×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
5. oktobris, 2013
Drukāt

Svinīgi iemūrēts Liepājas topošās koncertzāles pamatakmens

Foto-LETAFoto-LETA

Skanot Liepājas himnai “Pilsētā, kurā piedzimst vējš”, 4.oktobrī Liepājā noslēdzās daudzfunkcionālās koncertzāles “Lielais dzintars” pamatakmens iemūrēšanas svinīgā ceremonija, kuru vērot bija ieradušies ap 300 liepājnieku. Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V), novēroja “Rietumu Radio”.

Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija), uzrunājot klātesošos, sacīja, ka koncertzāle būs pilsētas simbols un salīdzināja to ar mirdzošu dzintara rotu pie sievietes tērpa. Liepājas mērs pateicās ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurš daudz esot palīdzējis, lai koncertzāle Liepājā taptu.

Dombrovskis pauda gandarījumu, ka desmit gadus lolotais projekts ir kļuvis par realitāti un izteica cerību, ka koncertzāles tapšanu vai nekas nespēs traucēt. Premjers atgādināja par senajām mūzikas tradīcijām Liepājā un pauda pārliecību, ka koncertzāle veicinās kultūras dzīves attīstību visā reģionā un rosināja visas Latvijas reģionālās koncertzāles sadarboties, organizējot viesmākslinieku uzstāšanās un citus pasākumus.

Koncertzāles pamatos tika ievietots vēstījums nākamajām paaudzēm, ko parakstīja Dombrovskis, Sesks, arhitekts Folkers Gīnke, koncertzāles būvnieki un citas amatpersonas. Kapsulā ievietoja piektdienas laikraksta numuru, maisiņu ar dzintariem, bet premjers kapsulā ielika arī viena lata monētu.

Svinīgā pamatakmens iemūrēšanas ceremonija sākās ar aptuveni pusstundas nokavēšanos, par ko vairāki sapulcējušies liepājnieki pauda neapmierinātību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+