×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
7. augusts, 2017
Drukāt

Svinot Somijas simtgadi, Dzintaros koncertēs “Orkester Norden” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu jauniešu simfoniskais orķestris “Orkester Norden”, atzīmējot Somijas simtgadi, aicina uz koncertu 20. augustā plkst. 19 Dzintaru koncertzālē, vēsta rīkotāji.

Koncertā “Orkester Norden’17 godina Somiju” orķestris diriģenta Johanesa Gustavsona vadībā sagatavojis vairākus izcilu mūzikas dižgaru – Žana Sibēliusa, Brittas Bīstromas, Edvarda Elgāra un citu – skaņdarbus.

Orķestrī “Orkester Norden” spēlē tikai talantīgākie Ziemeļvalstu un Baltijas reģiona jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Ikviens no mūziķiem ar izcilību studē kādā no Ziemeļvalstu vai Baltijas reģiona mūzikas akadēmijām, un ik vasaru jaunieši pulcējas uz intensīviem kopmēģinājumiem kādā no valstīm, kas izvēlēta par tā brīža orķestra mājvietu. Šogad tā ir Dānijas pilsētas Olborgas “Mūziķu māja”.

Šogad kā solistus dzirdēsim pasaulslaveno soprānu Suzannu Andersoni un čellistu Jākobu Korānji, bet pie orķestra diriģenta pults būs Johaness Gustavsons. Viņš ļoti labi pārzina “Orkester Norden”, jo pats ir nācis no tā dalībnieku rindām – senāk orķestrī spēlēja altu. Šobrīd Gustavsons ir Vermlandes (Zviedrijā) Operas galvenais diriģents un regulāri strādā ar Helsingborgas simfonisko orķestri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+