×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
24. oktobris, 2014
Drukāt

Svinīgā pasākumā pasniegs pirmos mediatoru sertifikātus (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Svinīgā pasākumā pirmdien, 27. oktobrī, tiks sveikti Latvijā pirmie 24 sertificētie mediatori, informē Tieslietu ministrijā (TM).

Mediatoru sertifikācijas pārbaudījums uzsākts šā gada 1.oktobrī un norisinājās trijās kārtās. Pirmajam mediatoru sertifikācijas eksāmenam pieteicās vairāk nekā 100 personu, bet pārbaudījumu nokārtoja un sertifikātu saņems 24 mediatori. Mediatoru sertifikācijas pārbaudījumu pieņēma īpaša koleģiāla komisija, kuras sastāvā ietilpst pārstāvji gan no Mediācijas padomes, gan tiesām un TM.

Sveicot pirmos Mediatora sertifikāta saņēmējus, tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA) atzīmē, ka galvenais mediācijas priekšnosacījums ir sabiedrības attieksmes maiņa pret konfliktiem un to risināšanu.

“Ir svarīgi apzināties, ka par strīdu, kas radies starp personām, tām pašām ir jāuzņemas atbildība. Tiesas procesā faktiski atbildība par risinājumu pilnībā tiek nodota tiesai, savukārt – mediācijā atbildība par risinājumu gulstas uz pašiem strīdiniekiem. Dzīvē domstarpības rodas, taču tās prasmīgi jāmāk atrisināt. Mums daudzkārt pietrūkst vēlmes un arī prasmes ieklausīties vienam otrā. Mediācija ir konfliktu risināšanas process, kad neitrāla profesionāļa – sertificēta mediatora – vadībā tiek risinātas dažāda veida domstarpības – gan ģimeniskas, gan biznesa konflikti,” uzsver Bērziņš.

TM atgādina, ka no nākamā gada 1.janvāra stāsies spēkā regulējums par tiesas ieteiktu mediāciju. Tiesai, iesakot mediatoru lietas dalībniekiem, ir jābūt pārliecinātai par mediatora profesionalitāti un spēju efektīvi un kvalitatīvi novadīt mediācijas procesu, veicinot domstarpību risināšanu, tādēļ nepieciešama mediatoru sertifikācija un atestācija.

Svinīgais pasākums notiks Latvijas Universitātes Mazajā aulā plkst.16. Pasākumā uzrunas teiks tieslietu ministrs, ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Mediatoru sertifikācijas komisijas priekšsēdētājs Sandis Bērtaitis, kā arī kā arī tiesu varas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja no vairāk kā 100 pretendentiem, kas apguvuši kursu, eksāmenu nokārtojuši tikai 24, tad problēma nav šajos cilvēkos. Problēma ir valsts politikā, kas nosaka, ka par mediatoru varbūt pat ar koledžas izglītību. Vaina ir arī tajos speciālistos, kas potenciālos mediatorus mācījuši savos maksas kursos. Ja tādi ir padomē, tiem būtu jāatkāpjas no darba padomē.

  2. Varbūt tiem mediatoriem arī latvisku nosaukumu atrastu? NA jau nu noteikti būtu jārūpējas par latviešu valodu! Ieteiktu mediatoru par starpnieku saukt! Tā lūk, brašie bāleliņi!

Draugiem Facebook Twitter Google+