×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
13. marts, 2015
Drukāt

“Swedbank” programmā mājokļa iegādei šogad cer izsniegt vairākus simtus kredītu

Foto: LETAFoto: LETA

"Latvijas attīstības finanšu institūcijas "Altum"" valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko (no kreisās) un AS "Swedbank" valdes priekšsēdētājs Latvijā Māris Mančinskis paraksta līgumu par iesaistīšanos valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem.

“Swedbank” valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem šogad cer izsniegt vairākus simtus kredītu, šodien parakstot līgumu ar “Latvijas attīstības finanšu institūciju “Altum””, teica “Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis.

“Swedbank” Privātpersonu finansēšanas lēmumu centra vadītājs Ainārs Balcers sacīja, ka jau patlaban aptuveni 200 ģimenes izrādījušās interesi par iespēju saņemt galvojumu šajā programmā. Viņš piebilda, ka vidējā kredīta summa, par kuru varētu tikt sniegts galvojums, svārstās no 30 000 līdz 40 000 eiro par tipveida dzīvokli.

Pirms līguma parakstīšanas ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) atzina, ka priecātos, ja bankas vairāk atbalstītu jaunās ģimenes arī reģionos. Kā norādīja ministre, patlaban reģionos tiek izsniegti aptuveni 20% hipotekāro kredītu.

Balcers skaidroja, ka kredītu pieejamību reģionos kavē iedzīvotāju zemā pirktspēja. Jo augstāka būs pirktspēja, jo ātrāk attīstīsies nekustamā īpašuma tirgus un kredītu pieejamība.

Pērn “Swedbank” piešķīra finansējumu privātpersonām 1774 mājokļu iegādei. Lai iespēju iegādāties savu mājokli ģimenēm ar bērniem padarītu vēl pieejamāku, “Swedbank” nolēma iesaistīties valsts atbalsta programmā mājokļu iegādei un šodien parakstīja līgumu ar “Altum”.

“Swedbank” izstrādājusi īpašu piedāvājumu ģimenēm, kuras izmantos iespēju iesaistīties valsts galvojuma programmā, – papildus bezmaksas konsultācijām un bezmaksas kredīta izsniegšanai ģimenes saņems arī bezmaksas mājokļa vērtējumu. Vairākos jaunajos projektos “Swedbank” klientiem pieejami īpaši nosacījumi, piemēram, jaunajā projektā Pļavniekos, Salnas ielā 21, pircēji varēs izmantot 2% atlaidi sava mājokļa iegādei.

Kā liecina “Swedbank” dati, vidējais mājokļa pircējs pašlaik ir vecumā no 30 līdz 31 gadam ar ienākumiem no 1000 līdz 1500 eiro mēnesī. 78% pircēju iegādājas mājokli Rīgā, 22% – reģionos. Visbiežāk (73%) iegādātais mājoklis ir 36 līdz 55 kvadrātmetrus plašs dzīvoklis tipveida namā, kas celts pirms 2000.gada kādā no Rīgas mikrorajoniem. Savukārt 26% pircēju izvēlas iegādāties pirms 2000.gada celtu privātmāju 100 līdz 150 kvadrātmetru platībā. Vidējā “Swedbank” piešķirtā finansējuma summa mājokļa iegādei pašlaik ir 44 000 eiro.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa atkarīga no bērnu skaita ģimenē. Ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 000 eiro. Ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni, maksimālais galvojuma apmērs ir līdz 15 000 eiro. Ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 000 eiro.

Šajā atbalsta programmā jau iesaistījusies banka “Citadele” un no šīs nedēļas – arī “SEB banka”.

“Altum” informē, ka galvojuma piešķiršanas procedūra ir ērta klientiem un komercbankai, jo visu galvojuma saņemšanai nepieciešamo klients var nokārtot bankā, kas piešķir aizdevumu mājokļa iegādei. Galvojuma pieteikumu uz “Altum” nosūta komercbanka, un tā izvērtēšana “Altum” aizņem ne vairāk kā piecas darbadienas.

Valsts atbalsta programmā mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem kopumā pieejams nepilns miljons eiro, kas ļauj sniegt atbalstu 600 ģimenēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+