×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
23. novembris, 2016
Drukāt

“Swedbank” piemēro sodu 1,4 miljonu eiro (1)

LETALETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) piemērojusi “Swedbank” ar 1,4 miljonu eiro soda naudu par pārkāpumiem klientu darījumu kontrolē, aģentūru LETA informēja FKTK pārstāve Laima Auza.

FKTK un banka ir noslēgušas izlīgumu, vienojoties par uzlabojumiem bankas iekšējās kontroles sistēmas darbības efektivitātes nodrošināšanai, novēršot FKTK pārbaudē atklātos trūkumus. Līgumā paredzēts piemērot “Swedbank”soda naudu 1 361 954 eiro apmērā, kas ir mazāk nekā likumā noteiktais maksimālais sods, ņemot vērā, ka banka brīvprātīgi jau ir sākusi novērst pārbaudē konstatētos trūkumus un veikt nepieciešamos uzlabojumus. Soda nauda tiks ieskaitīta valsts budžetā, piebilda Auza.

FKTK pārbaudē “Swedbank” konstatēja Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma (NILLTFN likums) un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumus, tostarp banka nebija pievērsusi pietiekamu uzmanību klientu veiktajiem sarežģītiem, savstarpēji saistītiem darījumiem, kuriem šķietami nav ekonomiska vai nepārprotami tiesiska mērķa. Tāpat banka nebija savlaicīgi ieguvusi dokumentus un informāciju par klientu saimniecisko/personisko darbību, tostarp to veiktajiem darījumiem tādā apmērā, lai pārliecinātos, ka tie nav uzskatāmi par aizdomīgiem, tādējādi nenodrošinot pietiekami efektīvu iekšējās kontroles sistēmas darbību, kā to prasa NILLTFN likums.

FKTK pārstāve norādīja, ka Kredītiestāžu likuma normas, kas bija spēkā pārkāpumu brīdī, nosaka, ka FKTK ir tiesīga piemērot soda naudu līdz 10% no bankas iepriekšējā finanšu gada neto ienākumu summas, kas veidotu lielāku summu, nekā šajā gadījumā bankai noteiktais soda naudas apmērs. FKTK, nosakot piemērojamās soda naudas apmēru, ņēma vērā, ka banka ir brīvprātīgi sākusi veikt uzlabojumus, lai novērstu likuma pārkāpumus nākotnē un pilnveidotu iekšējās kontroles sistēmu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas (NILLTFN) jomā, tostarp stiprinot bankas atbilstības kontroles funkciju, kas ietver darbinieku kapacitātes palielināšanu un informācijas tehnoloģiju risinājumu uzlabojumus. FKTK ņēma vērā arī faktu, ka bankā līdz šim nebija konstatēti pārkāpumi NILLTFN jomā.

Noslēgtā vienošanās ietver arī to, ka “Swedbank” ir pieņēmusi lēmumu pilnībā pārtraukt finanšu pakalpojumu sniegšanu tiem klientiem – nerezidentiem, kas rada bankai paaugstinātu risku NILLTFN jomā.

Administratīvajā līgumā FKTK un “Swedbank” ir vienojušās par turpmākajiem pasākumiem, ko banka apņemas noteiktajos termiņos pilnībā izpildīt, lai pilnveidotu NILLTFN iekšējās kontroles sistēmu un stiprinātu tās darbības efektivitāti. FKTK uzraudzīs, vai banka pilda līgumā ietvertās apņemšanās tajā noteiktajos termiņos un apjomā.

“Swedbank ļoti nopietni uztver FKTK pārbaudes slēdzienu, un ir apņemšanās pilna aktīvi strādāt, lai panāktu turpmākos uzlabojumus mūsu iekšējās kontroles sistēmās un novērstu jebkādas nepilnības, kā arī cieši sadarboties ar uzraugošajām iestādēm,” komentējis Reinis Rubenis, AS Swedbank valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nu izsmiekls, kapec ne 41miljons, sods? es butu uzlicis 401miljonu sodu, un ara no Latvijas! ko tas bankas dod valsts budzetam? neko!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+