Mobilā versija
+1.0°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
14. decembris, 2014
Drukāt

“Swedbank” nākamgad plāno izsniegt vairāk kredītu

Foto-LETAFoto-LETA

“Swedbank” nākamgad plāno izsniegt vairāk kredītu nekā šogad, īpaši uzņēmumiem, sacīja “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Viņš pauda cerību, ka nākamgad beidzot kredītportfelis pārstās samazināties. Tomēr kredītporfeļa pieaugums būs izaicinājums. “Ir ļoti grūti prognozēt ģeopolitiskās situācijas attīstību. Ekonomikā lielu izaugsmi nākamgad neredzēsim, izaugsme būs neliela, tādējādi cilvēki būs mazliet piesardzīgāki – neaudzēs tēriņus un vairāk krās, kas, visdrīzāk, nozīmē noguldījumu pieaugumu. Mazāki tēriņi nozīmē, ka kredītportfeļa pieaugums būs izaicinājums,” skaidroja bankas vadītājs.

Savukārt šogad “Swedbank” izsniegto kredītu apmērs būs mazāks nekā pērn. “Gada sākumā cerējām, ka šis būs pagrieziena gads, kad kopējais finansējuma apjoms pieaugs, taču diemžēl izskatās, ka tā nebūs,” sacīja Mančinskis. Viņš skaidroja, ka šī situācija lielā mērā ir sekas ģeopolitiskajiem notikumiem, kas mazināja uzņēmēju vēlēšanos investēt. Daudzi uzņēmēji bija atraduši jaunus tirgus Krievijā, Ukrainā, bet tagad šie tirgi neaug. Arī Eiropas tirgi neaug, neskatoties uz Eiropas Centrālās bankas mēģinājumiem atrast ekonomikas stimulēšanas mehānismus. Uzņēmēji ir gatavi investēt, ja redz iespēju nopelnīt un ja ir pietiekami liela drošība. Jaunas investīcijas, ja tās nespēj sevi atpelnīt, var uzņēmumu nogremdēt, tāpēc uzņēmēji negrib riskēt, skaidroja bankas vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka bankas klientu vidū nav tādu uzņēmumu, kuriem ģeopolitiskās krīzes dēļ būtu radušies ļoti lieli sarežģījumi. “Nav neviena fatāla gadījuma. Varbūt ir kādas nelielas nianses, bet tādu nav daudz,” sacīja bankas vadītājs.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+