Mobilā versija
+1.7°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Novados trūkstošos bankomātus gatava nodrošināt “Swedbank” (4)

LETALETA

AS “Swedbank” plāno nodrošināt skaidras naudas izņemšanu vietās, kur tas pašlaik nav iespējams.

Valdošās koalīcijas partijas šodien pārrunāja jautājumu par “Swedbank” pakalpojumu reģionālo pieejamību, un bankas pārstāvji informēja, ka gatavi izvietot savus naudas izņemšanas automātus tajos novados, kur to līdz šim nav bijis, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Koalīcija arī lūdza turpmāk sadarboties ar Latvijas Pastu un Satiksmes ministriju, lai varētu koordinēt šis darbības.

“Pēc citu banku īstenotajām klientu apkalpošanas modeļa izmaiņām “Swedbank” ir veikusi atkārtotu pakalpojumu pieejamības analīzi ārpus lielajām pilsētām un nākusi klajā ar savu piedāvājumu – nodrošināt bankomātus novados, kuros to šobrīd nav. Tomēr mēs uz Latvijas reģionu attīstību nākotnē raugāmies ne tikai no finanšu pakalpojumu pieejamības aspekta, tādēļ esam apkopojuši vairākas iniciatīvas, ko no savas puses varam piedāvāt Latvijas reģionu attīstībai,” sacīja “Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

Latvijā ir plašas iespējas saņemt skaidru naudu pie kases veikalā, tomēr šis nav visaptverošs risinājums, teikts “Swedbank” reģionu attīstības programmā. Tāpēc, vienojoties ar pašvaldību vadītājiem, “Swedbank” apņemas 2015.gada laikā uzstādīt 15 papildu bankomātus reģionos, kuros patlaban nav neviena bankomāta, lai nodrošinātu 100% pārklājumu skaidras naudas pieejamībai visos Latvijas novados. Tāpat ar pašvaldībām tiek meklēts optimālākais modelis, kā panākt bankas darbinieku regulāru klātbūtni visos Nacionālajā attīstības plānā noteiktajos attīstības centros.

“Swedbank” pārstāve Vineta Savicka piebilda, ka “Swedbank, tāpat kā līdz šim, turpinās sadarbību ar veikaliem, lai paplašinātu skaidras naudas izņemšanas iespējas arī veikalā pie kases.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti iepriekš pārrunāja situāciju ar banku filiāļu slēgšanu reģionos, kā arī aicināja atbildīgās ministrijas izvērtēt iespējamos risinājumus minimālā pakalpojuma klāsta nodrošināšanai visā Latvijā.

Toreiz komisijas sēdē tika atgādināts par pirms vairākiem gadiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) veikto pētījumu par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos. VARAM pārstāvji pastāstīja, ka situācija ir pasliktinājusies, piemēram, iepriekš bija pieci līdz seši novadi, kur nebija bankomātu, bet tagad tādu ir 15. Garākais attālums, kas cilvēkam jāmēro līdz bankomātam, ir 60 kilometri.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad konkurenti aizvākušies no novadiem, tad labā un sirsnīgā Swedbanka klāt 🙂

  2. kados novados bus bankomati??

  3. Par šo reāli nāk smiekli: “Tomēr mēs uz Latvijas reģionu attīstību nākotnē raugāmies ne tikai no finanšu pakalpojumu pieejamības aspekta.”

    Swedbank bija vieni no pirmajiem un naskākajiem reģionālo punktu optimizētājiem. Un, patiesībā, liekas, ka arī pēdējā laikā esmu pamanījis pāris aizvērtus punktus.

    • Atceros, ka pirms kaadiem gadiem tika likvideets Swedbankas bankomaats Briiviibas ielaa iepretim Matiisa tirgum. Tas arii bija pareizi, jo likaas diivaini, ka abaas ielas pusees viens otram pretii atrodaas divi Swedbankas bankomaati.

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+