×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. decembris, 2016
Drukāt

Svingeri* manā televizorā. TV3 jau otro sezonu piesārņo ēteru ar lētu attiecību spēli (12)

TV3 publicitātes fotoTV3 publicitātes foto

– Buču iedod, buču, – čukst precēta sieva savam vīram, kurš blakus istabā flirtē ar jauno viešņu. Cits laulenis meičai sasien rokas un baro ar putukrējumu, svešiniecei skūpstu pirmajā reizē gan nedod. Bet divu meitu tēvs sasparojas uz striptīzu, tomēr bikšeles nenovelk, lai jaunkundze nenobīstas – no čūskas. Arī viņa smukā sieviņa tāpat kā citas raidījuma varoņu laulātas vai nelaulātas draudzenes vēro vīra priekšnesumu turpat virtuvē pa monitoru. Nu riktīgs “svingeru klubs”, kuru TV3 otro gadu rāda kā attiecību šovu ar nosaukumu “Precētie pret brīvajiem”.

Produkts esot unikāls, palepojas TV3 – spēles autors, TV šovu formātu veidotājs “Global Agency”, uzticējis viņiem to realizēt pirmajiem. Tā iepatikusies arī Beļģijā un Kanādā, kur raidījums jau parādīts, nesen licenci iegādājusies Horvātija.

Latvijas skatītāji gabalu ņem pretim atplestām rokām – otrajā sezonā piecus raidījumus ar aizrautību vidēji noskatījušies 127 tūkstoši cilvēku**. Vaicāts par ražojuma mērķi, TV3 skaidro – spēle apvieno cilvēkus ar dažādu attiecību statusu, brīvie var savstarpēji iepazīties, precētajiem tā ir attiecību nostiprināšana ar piedzīvojumu garšu. “Raidījumi ir pārsteigumiem piepildīti, netrūkst ne smieklu, ne āķīgu un komisku situāciju, un labs noskaņojums ikvienam garantēts, kā arī gūta pārliecība, ka iepazīties var dažādi.”

Vēl varētu saprast piedzīvojumu kārās dāmas un neprecētos puišus, bet par jaunajiem ļaudīm “attiecībās” un laulātajiem pāriem jāpabrīnās. Vai ekrāns un 800 eiro balva tā vērts, lai šādi spēlētos ar jūtām? Un vai pusplikā tēva deju noskatījās arī viņa meitiņas?

Cerams, ka spēles veidotāji pēc raidījuma pāriem paredzējuši psihologa palīdzību. Pagājušajā sezonā tā būtu noderējusi meitenei, kuras draugs puspliks palīda ar viešņu zem segas, taisīja pašiņus un bučojās. Draudzene apraudājās, apvainojās, puisis, juzdamies vainīgs, viņu bildināja, bet kāzas tā arī nenosvinēja.

Ko te piebilst – šādam produktam no brīva prāta neķertos klāt ne kā veidotāja, ne skatītāja. Dodu priekšroku nepiesārņotam ēteram un raidījumiem par attiecībām bez viltus un meliem.

 

* Pāri, kuri meklē seksuālus piedzīvojumus ārpus savām attiecībām.

**”TNS Latvia” dati (ieskaitot skatīšanos ar nobīdi laikā): 31.10.2016. – 28.11.2016.

 

Viedokļi

Anda Rožukalne, mediju eksperte un kritiķe: Šādus raidījumus angliski sauc “Trash Shows”, ko ASV rāda zemāka līmeņa auditorijai, mazizglītotiem cilvēkiem, bezdarbniekiem. Uzdevums ir kairināt vienkāršas emocijas, apmierināt cilvēku ziņkāri, vēlmi bez riska izbaudīt mākslīgi radītas konflikta situācijas, ar kurām nesaskaramies ikdienā. Tādi šovi ir lēti no producēšanas viedokļa – piesakās tie, kuriem ir vēlme apliecināt sevi, nav jāmaksā lielas naudas īstiem aktieriem. Kamēr būs pieprasījums – tādi šovi pastāvēs, un tas nozīmē, ka arī pats medijs ir gatavs sevi pozicionēt kā zema līmeņa izklaides produktu.

 

Ginta Teivāne, Junga analītiķe: Ir skumji noraudzīties, kā šovā “Precētie pret brīvajiem” uzvedas cilvēki, kā izturas pret svarīgajām attiecībām, par kurām cilvēki manā psihoterapeita kabinetā tik bieži pārdzīvo, raud, cieš. Bet šovā tām nav nekādas vērtības. Ļoti ceru, ka tiem pāriem, kuri piedalās šovā, nav bērnu, kuri pēc tam no tā visa var “mācīties”. Savukārt “Lauku sētā” tiek uzsvērtas negācijas un kašķi. Vai tiešām vajag un ir tik interesanti spēlēties ar cilvēku jūtām un pārdzīvojumiem? Labāk to atstāt literatūrai, teātrim… Citādi šāda izrāde nerosina neko radošu, labu ne pašos dalībniekos, ne skatītājos. Drīzāk degradē.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Dažus gadus neesmu TV pa lielam skatījies, bet no komentiem jāsecina – muļķu kaste savu darbu izdara godam … 😀

 2. Ko nu piesārņo? Viens $ūdS tai čupā vairāk vai mazāk … Ļaunas mēles melš, ka letiņu TV mēģināšot pārspļaut Krieviju cittautiešu smadzeņu pūderēšanā. Vorbūt tulkos šo ŠOVU?

 3. nu – izstāstiet man kāds, kā nosaka to skatítāju skaitu?

 4. Prasās pēc jēgas! Atbildēt

  Cik vispār LTV ir jēgpilnu raidījumu? Pārsvarā jau ir kaut kādi “pasūtītie itin kā analītiskie”, tad stulbie šovi, tad kaut kādi savārstījumi par neko, pa kādam glupam seriālam. Kas vēl?

 5. “precētie, lauku sētas, ugunskuri u.t.t. Neapgrūtinam sevi ar šiem surogātiem.

 6. Un ”ugunsgrēks”,kuru rāda jau gadus desmit.?Vienīgā izeja no šī ārprāta būtu boikotēt tv3.Vispār neskatīties.bet acīm redzot netrūkst ļautiņu,kas to visu vēro.Žēl jaunatnes.Un vispār Latvijas.

 7. Tauta, tauta, gaišā latvju tauta …!

 8. Tauta, tauta, gaišā latvju tauta ….!

 9. NĒ televīzijai!

 10. Vai tad patiešām kāds vēl skatās TV zombokasti??

 11. Un brīnāmies, ka pārslēdzam uz Krievijas TV. Krievijas šovos tādu banalitāti un jūtu degradāciju neatrast.

 12. kā nebūt tā morāle jāgrauj…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Katram savi instrumenti

Izdevniecība “Latvijas Mediji” izdevusi karikatūrista Gata Šļūkas grāmatu “Karikatūra LV”, kurā apkopotas gandrīz 300 karikatūras par ikvienam latvietim svarīgām un saprotamām tēmām. Daudzi no grāmatā redzamajiem zīmējumiem bijuši publicēti “Latvijas Avīzē”. Šodienas karikatūru Gatis velta savai profesijai.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+