Ekonomika
Nauda

“Swedbank” peļņa Latvijā pirmajā ceturksnī – 27 miljoni eiro0


“Swedbank” administratīvā ēka “Saules akmens”.
“Swedbank” administratīvā ēka “Saules akmens”.
Foto-LETA

“Swedbank” peļņa Latvijā šī gada pirmajā ceturksnī ir 27 miljoni eiro, kas ir līdzīgi kā pērn attiecīgajā laika periodā, portālu LA.lv informēja bankas pārstāve Kristīne Jakubovska.

„Latvijas ekonomikai nozīmīgi augot, ir piemērots laiks veikt ilgtermiņa investīcijas gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām. Pirmā ceturkšņa “Swedbank” darbības rezultāti apliecina klientu pieaugošo pieprasījumu pēc finansējuma attīstībai, kā arī bankas gatavību to apmierināt – jaunā finansēšana gada griezumā pieaugusi teju par 30%, turklāt vēl būtiskāk tieši uzņēmumu segmentā, par vairāk nekā 40%,” sacīja “Swedbank” vadītājs Latvijā Reinis Rubenis.

“Swedbank” kredītportfeļa apmērs šogad pirmajā ceturksnī Latvijā palielinājies par 1%, ko veicināja līzinga un patēriņa finansēšanas pieaugums. Savukārt depozītu apmērs audzis par 9%, pieaugot gan privātpersonu, gan uzņēmumu noguldījumiem.

Iepriekš veikto kredītu uzkrājumu atbrīvošanas neto summa sasniedza 0,9 miljonus eiro (2017.gada pirmajā ceturksnī – 2,9 miljoni eiro).

Tīrie procentu ienākumi palielinājušies par 3%, kas galvenokārt skaidrojams ar kreditēšanas apmēru palielināšanos, bet neto ienākumi no komisijām pieauguši par 1%, pamatā pateicoties lielākai klientu aktivitātei ikdienas pakalpojumu izmantošanā. Savukārt kopējie izdevumi palielinājušies par 2%, galvenokārt ar normatīvo regulējumu saistīto izmaksu dēļ, minēja bankā.

Pēc aktīvu apmēra “Swedbank” ir lielākā banka Latvijā.

LA.lv