×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

“Swedbank” peļna – 104 miljoni eiro (4)

Foto-LETAFoto-LETA

"Swedbank" administratīvā ēka "Saules akmens".

“Swedbank” Latvijā pērn strādāja ar 104 miljonu eiro peļņu, kas ir par 14% mazāk nekā 2015.gadā. Rezultātu pamatā ietekmējusi veikto uzkrājumu atbrīvošana mazākos apjomos nekā iepriekš, informēja banka.

“Swedbank” 2016.gadā veica iepriekš veikto uzkrājumu atbrīvošanu 1,1 miljona eiro apjomā, salīdzinoši ar 25 miljoniem eiro 2015.gadā.

Pirmo reizi septiņu gadu laikā “Swedbank” pieredzēja veselīgu kredītportfeļa pieaugumu gan uzņēmumiem, gan privātpersonām.

Pērn kredītportfelis pieauga par 4%, salīdzinot ar 2015.gada decembri, ko veicināja patērētāju noskaņojuma uzlabošanās. Pieaugums vērojams visos segmentos, ieskaitot kredītus uzņēmumiem, patēriņa finansēšanu, līzingu un hipotekāro kreditēšanu, ko veicināja “Danske bankas” portfeļa pārņemšana jūnijā.

No jauna izsniegto kredītu apjoms 2016.gadā sasniedza 804 miljonus eiro, tostarp kreditēšana privātpersonām palielinājās par 25%, salīdzinot ar 2015.gadu. Kopējais kredītportfelis 2016.gada beigās sasniedza 3,24 miljardus eiro.

Depozītu apjomi pieauga par 13% gada laikā. Kopējais depozītu portfelis 2016.gada beigās sasniedza 4214 miljonus eiro.

Tīrie procentu ienākumi gada laikā auguši par 2%, ko galvenokārt ietekmējis kredītportfeļa pieaugums, kas iekļāva arī no “Danske Bank” pārņemtos portfeļus.

Tīrie komisiju ienākumi 2016.gadā pieauguši par 1%. Augstāka klientu aktivitāte palielināja ieņēmumus no karšu un maksājumu darījumiem. Pieaugot pārvaldīto aktīvu apjomiem, palielinājās ieņēmumi no pārvaldīšanas komisijas maksām. Tajā pašā laikā tīros komisijas naudas ienākumus negatīvi ietekmēja starpbanku komisijas maksas ierobežojumi. Savukārt karšu pirkumu skaits audzis par 13%.

Kopējie izdevumi ir auguši par 4%, kas lielākoties saistīts ar personāla izdevumu palielināšanos.

“Swedbank” ir pēc aktīviem un pēc klientu skaita lielākā banka.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Bankas materiālo vērtību neražojoši parazīti.Par noguldītāju depozītiem nemaksā ,par izdotiem kredītiem uzvārās,ja banka bankrotē nodokļu maksātāji to glābj.

  2. “Swedbank” ir pēc aktīviem un pēc klientu skaita lielākā banka KAS JŪS KĀŠ

  3. Muļķīši jūs apkrāp katru dienu acīs skatīdamies un smīnot.

  4. Esmu priecīgs!

Draugiem Facebook Twitter Google+