×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. maijs, 2016
Drukāt

“Swedbank” sola līdz 2020. gadam Dziesmu svētku kustībā ieguldīt miljonu

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Līdz 2020.gadam “Swedbank” Dziesmu svētku kustībā investēs miljonu eiro, pirmdien preses konferencē informēja bankas pārstāvji.

Liela daļa naudas tiks novirzīta svētku organizēšanai, bet daļa arī dažādu latviešu tradicionālo prasmju atbalstam.

“Swedbank” valdes priekšsēdētājs Māris Mančinskis pirmdien preses konferencē teica, ka banka interesējās par tautsaimniecības attīstību un Latvijas uzplaukumu ES, bet svarīga ir arī kultūras attīstība un nacionālā pašapziņa.

Kultūras ministre Dace Melbārde atzinīgi novērtēja iniciatīvu, jo “ja nebūs darba procesa starp svētkiem, tad nebūs arī pašu svētku”.

“Dziesmu svētku ilgtspējas faktors ir tikpat nozīmīgs kā to rīkošana,” viņa uzsvēra.

Melbārde arī norādīja, ka svarīga ir kultūrizglītība, un skolotājiem motivācija ir vajadzīga vairāk nekā jebkad iepriekš. Svarīgi ir arī stipri reģioni, jo bez tiem nebūtu kvalitatīva un daudzveidīga dziesmu svētku procesa, sacīja kultūras ministre. Pēc 2013.gadā veiktās dalībnieku aptaujas secināts, ka viņiem ir daudz pozitīvāka attieksme pret valsti, gan mazākumtautību, gan diasporas latviešiem, un viņi ir gatavi līdzdarboties arī citās norisēs.

BNS jau vēstīja, ka kultūras un izglītības ministri, kā arī “Swedbank” pirmdien informē par Latvijas valsts simtgades dziesmu un deju svētku aktualitātēm. XXVI Vispārējie latviešu dziesmu un XVI Deju svētki Rīgā norisināsies 2018.gadā no 30.jūnija līdz 8.jūlijam. Svētkus rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs, tos atbalstīs “Swedbank”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+