Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
5. decembris, 2014
Drukāt

“Swedbank” brīdina par krāpnieciskām vēstulēm

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

“Swedbank” brīdina klientus par viltus e-pastiem, ar kuriem mēģina izkrāpt internetbankas lietotāju datus, informē bankas pārstāvji.

Bankā norāda, ka vairāki klienti it kā bankas vārdā ir saņēmuši krāpnieciskus viltus e-pastus ar lūgumu sinhronizēt savas internetbankas kodu kartes, noklikšķinot uz saites, kurā pēc tam tiek lūgts ievadīt internetbankas kodu kartes paroles.

“Swedbank” aicina nekādā gadījumā to nedarīt un par šādiem e-pastiem informēt banku. Banka šobrīd pārbauda attiecīgos gadījumus.

Bankā norāda, ka šis ir pasaulē izplatīts krāpšanas veids, ko sauc par “phishing” jeb “pikšķerēšanu”, kad ar viltus vēstulēm it kā bankas vai kādas citas iestādes vārdā cenšas maldināt cilvēkus un uzzināt viņu konfidenciālos datus.

Kā rīkoties, ja uz e-pastu saņemts lūgums sniegt kartes vai internetbankas informāciju?

Jebkuru šaubu vai aizdomu gadījumā nekavējoties jāsazinās ar banku, lai pārliecinātos par e-pasta autentiskumu. Jāatceras galvenais finanšu drošības internetā likums: banka nekad nezvanīs, nesūtīs e-pastu un nelūgs no klienta rekvizītus, kuri nepieciešami elektronisko pakalpojumu izmantošanai.

Nekādā gadījumā nedrīkst sūtīt pa e-pastu vai teikt pa telefonu sekojošus datus:
•internetbankas parole;
•kodu kartes vai kalkulatora pilnie numuri;
•kartes numurs;
•kartes derīguma termiņš;
•PIN kods;
•CVV2 kods jeb trīs ciparu kods, kas atrodas kartes aizmugurē baltā laukumā, blakus parakstam.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+