×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
29. septembris, 2017
Drukāt

Svinīgi atklāj pirmo britu skolu Latvijā; mācību maksa līdz 15 000 eiro gadā (12)

- Skolas direktore Adele Stenforda, 
- Babītes mērs, Andrejs Ence,
-Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons
- Skolas padomes priekšsēdētāja Ilze Tērmanis,
- King’s Group dibinātājs Sers Rodžers Fraijs, 
- LR Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Anita Vahere-Abražune- Skolas direktore Adele Stenforda, - Babītes mērs, Andrejs Ence, -Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons - Skolas padomes priekšsēdētāja Ilze Tērmanis, - King’s Group dibinātājs Sers Rodžers Fraijs, - LR Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Anita Vahere-Abražune

Šodien, 28. septembrī, Piņķos oficiāli tika atklāta “King’s College, Britu skola Latvijā”, kas ir pirmā britu izglītības programmas iestāde Baltijas valstīs.

Šogad mācības skolā uzsāka 72 bērni vecumā no trīs līdz desmit gadiem, un to skaits ik gadu pieaugs. Svinīgajā skolas atklāšanas ceremonijā, klātesot skolēniem, vecākiem, skolas padomei un skolas izveidē iesaistītajiem, “King’s Group” priekšsēdētājs un dibinātājs sers Rodžers Fraijs un Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Kīts Šenons atzīmēja skolas pirmā darbības gada uzsākšanu.

Lai gan skola savas durvis skolēniem vēra jau 21. augustā un jau mēnesi tajā notiek aktīvs mācību process, šodien starptautiskajai izglītības nozarei Baltijā oficiāli pievienojas “King’s College, Britu skola Latvijā”, informēja skolā. Starp klātesošajiem bija arī Babītes pilsētas mērs Andrejs Ence, “King’s Group” viceprezidents Nikolass Fraijs, kā arī skolas padome – Ilze Tērmanis, Daunis Auers, Trūdija Kīta Žagare, Mārīte Seile – kopā ap 100 cilvēku. Skolas direktore Adele Stenforda klātesošos iepazīstināja ar jaunizveidoto skolu, britu izglītības pamatvērtībām un nākotnes attīstības mērķiem Latvijā. “King’s College, Britu skolas Latvijā” skolēni sniedza priekšnesumus, demonstrējot savas muzikālās un angļu valodas prasmes.

“Liels gods būt pirmajai britu skolai Latvijā. Mūsu augstās kvalitātes izglītības sistēmu ir atzinuši arī Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija, tādā veidā sniedzot iespēju skolēniem iegūt tādu pašu izglītību kā elitārās skolās Lielbritānijā. Es esmu drošs, ka šis notikums atstās pozitīvu iespaidu uz Baltijas reģionu, ” stāsta sers Rodžers Fraijs, “King’s Group” dibinātājs un prezidents.

“King’s College, Britu skolai Latvijā” ir cieša sadarbība ar Britu vēstniecību Latvijā, tādēļ pasākumā klātesošos ar uzrunu pārstāvēja Britu vēstnieks Latvijā Kīts Šenons: ”Skola dos iespēju skolēniem iegūt globāli atzītu akadēmisko kvalifikāciju un izglītību labākajās britu tradīcijās, kas balstās radošumā un kritiskajā domāšanā,” teica vēstnieks.

Skolas pirmajā mācību gadā darbu uzsāka septiņi starptautiski pieredzējuši skolotāji, un to skaits ar katru gadu palielināsies. Visi skolotāji ir apmācīti Lielbritānijā un angļu valoda ir viņu dzimtā valoda. Būtiski, ka visiem šiem skolotājiem ir pieredze darbā ar bērniem, kuriem angļu valoda ir otrā valoda.

Papildu starptautiskajam mācībspēkam, ar skolēniem strādā klases asistenti, kas pārzina vairākas valodas un latviešu valodas skolotāja. Bērniem tiek piedāvātas arī dažādas ārpusklases nodarbības – valodu apguve, sporta treniņi, mākslas un mūzikas pulciņi.

Lai bērni varētu mācīties šajā skolā, vecākiem jārēķinās ar mācību maksu aptuveni 7600 eiro gadā pirmsskolas grupā līdz pat 15 000 eiro gadā par mācībām piecus līdz 11 gadus vecajiem bērniem, portālam LA.lv pastāstīja skolas pārstāve Annemarija Grasmane.

Tāpat kā citās “King’s Group” skolās, arī “King’s College, Britu skolā Latvijā” skolēni tiks motivēti piepildīt savu akadēmisko potenciālu un cītīgi strādāt, lai sasniegtu izcilus rezultātus saskaņā ar britu kultūras vērtībām un “King’s College” moto – “Godīgums, Lojalitāte un Drosme”.

Šobrī “King’s College, Britu skolā Latvijā” izglītojas 72 dažādu tautību bērni vecumā no 3 līdz 10 gadiem, bet ar katru nākamo mācību gadu notiks pakāpeniska skolas paplašināšana, lai skolēnus izglītotu līdz 18 gadu vecumam. “King’s College” tiek īstenota britu nacionālā mācību programma, kas veido 80% no iknedēļas stundu saraksta, un tajā strādā kvalificēti britu skolotāji. Mācību process tiek organizēts starpdisciplināri.

“King’s College, Britu skola Latvijā” nodrošinās skolēniem iespēju apgūt Britu Nacionālo mācību programmu ar plašu priekšmetu klāstu, kas ļaus sagatavoties IGSCE, AS un A līmeņa eksāmeniem. Šī programma dod iespēju skolēniem startēt iestājeksāmenos tādās prestižās universitātēs kā Kembridža, Oksforda, Bērklija, Hārvarda un citās augstākās izglītības iestādēs visā pasaulē.

“King’s College” ir daļa no starptautiskās izglītības organizācijas “King’s Group”, kas dibināta 1969. gadā un tās sastāvā ir deviņas skolas, tai skaitā Piņķos. Grupu vada izglītības speciālists sers Rodžers Fraijs, kuru karaliene Elizabete II 2012. gadā iecēla bruņinieku kārtā par viņa ieguldījumu izglītības attīstībā Lielbritānijā. “King’s College” grupas skolu ķēdē mācās vairāk nekā 4300 bērnu un strādā 870 pedagogi un personāla darbinieki.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Latvijas beigu sākums.
  Ne čiku ne grabu, lūk kāda skola. Tikai ne latviešiem pašiem! Tās skolas tiek masveidā slēgtas.
  Kur ejam, vai ir nākotne nācijai?!!

 2. Skolu atklājot,dzer alkoholu???

 3. Turīgai škirai. Tas nav nekas neparasts vai jauns. Tikpat kā visā pasaulē kaut kas tāds atrodams un šī nav no visdārgākām. Bāgātie ārzemju darītāji un rīkotāji ieskaitot diplomati var sev tādas lietas atłauties.

 4. Nedo dievs mūsu bērniem tur mācīties, man puika te UK beidza skolu un es nevaru teikt ka viņi daudz iemācīja, paldies dievam puika pirmos gadus izglītību ieguva Lv kur viņam ielika labu platformu ka UK pasniedzēji vēl ilgi bija šokā ka puika ir ļoti stiprs matemātikā.

 5. krievi nāk,ātri jāma anglene

 6. Sāk jāt visādi arvalstnieki Latviju.

 7. Uz 5 bērniem viens skolotājs. Cik skolas Latvijā slēgtas ar pamatojumu, ka skolēnu par maz?

 8. Wow, cik smalki, un visi skolotāji īsti angļi, wow, bet kāds sakars šiem ar Latviju? Kā tur ir ar latviešu valodas apguvi un gala eksāmeniem latviešu valodā? Vai varbūt tur mācīsies tie, kuri Latvijā netaisās palikt?

 9. angļu imperiālisms Atbildēt

  Kad mūsu gļēvās valdības ievedīs valsts valodu kā mācībvalodu visās valsts skolās? Drīz no latviešiem nekas pāri nepaliks.

Draugiem Facebook Twitter Google+