×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
14. jūnijs, 2018
Drukāt

Tā bija mūža lielākā un traģiskākā mīlestība… Bērni atklāti par savas dzimtas likteņstāsstāstiem

1. Skolēnu konkurss

1no5
Foto - Valsts prezidents kancelejaFoto - Valsts prezidents kanceleja

Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien Rīgas pilī atklāja fonda “Sibīrijas bērni” rīkoto konferenci „1941. gada 14. jūnija piemiņai”. Tajā apbalvojumus saņēma tie skolēni, kuri uzvarēja pavasarī izsludinātajā sacerējumu konkursā.

Ar šo konkursu tika rosināta skolēnu interese par Latvijas vēsturi Latvijas simtgades kontekstā, par 1941. gada 14. jūnija deportācijām, kuras rezultātā cieta 15 425 Latvijas iedzīvotāji, par 1949. gada deportāciju, kad uz Sibīriju tika aizvesti vairāk nekā 42 tūkstoši cilvēku. Par 1944. gadu, kad atkārtotas deportācijas draudu un frontes tuvošanās iespaidā vairāk nekā 200 tūkstoši Latvijas pilsoņu devās bēgļu gaitās uz rietumiem. Konkursa rīkotāji mudināja izzināt mūsu valsts un savas ģimenes vēsturi, stiprināt skolēnos patriotisma jūtas un piederības sajūtu Latvijai.

Žūrijas komisiju vadīja filoloģe, latviešu valodas un literatūras skolotāja Liveta Sprūde. Skolēnu darbus vērtēja filoloģe, Latvijas Universitātes profesore Ina Druviete, aktieris un rakstnieks Kaspars Pūce, Latviešu fonda pārstāvis Latvijā Valdis Bērziņš un vairāki žurnālisti. Konkursa uzvarētāji katrā no trim vecuma grupām saņēma atzinības rakstu un naudas balvu no 40 eiro līdz 100 eiro.

Vairākiem skolēniem tika piešķirtas speciālas balvas, tajā skaitā arī Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas 12. klases audzēknim Reinim Eidukam. Viņš par savu sacerējumu “Vien ērkšķis sirdī palicis uz mūžu mūžiem…” saņēma “Latvijas Avīzes” balvu – diplomāta Ludvija Sējas grāmatu “Es pazīstu vairs tikai sevi”.

  1. Skolēnu konkurss
  2. Sacerējums "Sibīrijas bērni", Ričards Barons, 8 gadi
  3. "Iet pa dzīvi starojot. Intas Dzelzkalējas dzīvesstāsts." Luīze Burmistrova, 13 gadi
  4. "Vien ērkšķis sirdī palicis uz mūžu mūžiem..." Reinis Eiduks, 19 gadi
  5. "Kādas šujmašīnas dienasgrāmata." Kristiāna Linde, 17 gadi

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+