×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
3. maijs, 2016
Drukāt

“Swedbank” piešķīrusi “Latvijas Dzelzceļš” kredītu lokomotīvju modernizēšanai

Vilcieni

Dīzeļvilciens.

“Swedbank” noslēgusi līgumu ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” (LDz) par divu ilgtermiņa kredītu piešķiršanu uz desmit un 15 gadiem ar kopējo summu 32,26 miljoni eiro lokomotīvju modernizācijas finansēšanai, LA.lv pastāstīja bankas ārējās komunikācijas vadītāja Vineta Savicka.

Lai veiktu sava maģistrālā dīzeļlokomotīvju parka atjaunošanu un samazinātu dīzeļlokomotīvju 2M62U remontu izmaksas, LDz meitassabiedrība SIA “LDz ritošā sastāva serviss” līdz 2019. gada februārim plāno modernizēt 14 šāda tipa dīzeļlokomotīves.

LDz viceprezidents Aivars Strakšas: “Šis ir lielākais līdz šim veiktais mūsu lokomotīvju parka modernizācijas projekts, kura mērķis uzlabot lokomotīvju efektivitāti. Tas ir ļoti nozīmīgs ieguldījums Latvijas dzelzceļa konkurētspējas stiprināšanā.”

Pirmās lokomotīves tika modernizētas par pašu līdzekļiem, taču, lai turpinātu šo projektu, LDz nolēma izsludināt publisku iepirkumu par ilgtermiņa aizdevuma saņemšanu modernizācijas finansēšanai.

“LDz ritošā sastāva serviss” jau veicis daļēju manevru lokomotīvju parka modernizāciju, kas ir attaisnojusies, jo modernizācijas izmaksas ir aptuveni uz pusi mazākas nekā jaunu lokomotīvju iegāde. Turklāt maģistrālo lokomotīvju 2M62U modernizācija ļaus būtiski palielināt vilces jaudu, pārvadāt smagākus vilciena sastāvus, samazināt remontu un tehnisko apkopju skaitu, kā arī iegūt modernas, videi draudzīgas lokomotīves. Šobrīd jau pabeigts pirmās lokomotīves remonts un modernizācija un tiek veikti regulēšanas un iestatīšanas darbi, kam drīzumā sekos sertifikācijas procedūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+