Kultūra
Teātris un kino

Svinēs Eiropas Mākslas kino dienas 16

Publicitātea attēls.

Svētdien, 15. oktobrī, kino pasaule svinēs Eiropas Mākslas kino dienu. Šī tradīcija tika iedibināta pirms gada, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs, informē rīkotāji.

Pasākuma iniciatīva nāk no Eiropas organizācijām “CICAE ART Cinema” un “Europa Cinemas”, kuras jau vairāku gadu desmitu garumā mērķtiecīgi atbalsta un apvieno filmu izrādītājus, kas strādā ar Eiropā veidotajām filmām un izplata tās ārpus nacionālo ražotājvalstu robežām. Pagājušajā gadā projektā iesaistījās 34 valstis un filmas tika rādītas uz 4000 ekrāniem.

Programmu šai dienai izvēlas katrs kinoteātris pēc saviem ieskatiem, un “Splendid Palace” piedāvās publikai tikai Eiropā veidotas filmas, kas jau ieguvušas atzinību pasaules kinofestivālos un pavisam nesen guvušas skatītāju atsaucību arī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā.

Svētku programma kinoteātrī “Splendid Palace” sāksies 15. oktobrī plkst. 15 ar 2016. gadā Norvēģijā uzņemto filmu “Skats no balkona” (režisors Ūle Jēvers). Plkst. 16.45 būs iespēja noskatīties šogad Francijā tapušo režisora Arnauda Deplešēna filmu “Ismaela rēgi”, bet Eiropas kino programmu plkst. 19 noslēgs 2017. gada Francijas filma “Nebeidzamā dzeja” (režisors Alehandro Hodorovskis). Filma ir turpinājums Alehandro Hodorovska autobiogrāfiskajam stāstam, kas aizsākās filmā „Realitātes deja” (2013).

Iecerēts, ka Eiropas Mākslas kino diena norisināsies ik rudeni, akcentējot Eiropas jaunā kino vērtības.

LA.lv