Kultūra
Kultūrpolitika

Svinīgi atklātas atjaunotās Daugavas stadiona tribīnes0

Timura Subhankulova foto

Pirmdien, 28. maijā, svinīgā pasākumā atklātas Daugavas stadiona atjaunotās un paplašinātās tribīnes ar 10 400 skatītāju sēdvietām, tādējādi stadions ir gatavs XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku pasākumu uzņemšanai, informē Kultūras ministrija (KM).

“Pirms pieciem gadiem, 2013. gadā, deju uzveduma “Tēvu laipas” noslēguma koncerts tika pabeigts uz pacilājošas nots ar vārdiem “uz tikšanos XXVI Deju svētkos Latvijas valsts simtajā – 2018. gadā, jaunajā stadionā!”, šos drosmīgos vārdus pavadīja 13 000 dejotāju un 5000 skatītāju aplausi. Tolaik tie šķita pārsteidzīgi, bet ar ticību izteikti vārdi. Taču šodien, uzlūkojot 1. kārtas rezultātus, varam droši teikt, ka tie piepildījušies. Daugavas stadiona tribīņu pārbūve deju lieluzvedumā “Māras zeme” ne tikai ļaus īstenot jaunus mākslinieciskus risinājumus, bet arī pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu – 18 tūkstošus dejotāju, turklāt klātienē visus koncertus varēs izbaudīt divas reizes vairāk skatītāju,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.

Skatītāju tribīņu atjaunošana un paplašināšana ir pirmais no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta “Kultūras un sporta kvartāla izveide Grīziņkalna apkaimē” darbiem. Līdz 2022. gadam šī projekta ietvaros Daugavas stadionā tiks atjaunots dabīgā zālāja futbola laukums, kā arī vieglatlētikas skrejceliņi un sektori atbilstoši starptautisku augstākā līmeņa futbola un vieglatlētikas sacensību rīkošanas prasībām. Stadionam taps arī jauna ledus halle, vieglatlētikas manēža un multifunkcionālā halle, tiks labiekārtota teritorija.

Projekta kopējās izmaksas ir 61 965 627,85 eiro, un no tām ERAF līdzfinansējums ir 37 550 530,46 eiro.

Saistītie raksti
LA.lv