Mobilā versija
+0.2°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
18. augusts, 2015
Drukāt

Kaimiņš šķērso lauku, kur iesēti ziemāji. Tā rīkoties nedrīkst! (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilustratīvs attēls

“Pirms diviem gadiem kaimiņš nopirka zemi, kurai pieeja pēc teritoriālā plānojuma ir citur, bet viņam tuvāk iznāk braukt caur manu īpašumu, tāpēc kaimiņš tiesā iesniedza prasību nodibināt ceļa servitūtu. Pirmās instances tiesa viņa prasību noraidīja, bet apgabaltiesa apmierināja. Es spriedumu pārsūdzēju Augstākajā tiesā. Tagad man laukā ir iesēti ziemāji, un kaimiņš nesen atkārtoti tos šķērsoja. Vai viņš drīkst tā rīkoties? Mūsu civillietas izskatīšana vēl nav pabeigta, un tiesas sprieduma par ceļa servitūtu nav,” vēstulē rakstīja ANITA KOKOREVIČA.

Nē, kaimiņš nedrīkstēja braukt pāri jūsu laukam. Spriedumu esat pārsūdzējusi Augstākajā tiesā, un tā šo lietu vēl nav izskatījusi.

Jūs varat pret kaimiņu sniegt tiesā otru civilprasību par nodarītajiem materiālajiem zaudējumiem, iznīcinot ziemājus. Pirms tam uzrak­stiet iesniegumu policijai, policijas darbiniekiem būs jāpārbauda šis fakts un no kaimiņa jāpieprasa paskaidrojums.

Zemes reformas laikā zemes komisijai vajadzēja skatīties, lai katram īpašumam būtu nodrošināta piebraukšana. Ja tādas iespējas nebija, pašvaldībai bija pienākums noteikt servitūta ceļu. Tagad servitūta ceļu var noteikt tikai atbilstīgi Civillikumam – vai nu savstarpēji vienojoties, vai arī, ja vienošanos neizdodas panākt, ar tiesas spriedumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šitais izklausās pēc diviem debloīdiem no Kurzemes. Vidzemē laikam cilvēki tomēr gudrāki.

  2. Ah ta liela beeda! Samet dzelonjdraatis uz vinja iemiidiitaas tacinnjas – pardurs riepas, vairs nebrauks. Uz sava lauka vari likt ko gribi. Ja kads cits braukaa pa to un saskaadee savu auto, pats vainiigs!

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (8)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+