×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. maijs, 2016
Drukāt

“Swedbank” uzsāk Latvijas pāreju uz bezkontakta kartēm (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Jau šoruden ikvienam Latvijas iedzīvotājam būs iespēja saņemt jaunu maksājumu karti ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju. Šis jauninājums ļaus norēķināties par nelieliem pirkumiem līdz 10 eiro, neievadot PIN kodu, bet vienkārši pietuvinot karti norēķinu terminālim, tādējādi padarot karšu maksājumus vēl ērtākus un tikpat drošus kā līdz šim. Pirmās “Swedbank” bezkontakta norēķinu kartes gaidāmas jau vasarā, savukārt jau šobrīd visas jaunās karšu norēķinu pieņemšanas ierīces tirgotājiem tiek izsniegtas ar bezkontakta norēķinu iespēju, informēja bankā.

“Mūsu dati rāda, ka vairāk nekā 60% karšu maksājumu tiek veikti par nelieliem ikdienas pirkumiem, kuru vērtība nepārsniedz 10 eiro. Tāpēc arvien tiecamies vienkāršot un padarīt ērtāku mūsu klientu ikdienu, tostarp, domājot arī par lietderīgu laika patēriņu, kas ir viens no laba servisa pamatelementiem. Jaunā bezkontakta tehnoloģija, kas sekmīgi ieviesta arī citās pasaules valstīs, ļauj veikt maksājumus, vienkārši nopīkstinot karti. Redzam, ka tas padarīs ērtāku ikdienu un ietaupīs laiku gan pircējiem, gan pārdevējiem, jo tagad, veicot 6 no 10 pirkumiem, atliks tikai pietuvināt maku maksājumu terminālim, līdzīgi, kā to esam pieraduši darīt sabiedriskajā transportā, lietojot e-talonu. Domāju, ka gada laikā šāda karte būs vismaz katram otrajam iedzīvotājam un tas būs lielisks pamudinājums padarīt mūsdienīgākas norēķinu sistēmas arī tirgotājiem visā Latvijā,” skaidro Swedbank valdes loceklis un Uzņēmumu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Reinis Rubenis.

Pirmais bezkontakta norēķinu terminālis uzstādīts ātrās apkalpošanas restorānā “Wok to Walk” Aspazijas bulvārī 30, Rīgā.

Jauno karšu izsniegšanu banka plāno uzsākt rudenī. Tādējādi gada laikā lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju un tirgotāju būs pieejamas jaunās maksājumu kartes un norēķinu sistēmas.

Bezkontakta norēķinu kartes jau šobrīd ir izplatīts risinājums ASV, Lielbritānijā, Austrālijā, Zviedrijā, Šveicē, Norvēģijā, Spānijā, Francijā, Nīderlandē un citur. Tāpēc bezkontakta maksājumu tehnoloģija Latvijā vienkāršos norēķinus arī tūristiem, kuru rīcībā jau tagad lielākoties ir bankas maksājumu kartes ar bezkontakta norēķinu tehnoloģiju.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Domāju, ka tā atkal būs izdevība hakeriem un krāpniekiem. Nav saprotams kādēļ cilvēkiem vispār algas ir jāsaņem bankomātos manuprāt tas ir brīvprātīgi piespiedu kārtā, kādēļ cilvēkiem jāuztur bankas, tas ir ļoti nepareizi, protams bez valdības gādības tas nav….

  2. Un kā ar bezkontaktu zagšanu?

  3. Kā tas darbosies tirgos? Kur tantiņai pīkstināšu? Lielākoties tur arī iepērkos.

    • Atklāšu tev milzīgu noslēpumu – eksistē mobile karšu termināli. Apmēram mob telefona lielumā. Swedbank tūlīt sāks tādus piedāvāt. Darbojas caur bluetooth ar mobilo telefonu.

  4. ja nozaudēsi karti-ardievu naudiņa ,pašreizējā karte drošāka

    • Šo karti pat nav jāzog, vienkārši ar lasītāju kabatā tā patuvāk tev jāpieiet klāt un dati ir rokā. Ir pat iekārtas, kas to dara samērā attālināti. Bija sižets, liekas BBC, kad ar šādu iekārtu stāvēja uz balkona lidostas izlidošanas zālē un uzreiz iekārta ekrānā parādīja katram cilvēkam klāt visus RFID karšu datus, kas kuram bija makā vai kabatā. Starp citu tas attiecas arī uz jaunajām biometriskajām pasēm – tā pati RFID tehnoloģija. Tā ka vis šitamam ir jābūt speciālos necaurlaidīgos makos un vāciņos, ja jums dārga jūsu identitāte.

  5. Nu beidzot Latvijā ienāks arī šo karšu datu bezkontakta zagšana. Saspiestība mūsu sabiedriskajā transportā padara LV par paradīzi šiem darbiņiem. Sāciet meklēt arī RFID safe naudasmakus šīm jaunajām kartēm.

  6. SEB banka man jau pirms divām nedēļām tādu uzstādīja,

Draugiem Facebook Twitter Google+