×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. februāris, 2016
Drukāt

Svinot 70. jubileju, rādīs Rozentāla skolas labāko diplomdarbu retrospekciju

Publicitātes fotoPublicitātes foto

25. februārī plkst. 18 Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) aulā tiks atklāta Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) diplomdarbu izstāde /06-16/, LA.lv uzzināja JRRMV.

Šogad Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskola (JRRMV) svin 70. gadskārtu, kopš tā ir pagodināta ar Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla (1866-1916) vārdu.

Skolas vēsture aizsākas ar 1896. gadā dibināto Rīgas Latviešu daiļkrāsotāju palīdzības un veicināšanas biedrības zīmēšanas un daiļkrāsošanas vakara skolu. Dažādi laiki, politiskie režīmi, ideoloģiskie un ekonomiskie “žņaugi”, bet visa pamatā nesatricināma, paliekoša klasiskās ievirzes akadēmiskā mākslas izglītība, kas balstīta dabas studijās.

Izstādes ekspozīcijā skatāma pēdējo desmit gadu JRRMV audzēkņu diplomdarbu izlase, kas parāda skolas virzību, akcentējot jauno tehnoloģiju ienākšanu mākslas izglītībā, tādā veidā sekmējot progresīvu topošā mākslinieka radošo iespēju amplitūdu.

Darbu tehniskajā izpildījumā pēdējos darbos redzama vēlme pārkāpt kanoniem, izlauzties no skolas klasiskajiem un akadēmiskajiem principiem un radīt darbu, kurš iegūst laikmetīgās mākslas statusu.

Izstādi varēs apskatīt no 25. februāra līdz 19. martam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+