Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. decembris, 2014
Drukāt

“Swedbank” brīdina par krāpnieciskām vēstulēm

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Swedbank” brīdina klientus par viltus e-pastiem, ar kuriem mēģina izkrāpt internetbankas lietotāju datus, informē bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka vairāki klienti it kā bankas vārdā ir saņēmuši krāpnieciskus viltus e-pastus ar lūgumu sinhronizēt savas internetbankas kodu kartes, noklikšķinot uz saites, kurā pēc tam tiek lūgts ievadīt internetbankas kodu kartes paroles.

“Swedbank” aicina nekādā gadījumā to nedarīt un par šādiem e-pastiem informēt banku. Banka šobrīd pārbauda attiecīgos gadījumus.

Bankā norāda, ka šis ir pasaulē izplatīts krāpšanas veids, ko sauc par “phishing” jeb “pikšķerēšanu”, kad ar viltus vēstulēm it kā bankas vai kādas citas iestādes vārdā cenšas maldināt cilvēkus un uzzināt viņu konfidenciālos datus.

Kā rīkoties, ja uz e-pastu saņemts lūgums sniegt kartes vai internetbankas informāciju?

Jebkuru šaubu vai aizdomu gadījumā nekavējoties jāsazinās ar banku, lai pārliecinātos par e-pasta autentiskumu. Jāatceras galvenais finanšu drošības internetā likums: banka nekad nezvanīs, nesūtīs e-pastu un nelūgs no klienta rekvizītus, kuri nepieciešami elektronisko pakalpojumu izmantošanai.

Nekādā gadījumā nedrīkst sūtīt pa e-pastu vai teikt pa telefonu sekojošus datus:
•internetbankas parole;
•kodu kartes vai kalkulatora pilnie numuri;
•kartes numurs;
•kartes derīguma termiņš;
•PIN kods;
•CVV2 kods jeb trīs ciparu kods, kas atrodas kartes aizmugurē baltā laukumā, blakus parakstam.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+