×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. maijs, 2012
Drukāt

Svītru kodi

svitrukods_leta

Kas piešķir svītrkodus, un cik tas maksā? 
Evita Kurzemē

 

Svītrkodus lieto mazumtirdzniecībā, loģistikā, ražošanā, veselības aprūpē un daudzās citās nozarēs. Līdz šim svītrkodi ir visizplatītākais GS1 (globāla produktu piegādes ķēdes standartu izstrādes, ieviešanas un uzraudzības organizācija) sistēmas lietojums pasaulē. Šī starptautiski atzītā, daudznozaru integrētā standartu sistēma uzņēmumiem dod iespēju identificēt produktus, pamatlīdzekļus, vietas un pakalpojumus, izmantojot unikālu numuru jeb tā dēvēto GS1 identifikācijas atslēgu, ko attēlo svītrkoda veidā vai iekodē radiofrekvenču etiķetē.

Ja vēlas produktus marķēt ar svītrkodu, uzņēmumam jāiegūst unikāls uzņēmuma numurs starptautiskajā produktu, pamatlīdzekļu, vietu un pakalpojumu identifikācijas sistēmā GS1. To piešķir tikai “GS1 Latvija” pilntiesīgiem biedriem. Lai par to kļūtu un saņemtu GS1 uzņēmuma numuru produktu, vietu, aktīvu vai pakalpojumu identifikācijai, “GS1 Latvija” birojā jāiesniedz iesniegums, biedra anketa, LR Komersanta reģistrācijas apliecības kopija. Iestāšanās maksa – 50 latu, ikgadējā biedra nauda no Ls 50 līdz Ls 300 atkarībā no uzņēmumā strādājošo skaita.

Dokumentus var iesniegt personīgi “GS1 Latvija” birojā, kas atrodas Rīgā, Brīvības ielā 149, 8. stāvā, atsūtīt pa pastu, e-pastu: gs1@gs1.lv vai faksu 67332276. Pēc dokumentu saņemšanas vienas darba dienas laikā tiks nosūtīts rēķins uz uzņēmuma norādīto e–pastu vai faksu (oriģinālu nosūta pa pastu vai atdod personīgi). Pēc rēķinā norādītās summas apmaksas trīs darba dienu laikā piešķir GS1 uzņēmuma numuru un sagatavo visus “GS1 Latvija” biedra statusu apliecinošos dokumentus.

GS1 uzņēmuma numuru piešķir lietošanā uz vienu gadu no piešķiršanas brīža. Katram uzņēmumam tas ir viens deviņu ciparu numurs (ja paredzēts marķēt vairāk nekā 1 000 produktu veidu, var piešķirt septiņu ciparu uzņēmuma numuru).

Vairāk informācijas var iegūt pa tālruni 67830822 vai interneta vietnē www.gs1.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+