×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Svinga ritmos Normunda Rutuļa koncertturnejā


ReklāmfotoReklāmfoto

Šajā pavasarī Normunda Rutuļa cienītāji saņēma no muziķa ilgi loloto soloalbumu “Aizturi elpu”, un 30. martā ar koncertu Ogrē mākslinieks uzsāk koncertturneju, kurā ieskanēsies 50. – 60. gadu mūzikas noskaņas.

Jaunajā soloalbumā dzirdamās noskaņas atgādina par pagājušā gadsimta 50./60. gadiem. “Svings kā mūzikas žanrs populārs gan bija maķenīt agrāk, taču aktualitāti tas atguvis tieši šajā gadsimtā. Mani tas aizķēris jau sen. Pirms deviņiem gadiem pat sāku pielāgot šim žanram arī savu dejotprasmi, sāku apgūt stepa deju. Šad un tad bija radusies izdevība ieskaņot dažas dziesmas šādā manierē, sākot ar R. Paula mūzikla “Vella būšana” fragmentiem, arī albumā “Magones zieds”. Taču pilnā komplektā varēju atļauties to tikai tagad. Diemžēl mūsu valstī šis žanrs nav tas pieprasītākais, tomēr manī mītošā mīlestība pret svingu un estrādes mūziku kopumā darīja savu. Un labi, ka tā,” smaidot nosaka Normunds un piebilst, ka “tas viss skan tik melodiski, tik ritmiski un vietām romantiski. Nu kā tas var neiet pie sirds?!” Mūziķis nemaz nemēģina slēpt, ka jaunais albums ir lolots un mīlēts un ka tas ir senu viņa sapņu piepildījums. “Savā ētera laikā “Radio SWH” katru dienu atskaņoju divus pasaules topu klasikas hitus. Vēl un vēl pārliecinos, ka tajā laikā, 50. –80. gados, mūzikai un tās radīšanai tika veltīts daudz vairāk laika, darba un to ieskaņoja patiešām īsti profesionāļi. Tas mani apbur. Šim albumam dziesmas piemeklēju pēc savas gaumes, neļaujoties mirkļa emocijām. Tas ir manas dvēseles spogulis, kurā nav nevienas dziesmas minorā, visas ir mažorā. Tā jūtos arī es pats – mažorā!”

“Koncertā jaunajam albumam veltīta pirmā daļa. Taču otrajā, kā man patīk salīdzināt, būs īsta ballīte ar visiem Rutuļa superhitiem. Būšu priecīgs, ja dejā griezīsies arī skatītāji. Tad esmu pārliecināts – viņiem patīk! Tā kā uz skatuves bez 10 večiem būs arī trīs daiļavas ar eņģeļa balsīm, nodziedāšu arī pa duetam ar katru no viņām,” atklāj Normunds. To, ka koncerts būs kas īpašs, jau atklāj tā nosaukums. Un tā nav nejaušība. “Man patīk izdomāt jaunvārdus. Savulaik skolā biju tas, kas izdomā iesaukas citiem. Albuma nosaukums rodas vispirms, līdzīgi kā teātra izrādei. Tajā jāapvieno albumā izteiktās emocijas, muzikālais spektrs un tam pašam jābūt skanīgam. Mans iepriekšējais solo albums ir “Marmeladejas”. Jaunvārds no mana krājuma, kas apvieno marmelādi (tātad salds kā cukurs) un dejas (mūzika liek kājām pašām kustēties ritmā). Taču jaunā albuma nosaukums raksturo ieceri, ka to var noklausīties vienā elpas vilcienā. Galvenais, pēc desmitās dziesmas neaizmirst atsākt elpot,” smejoties saka Normunds.

Albuma ierakstā piedalījušies 25 dažādi instrumentālisti un papildus – vokālisti. Starp studijas mūziķiem ir arī Maestro Raimonds Pauls, orķestris Kristapa Krievkalna vadībā, trio “Limonāde” un stīgu septets Arnolda Kupča vadībā. Jaunajā albumā ir pavisam desmit dziesmas, kuru autori ir Raimonds Pauls, Jānis Stībelis, Jānis Strazds un Anita Rezevska, bet tekstus rakstījuši Ivars Kurpnieks, Liāna Langa un Guntars Račs.

Pagaidām ieplānoti tikai pieci lielkoncerti. “Mazākos koncertos uzstājos un uzstāšos arī turpmāk. Interesanti, ka dažos koncertos uz skatuves līdz ar mums būs arī vietējie pašdarbības kolektīvi. Vairāk par to nestāstīšu, lai nepazustu pārsteiguma efekts,” šķelmīgi nosaka Normunds.

Varbūt noder!!


30. III 18.00 – Ogre, Kultūras centrs

6. IV 17.00 – Rēzekne, Latgales vēstniecība “Gors”

16. IV 19.00 – Jelgava, Kultūras nams

19. IV 18.00 – Liepāja, Olimpiskā centra Rožu zāle

25. IV 19.00 – Valmiera, Kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās, www.bilesupardize.lv

Cena: EUR 7; 10; 12; 15 (Ls 4,92; 7,03; 8,43; 10,54)

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+