×
Mobilā versija
-7.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Ceturtdiena, 22. februāris, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

Tā ir pašiznīcināšanās

Foto - LETAFoto - LETA

Kampaņa pret ''legālajām narkotikām''.

Kā gan citādi lai raksturo to jauniešu, bērnu un pat pieaugušo rīcību, kuri labprātīgi lieto nezināmas izcelsmes augu un ķīmisku vielu maisījumus, padarot sevi par garīgiem un fiziskiem invalīdiem. Ja vien paliek dzīvi!

Ir vajadzīgas zināšanas – informācija un izglītība. Tirgū noiets būs tikai tad, ja būs pieprasījums. Lai novērstu šādas preces pieprasījumu, ir vajadzīgas zināšanas, spēja domāt un spriest, analizēt. Grūti apgalvot, ka mūsu sabiedrībai šajā jomā ir gan zināšanas, gan vajadzīgās domāšanas spējas. Ko spēj mācīt vai audzināt cilvēku kopums, kurš pats nav ne zinošs, ne personiski labs piemērs? Vienīgais zināšanu avots daudziem ir skola, bet arī tad ir vajadzīgi zināmi priekšnoteikumi – par attiecīgo tēmu speciāli sagatavoti skolotāji.

Pirms aptuveni 15 gadiem darbojās Latvijas veselības izglītības asociācija, kuras programmā bija iekļauta arī narkoloģijas un atkarību tēma. Kurš atbildīgs par tās darbības “izčākstēšanu”? Neviens cits kā Izglītības ministrija, kas arī toreiz bija grūti iekustināma minēto jautājumu risināšanā. Arī Veselības ministrijas darbība nevar tikt nosaukta par apmierinošu.

Problēma faktiski ir nogulēta, jo ir jau bojāgājušie. Bremzētāji? Sistēma, politiķi. Likums par narkotisko vielu apriti pieņemts pirms pusotra gada, bet neviens šai laikā nav sodīts! Iedzīvotāji brīnās – kā var būt apzīmējums “legālās narkotikas”? Tātad trūkst elementāru zināšanu! Alkohols un nikotīns arī ir narkotikas. Tās ražo un tirgo legāli, tās ir legālās narkotikas.

Cerēsim, ka jaunais likums, kas nosaka kriminālatbildību par aizliegtu jaunu psihoaktīvu vielu vai to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu realizācijas nolūkā vai realizēšanu ieviesīs pārmaiņas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+