×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. decembris, 2013
Drukāt

Svinīgi atklās no ugunsgrēka cietušo un beidzot atjaunoto Vijciema Tautas namu (1)

ReklāmfotoReklāmfoto

Šodien, 21.decembrī, Valkas novada Vijciema pagastā plkst.14 svinīgā pasākumā ar dzejas lasījumiem, dziesmām un dejām atklās atjaunoto Vijciema Tautas namu, kas 2011.gada 20.aprīlī ugunsgrēkā tā cieta, ka pēc tam ēku izmantot vairs nebija iespējams.

Ēkas rekonstrukcijas darbi ilga no 2013.gada sākuma, un patlaban būvdarbi esot pabeigti pilnībā, ziņo LETA. Pēc Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciālistes Zanes Brūvere teiktā, to kopējās izmaksas ir 373 866 lati, no kuriem apdrošināšanas atlīdzībā saņemti 36 077 lati, ziedojumos savākti 1100 lati, valsts piešķirtais finansējums 150 000 latu un pašvaldības aizņēmums Valsts kasē – 195 066 latu apmērā.

Rekonstrukcijas darbu projekta pirmajā posmā tika iekļauta arī Vijciema pagasta pārvaldes ēkas daļas jumta atjaunošana, ēkas fasādes nosiltināšana, ēkas iekšējo inženiertīklu atjaunošana un telpu renovācija.

Infrastruktūras ierīkošanas darbiem piesaistīti Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzekļi. Projekta kopējās izmaksas Tautas nama iekārtojumam ir 18 430 lati, tajā skaitā ELFLA līdzfinansējums – 13 500 latu.

Ēka celta kā muiža 19.gadsimtā. Tās kompleksā ir kungu māja, mūra klēts, divas koka klētis, dārznieka, kučiera, kalpu mājas, kā arī stallis un krogs. Daudzas no ēkām joprojām ir saglabājušas savu sākotnējo izskatu. Kungu māja šobrīd ir Vijciema pamatskola, kučiera mājā ir pasta nodaļa, bet dārznieka mājā ir skolēnu rokdarbu telpa. Īpaša nozīme ir ēkai, kurā atradās stallis un krogs.

20.gadsimta sākumā stallis un krogs pārveidots par Vijciema mūzikas un dziedāšanas biedrības telpām, bet 20.gadsimta 60.gados padomju saimniecība “Vijciems” te ierīkojusi kantori un klubu, vēlāk turpat bijusi pagasta pārvalde un Tautas nams, savukārt 2002.gadā ēkā veikts remonts.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. TAUTAS NAMS – KAS TUR NOTIEKAS ?! – JAMPADRACI ?! – PAGASTA PARVALDE ! –

  PAGASTA PARVALDE – TAUTAS NAMS !

  TAUTAS PARVALDE -PAGASTA NAMS !

  LAI ARI KULTURAS DARBINIEKI NEKAUTREJAS RADIT – TACU NE JAU NEGLITUMU , BET GAN GARA DAILI.
  KURS GAN STRADA TUMSA ? TATAD SARGASIMIES NO PAPAGAILIEM , SARGASIMIES NO IZKROPLOTAJIEM UN CILVEKIEM , KAS RUNA NEKITRIBAS.
  MUS GAIDA TIK DAUDZ NEATLIEKAMA DARBA.
  IKDIENA TACU TO NEMAKAM , JO DAUDZ LABAK PROTAM RADIT GRUTIBAS , NEVIS ATVIEGLOT UN PALIDZET.
  8. KULTURALUMS * NIKOLAJS RERIHS * UGUNIGAIS CIETOKSNIS *VIEDA *

Draugiem Facebook Twitter Google+