×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
6. jūnijs, 2016
Drukāt

Svinēs Liepājas universitātes Rakstniecības studiju piecus gadus

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultāte piektdien, 10. jūnijā plkst. 19 kluba “Fontaine Palace” terasē “Acropolis” svinēs Rakstniecības studiju piecu gadu jubileju, LA.lv uzzināja universitātē.

Vakara gaitā būs iespēja noklausīties Rakstniecības studiju absolventu Sabīnes Košeļevas, Rasas Bugavičutes-Pēces, Vara Siliņa, Ērika Vilsona, kā arī pašreizējo studentu darbu fragmentus, absolventu stāstus par Rakstniecības studiju nozīmi viņu tālākajā darbībā un programmas veidotāju redzējumu par programmas attīstību.

Maģistra studiju programma “Rakstniecības studijas”, kas izveidota 2011. gadā, ir unikāla, jo otras tādas nav nedz Latvijā, nedz citviet Baltijā. Programmas direktore Zanda Gūtmane norāda: “Līdzās akadēmiskiem filoloģiskiem kursiem var apgūt daudzpusīgas praktiskas zināšanas, kas noder profesionālajā darbā ar jebkāda veida tekstu – literatūras, teātra kritikas un publicistikas, literārās rediģēšanas, kā arī radošās rakstīšanas prasmes.”

Jau daudzus gadus programmā strādā rakstniece Nora Ikstena tandēmā ar literāro redaktori Gundegu Blumbergu, dzejnieks Andris Akmentiņš, mediju speciāliste Sandra Veinberga, kā arī spoži literatūrzinātnes un valodniecības profesori.

Studijas Liepājā izvēlas interesenti no Rīgas, Zemgales un Vidzemes, kurzemniekus gandrīz atstājot mazākumā, katrā kursā studē vairāk nekā desmit studentu. Novērtēti studentu radošie panākumi, piemēram, 2015. gadā iznākusi absolventes Sabīnes Košeļevas grāmata jauniešiem “Rīga-Maskava”, kas ir šī gada Latvijas Literatūras gada balvas nominante labākās debijas kategorijā un saņēmusi Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas balvu, savukārt bērnus un viņu vecākus iepriecina šobrīd grāmatnīcās iegādājamā Rasas Bugavičutes-Pēces grāmata “Mans vārds ir klimpa, un man patīk viss”. Bugavičute-Pēce ir arī Liepājas teātra dramaturģe.

“Laiks, kas pavadīts labās un dziļās sarunās par rakstniecību, kultūru un valodu, bagātina gan studentus, gan viņu pasniedzējus,” uzsver Zanda Gūtmane, atgādinot, ka arī šogad potenciālo studentu interese ir liela. Uzņemšana maģistrantūrā šogad notiks no 6.jūlija līdz 12.jūlijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+