Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Vitālijs, Ralfs, Valgudis
Trešdiena, 23. augusts, 2017
29. maijs, 2015
Drukāt

Svinēs 740 gadus Daugavpilij un 75 gadus Latgales dziesmu svētkiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Svētdien, 7. jūnijā plkst. 17 Daugavpilī, Stropu estrādē norisināsies Latgales dziesmu svētki “Mana zeme”, vēsta rīkotāji.

Šogad Daugavpils pilsētai aprit 740. gadu, savukārt Latgales dziesmu svētkiem – 75 gadi, kas tiks svinēti pilsētas svētku noslēguma dienā, 7 .jūnijā. Svētkos piedalīsies turpat simt kolektīvi un gandrīz 3000 dalībnieki no Latgales un citiem Latvijas novadiem.

Koncerta “Mana zeme” dalībnieki būs jauktie, sievu, vīru kori, pūtēju orķestri, tautas mūzikas kolektīvi un deju ansambļi. Būtiski, ka visas kolektīvu grupas ir Daugavpils dalībnieku pārstāvētas.

Koncerta laikā tiks izpildīti Latvijas un Latgales komponistu darbi. Pēc ilgu gadu pauzes atdzimušās leģendārās rokgrupas “Elpa” izpildījumā izskanēs J. Logina un A. Skalbes “Senā dziesma”. Svētkos piedalīsies arī viesi – Valsts iestādes “Vitebskas kultūras centrs” Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātais kolektīvs, amatieru horeogrāfiskais ansamblis “Zorjka”.

Pirmo reizi Latgales Dziesmu svētkiem ir savs karogs. Tā autore – māksliniece Silva Veronika Linarte.

Kā norāda svētku organizatori: “Latgales Dziesmu svētki ir kļuvuši par Daugavpils un Latvijas vēstures būtisku pieturas punktu, apliecinot pilsētas piederību Latgalei un mīlestību pret savu zemi – Latviju. Skan mana zeme – gavilē Latgale, gavilē Daugavpils!”

Ieeja pasākumā bez maksas.

Pievienot komentāru

Atkal izsalcis pēc dziesmām (1)"Neesmu mūziķis, bet vienkārši cilvēks, kuru interesē visādas radošas izpausmes," saka mūziķis JĀNIS ŠIPKĒVICS
Draugiem Facebook Twitter Google+