Kultūra
Kultūrpolitika

Anita Bormane: Svinēsim kopā ar Latviju! 0


Anita Bormane
Anita Bormane
Foto – Anda Krauze

Pieci gadi kultūras izdevuma dzīvē – vai tas ir daudz vai maz? Liekas, pats gaitu sākums, tomēr – arī laiks, lai izvērtētu jau noieto ceļu un domātu par nākotni. Tieši ar šādām – uz turpmākajiem trim gadiem vērstām – domām  “Kultūrzīmju” komanda ar Kultūras ministrijas atbalstu turpina savu darbu arī 2018. – Latvijas valsts simtgades – gadā.

No pagājušā gada izskaņas guvu kādu ārkārtīgi nozīmīgu pieredzi, kas nenoliedzami dod daudz spēka – mūsu valstī pieņemtās kultūras izdevumu finansēšanas sistēmas dēļ “Kultūrzīmju” abonēšana šogad atsākās vēlāk nekā parasti, un šajā saistībā saņēmu tik daudz zvanu un vēstuļu, kas tiešām rosināja noraidīt mītu, ka kultūras medijus lasa maz, neabonē utt. Izrādās, “Kultūrzīmes” ir vajadzīgas tik daudziem lasītājiem – izdevumu izmanto, lai ar profesionāļu rakstītu recenziju palīdzību orientētos plašajā kultūras piedāvājumā, “KZ” ņem līdzi, dodoties uz bibliotēku vai grāmatu veikalu, lasa kopā ar draugiem vai arī uztver tās kā domubiedru, kas palīdz vientulības stundās. Protams, īpaša pateicība “KZ” ārštata autoriem, kuri ir izcili profesionāļi katrs savā jomā un nekad neliedz savu padomu vai vērtējumu – nu jau viņu skaits pārsniedzis 40.

Vienalga, lai kādi būtu jūsu motīvi lasīt “KZ”, tie visi mums ir nozīmīgi un iedvesmojoši. Tāpēc ticu, ka arī 2018. gads mums visiem būs īpašs – jo mūsu valstij šogad gadsimta jubileja! Arī “KZ” to svinēs – mūsu izdevumā varēsit atrast jaunāko informāciju par aktuālajām simtgades kultūras programmas norisēm, kuras, protams, tiks arī profesionāli vērtētas. Sāksim jaunu rakstu sēriju “Mana dāvana Latvijai”, kurā rakstīsim par unikālām un interesantām personīgām un novadu ierosmēm valsts jubilejai. Turpināsim viesoties bibliotēkās ar publiskajām diskusijām. Protams, būs problēmraksti, kā arī intervijas ar spilgtām kultūras personībām, un viedokļi dzirkstīs spraigās diskusijās. Kā aizvien viens no vaļiem, uz kā balstīsies “KZ”, būs padziļināta pievēršanās norisēm literatūrā – turpināsim publicēt kā Latvijas, tā ārzemju autoru darbus un tulkojumus, kā arī apskatus un recenzijas par jaunākajām grāmatām.

Lai mums visiem gaiši!

 

kzabone

LA.lv