×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
21. jūlijs, 2014
Drukāt

Svinot biedrības 20 gadu jubileju, biškopji gatavojas vasaras saietam (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šī gada 26. un 27. jūlijā Bauskas pils estrādē notiks Latvijas Biškopības biedrības (LBB) rīkotais “Biškopju vasaras saiets 2014”, kas kopā pulcēs vairāk kā 1000 biškopjus un citus pasākuma apmeklētājus no visas Latvijas.

Neatņemama saieta sastāvdaļa ir konkursi “Garšīgākais Latvijas medus 2014” un “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2014”. Pirmās saieta dienas noslēgumā tiks sveikti profesionālās pilnveides kursu “Biškopība” absolventi.

Ik gadu lielākie biškopības nozares svētki “Biškopju vasaras saiets 2014” notiek divas dienas, kad satiekas nozares speciālisti no visas Latvijas. Pirmajā pasākuma dienā būs biškopības inventāra izstāde-tirdzniecība, biškopju diskusijas interešu grupās par biškopjiem aktuālām bišu veselības tēmām.

Visas dienas garumā risināsies konkursi “Garšīgākais Latvijas medus 2014” un “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2014”, kas ik gadu mudina savā starpā sacensties vairāk kā 100 biškopjiem.

“Pirmās dienas vakara noslēgumā notiks profesionālās pilnveides kursu “Biškopība” izlaidums. Šogad tiks sveikti 445 absolventi, kas ir uz pusi vairāk kā pagājušajā gadā. Kursos biškopji savu profesiju ir apguvuši pilnā apmērā no teorijas līdz praksei. Absolventi iegūtās iemaņas izmanto gan uzsākot profesionālu dravošanu, gan nodarbojoties ar vaļasprieku savās piemājas dravās. Šogad saietu apmeklēs arī viesi no Baltkrievijas, kuriem būs savs medus degustācijas stends, savukārt vakara koncertā viesi sniegs koncertu. Pasākumā piedalīsies arī biškopji no Lietuvas,” informē Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

“Biškopju vasaras saiets 2014” ir ne tikai nozares gada lielākais notikums, kur satiekas biškopji, lai dalītos pieredzē un spriestu par aktuāliem nozares jautājumiem, bet tas ir arī pasākums, kur biškopji atpūšas. Saieta pirmajā dienā dažādās sportiskās aktivitātēs un uzdevumos varēs piedalīties gan nodaļu komandas, gan individuāli dalībnieki. Vakara koncertā uzstāsies folkloras kopa “Trejupe”, vidējās paaudzes tautas deju grupa “Biguļi”, savukārt zaļumballē dejas spēlēs grupa “Blēži”.

27.jūlija rītā būs pieredzes brauciens uz biškopja Jāņa Radziņa „Ībēnu” mājām, Valles pagastā. Jānis Radziņš ir biškopis ar vairāku desmitu gadu pieredzi un ir viens no lielākajiem Latvijas biškopjiem, savā dravā apsaimniekojot ap 400 bišu saimēm. Piesaistot Eiropas līdzekļus, Jānis ir spējis izveidot mūsdienīgu saimniecību, kas ir labs piemērs ikvienam Latvijas biškopim. Viņš nebaidās arī apmācīt jaunos un labprāt savā dravā uzņem praktikantus no vietējām skolām.

Ieejas maksa pasākumā: LBB biedriem un viņu ģimenes locekļiem 7,00 eiro (uzrādot biedra karti), bērniem līdz 18 gadu vecumam – bez maksas, pārējiem – 10,00 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kaa taa ieejas maksa atsit veelmi braukt(:

Draugiem Facebook Twitter Google+