×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
21. septembris, 2017
Drukāt

“Tā man ir liela sāpe.” Baldonē jaunā vadība no darba atlaiž izpilddirektori (8)

Andrejs Požarnovs. Foto - LETA Andrejs Požarnovs. Foto - LETA

Pārbaudes laikā no darba atlaista Baldones novada pašvaldības izpilddirektore Ausma Plūme, kura amatā apstiprināta maijā, vēl iepriekšējā domes sasaukuma laikā, noskaidroja aģentūra LETA.

Plūme amatā apstiprināta vēl pirms pašvaldību vēlēšanām, 30.maijā, kad notika pēdējā iepriekšējā sasaukuma domes sēde. Viņu amatam virzīja komisija, kas izskatīja pretendentu pieteikumus. Iepriekš par darba attiecību pārtraukšanu ar pašvaldību paziņoja līdzšinējā izpilddirektore Ilze Simsone. Plūme izvēlēta no kopumā 14 kandidātiem, taču komisijas atbalsts viņas kandidatūras virzīšanai uz domi bija nevienprātīgs, proti, balsojumam Plūme virzīta ar vienas balss pārsvaru, jo par viņu bija četri no septiņiem komisijas locekļiem.

Arī domes balsojums nebija vienprātīgs – Plūme saņēma astoņu deputātu atbalstu, bet pret viņu balsoja seši -, liecina domes sēdes protokols. Jaunā izpilddirektore ieguva tikai tolaik novadā valdošās Reģionu alianses (RA) atbalstu, savukārt partijas “Vienotība”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Sadarbības” deputāti balsoja pret apstiprināšanu amatā.

Septembrī izpilddirektores atlaišanai no amata sasaukta domes ārkārtas sēde. Domes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”) skaidroja, ka sēdi rosinājis sasaukt deputāts Edmunds Valantis (VL-TB/LNNK, V). Sēdē Plūmei jautāts gan par darbiniekiem, ar kuriem noslēgts darba līgums, taču viņi neatrodas savā darbavietā, gan par novadā notiekošajiem būvdarbiem un citiem jautājumiem. Tāpat daļa pašvaldības darbinieku un deputātu veltīja Plūmei atzinīgus vārdus, paužot, ka viņa ir profesionāla, toleranti un atbildīgi veic darba pienkumus, liecina domes ārkārtas sēdes audioieraksts. Izskanēja arī viedoklis, ka jautājums par izpilddirektora apstiprināšanu maija domes sēdē bija sasteigts un tam bija jābūt jau jaunās domes kompetencē.

Balsojot par Plūmes atlaišanu, tās iemesli skaidroti netika, jo dome lēmumu pieņēma, pamatojoties uz Darba likuma pantu, ka darba devējam, uzsakot darba līgumu pārbaudes laikā, nav pienākums norādīt uzteikuma iemeslu. Lēmumu atbrīvot izpilddirektori no amata atbalstīja visi koalīcijas deputāti, bet RA pārstāvji bija pret to.

Pati Plūme domes lēmumu sauc par politisko izrēķināšanos.

“Tā man ir liela sāpe. Visu darīju apzinīgi, ar pienākumiem tiku galā,” Plūme pārliecināta, ka pārmetumi par darbinieces neatrašanos savā darbavietā nav korekts, jo sabiedrisko attiecību speciāliste darbā pieņemta vēl pirms pašas Plūmes, kad arī noteikts, ka speciāliste var strādāt arī attālināti. Plūme arī informēja, ka minētā darbiniece ir uzrakstījusi atlūgumu.

Pēc Plūmes teiktā, arī ūdenssaimniecības attīstības projekts, par kura izmaksām un to pamatojumu jautājuši deputāti, sākts, vēl pirms viņa sākusi darbu pašvaldībā.

“Es neesmu to pelnījusi,” atzina bijusī izpilddirektore, skaidrojot, ka domes lēmumu viņa pārsūdzēt neplāno, jo trūkst līdzekļu jurista algošanai, arī pierādīt savu taisnību tiesā būšot grūti.

Jau vēstīts, ka par Baldones novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Požarnovs, kurš vienlaikus ir arī SIA “Rīgas satiksme” valdes loceklis, līdz ar to RA savu varu novadā zaudējusi. Požarnovam ir divi vietnieki – Andris Mačs (VL-TB/LNNK, V) un Viola Āboltiņa (LZP).

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ja darbiniece vienkārši tika atlaista no darba, var izdarīt arī pozitīvu secinājumu. Tas nozīmē, ka viņas grēki nebija nemaz tik lieli, jo netika pielietotas stingrākas sankcijas.

 2. Ja jau atlaistā izpilddirektore būtu tik lieliska,kā sēdē viņu slavināja ”opozīcija”, kāpēc alojieti Plūmi neviens neņem darbā tuvākajā apkārtnē ? Baldonieši izdarīja pareizi.

 3. Nekas,drīz pienāks laiks kad požarniks un līdzīgie sēdēs….citos krēslos.

 4. Požarnovs ir tikai politiskais ieliktenis, pašlabuma meklētājs kā lielākā daļa krēslu aizņēmēju Baldones domē. Tur joprojām valda padomju laika darba stils – tikai darbošanās imitācija., kad kafijošana, personīgo darīšanu kārtošana vai vienkārši kabineta durvju ‘aizklapēšana’ darba laikā ir sen pieņemta norma. Visu Baldones domi sen vajadzēja izslaucīt ar sūdainu slotu.

 5. It’s a shame, mr. Pozharnovs has sold herself to criminals of Saskana.

 6. Rīgas kopija?

 7. Katru dienu simtiem cilvēku kaut kur zaudē darbu, bet citi stājas viņu vietā. Tāda ir realitāte. Bet kapēc par šādiem dzīves sīkumiem ir jāraksta? Zurnālisti, vai Jums darba sāk aptrūkties?

  • jāraksta par to, kā Ziemelpolā snieg sniegs, vai cik daudzi ir sākuši ticēt dievam. ?
   Iesaistītais blēdi, aizver maujamo, manipulātor !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+