×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. janvāris, 2013
Drukāt

Swedbank koris triumfē garīgās mūzikas festivālā

swkoris3

Svinot 10 gadu jubileju, Swedbank koris 2013. gadu iesāk ar uzvaru X Starptautiskajā garīgās mūzikas festivālā “Sudraba zvani”, kas norisinājās 11.-13. janvārī Daugavpilī.

Swedbank koris tā mākslinieciskā vadītāja Artūra Ancāna un diriģentu Matīsa Tuča un Jurģa Cābuļa vadībā izcīnīja Grand Prix jauktā kora sastāvā, izpildot Ērika Ešenvalda Mātei Terēzei veltīto skaņdarbu “A drop in the ocean” (“Piliens okeānā”). Grand Prix izcīņā Swedbank koris bija viens no uzaicinātajiem iepriekšejo festivālu Lielās balvas ieguvējiem līdz ar sieviešu kori “Ausma”, kamerkori “Austrums” un kori “Daugava”, kam pievienojās arī šā gada festivāla uzvarētāji visās kategorijās.

Dalība šajā festivālā Swedbank korim bija īpaša arī ar to, ka pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē, koris piedalījās konkursā vairākos sastāvos (sieviešu koris, vīru koris, ansamblis), iegūstot pirmās pakāpes diplomus to pārstāvētajās kategorijās. Turklāt, Swedbank sieviešu koris Jurģa Cābuļa vadībā izcīnīja arī uzvaru viendabīgo koru kategorijā.

Starptautikais garīgās mūzikas festivāls “Sudraba zvani” notiek reizi divos gados un to organizē Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde sadarbībā ar Latviešu kultūras centru. Šogad Festivāls norisinājās jau desmito reizi un tajā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits – tika pārstāvēti vairāk kā 50 kolektīvi no dažādām valstīm.

2013. gada plānos Swedbank korim ir dalība XXV Latviešu dziesmu svētkos, vairāku Latvijas komponistu jaundarbu pirmatskaņojumi, kā arī gatavošanās dalībai koru konkursā tālākās zemēs. Novembrī koris atzīmēs savu 10 gadu jubileju un aicina dziedāt gribētājus pievienoties vienam no Latvijas labākajiem amatierkoriem visās balsu grupās!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+