības preses pārstāve.
Draugiem Facebook Twitter Google+