×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

Svinēs LU Teoloģijas fakultātes 95 gadus (2)

Latvijas Universitāte, publicitātes fotoLatvijas Universitāte, publicitātes foto

Šajās dienā – pilnīgi precīzi, trešdien, 4. februārī, aprit 95 gadi, kopš dibināta Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte (LU TF), un šogad šim notikumam veltīts arī ikgadējais pasākumu cikls Februāris – Teoloģijas mēnesis, vēsta LU.

Teoloģijas mēnesi iesāks 9. februārī, atklājot fakultātes studentu – mecenātu stipendiju saņēmēju – prezentācijas plakātu izstādi fakultātes telpās.

11. februārī plkst. 11 ikviens interesents un diskutētgribētājs laipni gaidīts LU 73. zinātniskās konferences TF sekcijā “Teoloģijas fakultātes ceļš”, kurā TF mācībspēki prezentēs savus pētījumus par fakultātes vēsturi. Tiks analizēta praktiskās teoloģijas loma TF studiju programmās, klausītāji varēs vairāk uzzināt par TF mācībspēka Paula Žibeika dzīves un darba gaitām, sievietēm, kas darbojušās TF; tāpat atsevišķs pētījums veltīts teoloģijas, reliģijpētniecības un kultūrvēstures žurnāla “Ceļš” 80 gadu jubilejai. Savukārt plkst. 13 konferences darbā būs pārtraukums, jo LU Mazajā aulā notiks ikgadējais jubilejas dievkalpojums, kurā piedalīsies LU TF mācībspēki un studenti.

Ceturtdien, 12. februārī plkst. 10 zinātniskā konference turpināsies ar Zinātnes un reliģijas dialoga grupas priekšlasījumiem par tēmu “Mākslīgais intelekts reliģijas un zinātnes dialoga kontekstā”. Šajā sēdē tiks aplūkotas tādas tēmas kā mākslīgais intelekts un apziņa, mākslīgais intelekts un/kā Dievs, analizēts LU TF bijušā mācībspēka J. Tamberga ieguldījums reliģijas un zinātnes dialoga grupas veidošanā u. c.

18. februārī plkst. 14 LU Raiņa bulvāra bibliotēkā tiks atklāta grāmatu izstāde, kas veltīta LU TF mācībspēku zinātniskajām publikācijām. Pēc tam Klusajā lasītavā ikviens interesents aicināts piedalīties sarunā, kuras tēma ir “Teksts un reliģija”. Ar dzejnieku Uldi Bērziņu sarunāsies LU TF docents, mācītājs Juris Cālītis.

20. februārī plkst. 15 visi LU TF studenti, absolventi un draugi aicināti uz Radošuma dienu, kur būs iespēja baudīt TF studentu, darbinieku un absolventu dažādo talantu izpausmes. Tajā piedalīsies ne vien pašreizējie TF studenti un mācībspēki, bet arī absolventi – dzejnieki Didzis Meļķis, Toms Treibergs un Rudīte Losāne, rakstnieki Nils Sakss un Lilija Berzinska un daudzi citi.

25. februārī plkst. 17 TF aicina diskutēt par pērnā gada nogalē iznākušo vēstures doktora Gundara Ceipes grāmatu “Dieva tautas dzimšana. Latvieši”. Diskusijā piedalīsies grāmatas autors, LU TF dekāns Ralfs Kokins, vēstures doktors Mārtiņš Mintaurs un LU TF doktorants Rinalds Gulbis.

Pasākumu ciklu noslēgs simpozijs “Teoloģijas fakultātes ceļš”.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultāte ir 1920. gada 4. februārī darbību uzsākušās un 1940. gada 22. augustā nelikumīgi slēgtās fakultātes darba turpinātāja. Teoloģijas fakultāte ir Latvijas Universitātes akadēmiska studiju un pētniecības struktūrvienība, kas nodarbojas ar kritisku pētniecību un sagatavo akadēmiski izglītotus teologus, reliģiju pētniekus, docētājus un speciālistus ētikas jautājumos. Fakultāte nav pakļauta nevienai baznīcai, bet sadarbojas ar visām. Kā mācībspēki, tā arī studenti ir no dažādām konfesijām un reliģijām, norāda LU Preses centrā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai tad Cālītis nav jāsauc par ”bijušo mācītāju”, ja no Baznīcas izslēgts?

    • Cālītis ir izslēgts no Latvijas LELB, bet ir jau arī LELB ārpus Latvijas un no tās viņš nav izslēgts un viņš ir arī anglikānu baznīcas mācītājs un vispār ļoti gudrs un sirsnīgs cilvēks. Un LELB jau nav vienīgā konfesija Latvijā

Draugiem Facebook Twitter Google+