Mobilā versija
+3.0°C
Andulis, Alnis
Ceturtdiena, 19. janvāris, 2017
14. decembris, 2014
Drukāt

“Swedbank” nākamgad plāno izsniegt vairāk kredītu

Foto-LETAFoto-LETA

“Swedbank” nākamgad plāno izsniegt vairāk kredītu nekā šogad, īpaši uzņēmumiem, sacīja “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis.

Viņš pauda cerību, ka nākamgad beidzot kredītportfelis pārstās samazināties. Tomēr kredītporfeļa pieaugums būs izaicinājums. “Ir ļoti grūti prognozēt ģeopolitiskās situācijas attīstību. Ekonomikā lielu izaugsmi nākamgad neredzēsim, izaugsme būs neliela, tādējādi cilvēki būs mazliet piesardzīgāki – neaudzēs tēriņus un vairāk krās, kas, visdrīzāk, nozīmē noguldījumu pieaugumu. Mazāki tēriņi nozīmē, ka kredītportfeļa pieaugums būs izaicinājums,” skaidroja bankas vadītājs.

Savukārt šogad “Swedbank” izsniegto kredītu apmērs būs mazāks nekā pērn. “Gada sākumā cerējām, ka šis būs pagrieziena gads, kad kopējais finansējuma apjoms pieaugs, taču diemžēl izskatās, ka tā nebūs,” sacīja Mančinskis. Viņš skaidroja, ka šī situācija lielā mērā ir sekas ģeopolitiskajiem notikumiem, kas mazināja uzņēmēju vēlēšanos investēt. Daudzi uzņēmēji bija atraduši jaunus tirgus Krievijā, Ukrainā, bet tagad šie tirgi neaug. Arī Eiropas tirgi neaug, neskatoties uz Eiropas Centrālās bankas mēģinājumiem atrast ekonomikas stimulēšanas mehānismus. Uzņēmēji ir gatavi investēt, ja redz iespēju nopelnīt un ja ir pietiekami liela drošība. Jaunas investīcijas, ja tās nespēj sevi atpelnīt, var uzņēmumu nogremdēt, tāpēc uzņēmēji negrib riskēt, skaidroja bankas vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka bankas klientu vidū nav tādu uzņēmumu, kuriem ģeopolitiskās krīzes dēļ būtu radušies ļoti lieli sarežģījumi. “Nav neviena fatāla gadījuma. Varbūt ir kādas nelielas nianses, bet tādu nav daudz,” sacīja bankas vadītājs.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+