Foto: 123RF

Nakts velētājas un ciema būrējas. Kā pazīt raganu, kad to satiec 1

Pētījums par raganām Vidzemē

Par raganām pierasts domāt trejādi: vai nu pasaku tēls ar melnu kaķi un slotu; skaista, gudra, veiksmīga sieviete ar zināšanām, kādu trūkst apkārtējiem, un kuru tādēļ vēl ne tik senos laikos varēja spīdzināt par sadarbību ar nelabo vai pat sadedzināt uz sārta, vai arī vienkārši veca, neglīta, atbaidoša sieva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Taču filoloģijas doktors Sandis Laime uzrakstīja un 2011. gadā aizstāvēja promocijas darbu par raganām, liekot paraudzīties uz šo vārdu un tā nesējām gluži citādi. Par savu pētījumu, kas veltīts nakts raganām Vidzemē, Sandis Laime stāstīs nākamajā Latvijas Arheologu biedrības sēdē, kas notiks trešdien, 12. februārī pulksten četros vakarā LU Vēstures un filozofijas fakultātē.

Filoloģijas doktors izpētījis gan to, kādus paņēmienus kādreiz lietojuši, lai raganas atvairītu, gan to, ka pat mūsdienās ir cilvēki, kas tic nakts raganām. Bet mēs, caurskatot viņa monogrāfiju, piedāvājam desmit interesantus un mazzināmus faktus.