×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Svinības Uzvaras parkā pulcējušas 150 tūkstošus; noslēgušās bez būtiskiem starpgadījumiem (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Bez būtiskiem starpgadījumiem noslēgušies “nacisma sagrāves gadadienai” veltītie pasākumi Rīgā, Uzvaras parkā. Pasākumu laikā policijas darbinieki fiksējuši aptuveni 50 administratīvos pārkāpumus, taču šis skaitlis vēl tiks precizēts.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijas preses pārstāvis Dairis Anučins, visvairāk pārkāpuma protokolu noformēts par atrašanos sabiedriskā vietā alkohola reibumā. Pieķerti arī daži, kuri kārtojuši dabiskās vajadzības tam neparedzētās vietās. Tāpat konstatēta aizliegtas simbolikas lietošana un neatļauta tirdzniecība.

Kopumā policijas uzdevums – nodrošināt sabiedrisko drošību un kārtību – šajā reizē ir veiksmīgi izpildīts, aģentūrai LETA apgalvoja policijas pārstāvis Anučins.

Dienas laikā 9.maija svinētāju pūļi bija daudz vairāk, taču pēcpusdienā līdz ar spēcīgām lietusgāzēm ļaužu skaits Uzvaras parkā saruka līdz dažiem tūkstošiem cilvēku.

Lai arī drošības riski Ukrainas krīzes ietekmē šogad bija daudz augstāki, kopumā svinēšana ar neko neatšķīrās no iepriekšējiem gadiem. Cilvēki noklāja pieminekli ar ziedu klēpjiem, baudīja sarūpēto koncertu, bet daļa paslepus iestiprinājās no līdzpaņemtajām grādīgo dzērienu pudelēm.

Lai arī oficiālie pasākuma rīkotāji šogad atteicās no Georga lentīšu dalīšanas, netālu no parka bija uzslieta telts, kur cilvēkiem lentītes bija pieejamas.

Tāpat veterānu un kara upuru pieminēšanu pagodināja tradicionālās delegācijas – Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) kopā ar vairākiem citiem domniekiem. Ziedus pie pieminekļa šorīt nolika Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs, kā arī Ukrainas un Baltkrievijas vēstniecību pārstāvji.

Prokremliskais aktīvists Vladimirs Lindermans ar biedriem svinību norises vietā plivināja Ukrainas pašpasludināto republiku karogus, savukārt vairākas partijas 9.maiju izmantoja Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu reklamēšanai.

Neraugoties uz riskiem un spridzināšanas draudiem, vismaz ārēji pastiprināti drošības pasākumi nebija novērojami.

9.maija pasākumi Uzvaras parkā noslēdzās piektdien ap plkst.23 ar uguņošanu, bet pēc tam cilvēki sāka palēnām izklīst.

Kā novēroja aģentūra LETA, šogad 9.maija svinībās Uzvaras parkā piedalījās nedaudz mazāk cilvēku nekā pērn. Visticamāk, tas saistīts ar lietainajiem laika apstākļiem. To nenoliedza arī organizatori.

Biedrības “9.maijs.lv” vadītājs, Rīgas domes deputāts Vadims Baraņņiks (SC) aģentūrai LETA vakarā sacīja, ka dienas laikā kopumā Uzvaras parku varētu būt apmeklējuši aptuveni 150 000 cilvēku.

Pasākums noritēja mierīgi, izņemot dažus nelielus incidentus, – “tas ir gan organizatoru, gan policijas vērtējumā,” rezumēja Baraņņiks.
Kā ziņots, Rīgā, Uzvaras parkā 9.maijā tradicionāli ik gadu notiek svinības par godu “nacisma sagrāves gadadienai”, lai gan oficiāli Latvijā un pārējā Eiropā Nacisma sagrāves diena tiek pieminēta 8.maijā, bet Krievijā 9.maijā tiek svinēta uzvara Otrajā pasaules karā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Divas reizes sanāca tur garām braukt – ne vienu, ne otru reizi tur vairāk par kādiem trim tūkstošiem tur nebija.
  No kurienes kādam slapjie sapņi par 150K??…

 2. Iebraukušie 84 ”atbrīvotāji” brauks mājās? Nebija komandas? Tātad nākošgad?

 3. dzertiņš sabiedriskā vietā

 4. Гражданин латвии Atbildēt

  Слава Советскому народу-освободителю!

 5. Vakar, skatoties Atbildēt

  mixtv ziņas, radās iespaids, ka notikušais pie okupācijas pieminekļa, notiek kādā mistiskā X valstī…Kur latvieši Latvijā notikušā pasākumā? NAV! Neviena vārda valsts valodā, neviena latvieša! Secinājums viens – OKUPĀCIJA TURPINĀS! Ja valsts nesāks nopietni un ātri labot situāciju, atkal brauksim lopu vagonos uz Sibīriju? Attopaties, latvieši! Ušakovi, linderrmaņi u.c. vienā momentā pārsviedīsies uz SEV izdevīgām pozīcijām, lai pasludinātu: naša Latvija, naša riga, naša rodina,…bez latviešiem…

 6. Savādi gan. Viņi pusi Eiropas atbrīvoja no fašisma, bet palika tajās valstīs. Fašisms tika sagrauts. Visās valstīs nomanījās valsts iekārtas. No kā tad sargāja Padomju armija atbrīvotajās valstīs? Tā Eiropas atbrīvošana bija Eiropas okupācija.

Draugiem Facebook Twitter Google+