×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Tā precas grieķi. NEDĒĻAS FILMA: Manas lielās grieķu kāzas 2

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Merkantili apsvērumi ir galvenais iemesls, kāpēc filmām tiek veidoti turpinājumi. 14 gadus pēc romantiskās komēdijas “Manas lielās grieķu kāzas” pirmizrādes kinoteātros nonācis turpinājums, oriģinālnosaukumam piekabinot ciparu 2 un jau labi iepazītos varoņus iemetot vēl kutelīgākās situācijās.

Ir vērts sākt ar vēsturi, lai labāk saprastu, kas lācītim vēderā, un pati galvenā persona, kura to var atbildēt, ir aktrise, scenāriste un arī režisore Nia Vardalosa. Savulaik, lai saliktu savu dzīvi pa plauktiņiem, viņa uzrakstīja lugu, kuru cēlā solo izpildīja uz kāda no Losandželosas teātru skatuvēm. Milzu atsaucību gaidījis nebija neviens, un vakaru pēc vakara uz iestudējumu plūda skatītāji, bet biļetes tika izķertas zibenīgā ātrumā. Turp devās arī Rita Vilsone, līdzi ņemot savu vīru – divus “Oskarus” ieguvušo aktieri Tomu Henku.

Vardalosas personīgā pieredze – arī precības ar aktieri Īenu Gomezu, kurš nebūt nav grieķis (filmās viņš parādās kā Īena labākais draugs) – ļāva nošaut vairākus zaķus uzreiz, jo par mazzināmās aktrises darbību ieinteresējās Holivudas lielie naudas maisi, tiesa, viņu interesei bonusā nāca arī konkrētu izmaiņu pieprasījums, uz ko Vardalosa nudien nebija gatava. Kāpēc viņas grieķu ģimeni nomainīt pret spāņiem un kāpēc galveno lomu uzticēt Marisai Tomei, tas viņai nebija saprotams, kaut arī runasvīri solīja šo materiālu padarīt pārdodamāku, un viņa ietiepās un nekam nepiekrita. Tad par šo iestudējumu ieinteresējās jau minētā Vilsone, un projekta sagatavošanai durvis bija atvērtas.

2002. gadā filma “Manas lielās grieķu kāzas” kļuva par popkultūras fenomenu – to pavadīja gan pozitīvas atsauces, gan milzīgi kases ieņēmumi (vairāk nekā 350 miljoni ASV dolāru par spīti knapajai publicitātes kampaņai), gan arī iekļūšana augstākajā līgā, ja par tādu uzskata Amerikas Kinoakadēmijas biedru novērtējumu. Nia Vardalosa kā oriģinālscenārija autore bija nominēta “Oskaram”, un, ņemot vērā filmas panākumus, dzelzi kala, kamēr tā karsta. Notikumus gan pārceļot uz mazo ekrānu un seriālu nodēvējot par “Manu lielo grieķu dzīvi”, jau pēc septītās sērijas komanda palika bez darba, un tikai padsmit gadus pēc oriģināldarba nonākšanas uz lielajiem ekrāniem atkal iespējams satikties ar Tulu un viņas ģimenīti, kurā principā nekas nav mainījies. Portokalosu klans turas cieši, kaut arī tā dziļās saknes ir pašūpojušas Tulas vecāku attiecības, kurās atklājas kas tāds, ko neviens pat nebūtu iedomājies reiz sagaidīt, kā arī viņas pašas laulību krīze. Vienmēr bijusi kā tapa visām problēmām, Tula palaidusi pašplūsmā attiecības ar vīru, turklāt, arī palikuši divatā, viņi runā vien par meitu Parisu, kura jau sasniegusi vecumu, kad drīz pametīs vecāku ligzdiņu.

Filmas “Manas lielās grieķu kāzas 2” pirmizrādes datumu nolika Grieķijas Neatkarības dienā. Nemaz nepretendējot uz augstās mākslas plauktu, bet nekaitīgu un pavasarīgu izklaidi, arī šī “Grieķu kāzu” daļa sitīs gan pie nacionalitātes jūtām – Nia Vardalosa nāk no Toronto, kur ir īpaši liela grieķu diaspora –, gan romantisma un sentimenta. To nodrošina gan galvenās varones atveidotāja, kura darbu apvienošanas kārtībā ir arī scenārija autore, gan viņas mīļotā lomas iemiesotājs Džons Korbets – Amerikā zināms arī kā kantri dziedātājs, ko ne viens vien atceras kā lādzīgo Eidanu gan no seriāla, gan filmām “Sekss un lielpilsēta”, kurā viņam Kerijas dzīvē iedalīta būtiska, taču tomēr otrā plāna loma, vienmēr piekāpjoties Krisa Nota Lieliskajam. Pārējās nozīmīgajās lomās arī iejutušies tie paši aktieri, kuri spēlē filmas pirmajā daļā, klāt gan pienākuši Rita Vilsone (viņa arī abu filmu producente) un seriāla “Pilna māja” zvaigzne Džons Stamoss. Bet režisors – Kērks Džonss, kurš uzņēmis arī ģimenes filmu “Brīnumainā aukle” (2005) un komēdiju “Kas gaidāms, kad gaidāms bērns” (2012).

UZZIŅA:

“Manas lielās grieķu kāzas 2″/”My Big Fat Greek Wedding 2”

ASV, 2016.

Režisors: Kērks Džonss

Lomās: Nia Vardalosa, Džons Korbets, Elena Kampourisa, Lainija Kazana, Maikls Konstantīns, Andrea Mārtina, Rita Vilsone, Džons Stamoss

No 25. marta “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+