Uncategorized

“Swedbank” Latvijā noraksta vairāk nekā 150 miljonus latu 16

Foto – LETA

Zviedrijas banka “Swedbank” piektdien paziņojusi par 1,91 miljarda kronu jeb 152,4 miljonu latu saistību norakstīšanu Latvijā. Saistību norakstīšana tiks iekļauta bankas 2011.gada darbības rezultātos.

Kā biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Swedbank” Latvijas filiāles pārstāve Kristīne Jakubovska, 2011.gada decembrī Zviedrijas finanšu regulators paziņoja par plāniem no 2013.gada palielināt kapitāla prasības Zviedrijas bankām. Saistībā ar to “Swedbank” grupas valde nolēmusi norakstīt daļu nemateriālās vērtības attiecībā uz Latviju, kas radās 2005.gadā, iegādājoties “Hansabank” grupu Baltijā.

“”Swedbank” grupa, gatavojot 2011.gada pārskatu, koriģējusi 2005.gadā veiktās Latvijas struktūras iegādes nemateriālo vērtību jeb “goodwill” (starpība starp uzņēmuma iegādes bilances vērtību un nemateriālo vērtību, piemēram, sagaidāmo vērtību nākotnē),” skaidroja Jakubovska, piebilstot, ka tā ir grāmatvediska darbība, kas saistīta ar 2005.gadā pieņemtās nākotnes vērtības pārskatīšanu.

“Bankas darbību un finanšu rezultātus Latvijā tas nekādi neietekmē,” uzsvēra Jakubovska.

“Ir svarīgi norādīt, ka šai norakstīšanai aiz labas gribas nebūs nekāda iespaida uz “Swedbank” darbībām Latvijā, kas ir viens no bankas četriem pamattirgiem. Mūsu darbība un nākotnes prognozes Latvijas tirgum nav mainījušās,” teikts “Swedbank” vadītāja Mikaela Volfa izdotajā paziņojumā.

“Swedbank” kontrolē aptuveni 20% no Latvijas finanšu tirgus.

LA.lv