Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
7. aprīlis, 2015
Drukāt

Novados trūkstošos bankomātus gatava nodrošināt “Swedbank” (4)

LETALETA

AS “Swedbank” plāno nodrošināt skaidras naudas izņemšanu vietās, kur tas pašlaik nav iespējams.

Valdošās koalīcijas partijas šodien pārrunāja jautājumu par “Swedbank” pakalpojumu reģionālo pieejamību, un bankas pārstāvji informēja, ka gatavi izvietot savus naudas izņemšanas automātus tajos novados, kur to līdz šim nav bijis, žurnālistiem pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Koalīcija arī lūdza turpmāk sadarboties ar Latvijas Pastu un Satiksmes ministriju, lai varētu koordinēt šis darbības.

“Pēc citu banku īstenotajām klientu apkalpošanas modeļa izmaiņām “Swedbank” ir veikusi atkārtotu pakalpojumu pieejamības analīzi ārpus lielajām pilsētām un nākusi klajā ar savu piedāvājumu – nodrošināt bankomātus novados, kuros to šobrīd nav. Tomēr mēs uz Latvijas reģionu attīstību nākotnē raugāmies ne tikai no finanšu pakalpojumu pieejamības aspekta, tādēļ esam apkopojuši vairākas iniciatīvas, ko no savas puses varam piedāvāt Latvijas reģionu attīstībai,” sacīja “Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mančinskis.

Latvijā ir plašas iespējas saņemt skaidru naudu pie kases veikalā, tomēr šis nav visaptverošs risinājums, teikts “Swedbank” reģionu attīstības programmā. Tāpēc, vienojoties ar pašvaldību vadītājiem, “Swedbank” apņemas 2015.gada laikā uzstādīt 15 papildu bankomātus reģionos, kuros patlaban nav neviena bankomāta, lai nodrošinātu 100% pārklājumu skaidras naudas pieejamībai visos Latvijas novados. Tāpat ar pašvaldībām tiek meklēts optimālākais modelis, kā panākt bankas darbinieku regulāru klātbūtni visos Nacionālajā attīstības plānā noteiktajos attīstības centros.

“Swedbank” pārstāve Vineta Savicka piebilda, ka “Swedbank, tāpat kā līdz šim, turpinās sadarbību ar veikaliem, lai paplašinātu skaidras naudas izņemšanas iespējas arī veikalā pie kases.

Kā ziņots, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputāti iepriekš pārrunāja situāciju ar banku filiāļu slēgšanu reģionos, kā arī aicināja atbildīgās ministrijas izvērtēt iespējamos risinājumus minimālā pakalpojuma klāsta nodrošināšanai visā Latvijā.

Toreiz komisijas sēdē tika atgādināts par pirms vairākiem gadiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) veikto pētījumu par finanšu pakalpojumu pieejamību reģionos. VARAM pārstāvji pastāstīja, ka situācija ir pasliktinājusies, piemēram, iepriekš bija pieci līdz seši novadi, kur nebija bankomātu, bet tagad tādu ir 15. Garākais attālums, kas cilvēkam jāmēro līdz bankomātam, ir 60 kilometri.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad konkurenti aizvākušies no novadiem, tad labā un sirsnīgā Swedbanka klāt 🙂

  2. kados novados bus bankomati??

  3. Par šo reāli nāk smiekli: “Tomēr mēs uz Latvijas reģionu attīstību nākotnē raugāmies ne tikai no finanšu pakalpojumu pieejamības aspekta.”

    Swedbank bija vieni no pirmajiem un naskākajiem reģionālo punktu optimizētājiem. Un, patiesībā, liekas, ka arī pēdējā laikā esmu pamanījis pāris aizvērtus punktus.

    • Atceros, ka pirms kaadiem gadiem tika likvideets Swedbankas bankomaats Briiviibas ielaa iepretim Matiisa tirgum. Tas arii bija pareizi, jo likaas diivaini, ka abaas ielas pusees viens otram pretii atrodaas divi Swedbankas bankomaati.

Valsts šauj pa uzņēmējiem, bet korumpētos ierēdņus saudzēKad valstij jāuzmana uzņēmēji, tā ar Konkurences likumu noteikusi plašas sankcijas, bet, kad valsts pārvaldei jākontrolē pašai sevi, tad Valsts kontroles rokās
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+