Mobilā versija
+2.3°C
Gunta, Ginta, Gunda
Otrdiena, 28. marts, 2017
5. novembris, 2016
Drukāt

Svinīgi sagaidīts pirmais kravu vilciens no Jivu (2)

Jivu_vilciens1_LET

Sestdien, 5. novembrī, Centrālajā dzelzceļa stacijā Rīgā svinīgi sagaidīts pirmais kravu vilciens no Jivu (Ķīna).

Testa vilciena pārvadātās preces tālāk tiks nosūtītas gan uz Baltkrieviju, gan Ziemeļvalstīm, bet nākotnē tās varētu arī tikt nosūtītas uz Vāciju un citām Eiropas valstīm, kā arī, iespējams, Krieviju. Pie pašreizējiemtarifiem esot lētāk preces atvest uz Rīgu un pēc tam atpakaļ uz Maskavu, kā arī ar kuģiem uz Sanktpēterburgu, gan, protams, uz Skandināvijas valstīm. Jivu pārstāvji plānojot arī atvērt biroju Rīgā.

Jivu pilsētas vicemērs Sjaons Tao sacīja, ka no Jivu uz Eiropu jau kursē vairāki vilcieni, tostarp pasaulē garākais līdz Madridei. Rīgas virziena priekšrocība ir tā, ka sliežu platums mainās tikai vienu reizi, proti, uz Ķīnas un Krievijas robežas.

Testa vilciens no Jivu izbrauca 20. oktobrī. Vēl nav precīzi zināms, kad sastāvs dosies pretējā virzienā, jo vispirms jāsameklē gana liels kravas apjoms, lai pārvadājumi atmaksātos.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ну и показуха! Мимо России то поезд не проехал никак.

  2. igauņi jau pareizi pateica, ka tas, ko zzs kropļi ar ķīniešiem sarunājuši, ir izdevīgi tikai ķīnai, ne baltijas valstīm. jādomā, ka zzs kropļiem paredzēts kāds kukulis no ķīniešu ražoto mēslu sagrūšanas latvijā. un kāds labums no tā latvijai, ja imports no ķīnas simtkārtīgi pārsniegs eksportu uz to?

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+