×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. novembris, 2013
Drukāt

Agris Liepiņš: Rīgas mēra pēkšņā mīlestība pret latviešiem (42)

Foto - LETAFoto - LETA

Lasot “Latvijas Avīzes” pagājušās nedēļas interviju ar Rīgas mēru Nilu Ušakovu, man acu priekšā visu laiku rēgojās vilks avju drānās. Šī līdzība, manuprāt, kolorīti raksturo “Saskaņas centra” vadītāja atklāsmes.

Gadu iepriekš krievu šovinistiem izdevās savākt pietiekami daudz parak-stu, lai ierosinātu referendumu par krievu valodu kā otro valsts valodu. Sajutis asiņu garšu, Ušakovs steidzās atbalstīt Lindermana – Gopoņenko – Krav-
cova aktivitātes. Sapriecājies pirms laika, Rīgas mērs gāja vēl tālāk un bramanīgi bazūnēja, ka tagad latviešiem vajadzēšot nolūgties krieviem un sarunāt, kā dzīvot tālāk. Latvijas iedzīvotāji ar absolūtu balsu vairākumu nobalsoja par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu.

Nākamā gada Saeimas vēlēšanās “SC” alkst nokļūt valdībā. Nevis vienkārši tur būt, bet iejāt baltā zirgā kā valdošā partija un, visticamāk, nominēt Ušakovu premjerministra amatam. Lai to panāktu, ar krievu balsīm vien nepietiks, nav jau Rīga. Referenduma mācību “Saskaņas centrs” ir ņēmis vērā.

Alberta Bela romānā vācu zaldāts saka: “Ja es gribētu kādu pakļaut, es pie viņa nāktu kā draugs.” Ušakovs šobrīd rīkojas tieši pēc šāda principa. Tagad latviešiem vairs nevajag iet nolūgties krieviem, tagad latviešus vajag glaudīt pa spalvai. “Esam kļuvuši viena no lielākajām latviešu partijām, tam jābūt atspoguļotam “Saskaņas” pro-grammā, statūtos un attiecīgos darbos. Tas skar latviešu valodas nākotni, latviešu kultūras mantojuma glabāšanu un attīstību…”

Interesanti, ka Rīgas mērs ir norūpējies, lai arī vizuāli netiktu aizskartas pamattautas jūtas. Vēl pirms pāris gadiem 9. maija pasākumos viņš, plati smaidot, publiski spieda roku vīrietim, kurš bija tērpies 1941. gada čekistu virsnieka formā. Un nemaz neuztraucās, ka viņu fotografēja un publikācijas varētu aizvainot no čekas represijām cietušos latviešus. Toties tagad – tici vai netici – mērs ir apmetis kažoku uz otru pusi: “Ja kāds domā, ka pārstāvēt Latvijā dzīvojošo krievu intereses nozīmē staigāt apkārt, velkot mugurā kazaku uniformu ar sporta biksēm, tie, es atvainojos, ir pilsētas āksti. No kurienes Baltijas kazaki? Kāds tam vēsturisks sakars?” Vēsturisks sakars ir – Piektajā gadā kazaku soda ekspedīcijas šāva latviešu zemniekus. Un arī šodien cauri jaušams mājiens – atsevišķās Krievijas pilsētās nodibinājušās pusmilitāras kazaku vienības, kuras līdztekus policijai rūpējas par sabiedrisko kārtību savā apkārtnē.

Toties, jautāts par preambulu, kuras pieņemšanas gadījumā Satversmē būtiski nostiprinātos latviešu tautas un latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas pozīcijas, Rīgas mērs pēkšņi kļūst ļoti izvairīgs: “Var uzrakstīt jebkādu preambulu, bet tas nelīdzēs valstī celt IKP pieaugumu vai lielākas pensijas.”

Lai arī kāda priekšvēlēšanu mīlestība pret latviešiem būtu pārņēmusi Nila Ušakova sirdi, savējos viņš tomēr nenodod. Jautāts par Nepilsoņu kongresa aktīvisti Elizabeti Krivcovu (“SC” valdes locekle), Nils teic: “Mūsu cilvēki strādā daudzās organizācijās. Tur arī citu partiju aktīvisti redzami.” Bet par Kabanovu viedoklis ir šāds: “Kabanovs pieļāvis smagu kļūdu. (..) Un viņš izdarīja šo savu soli – spēja atzīt kļūdu partijas biedru acu priekšā un atvainojās. Tas mums ir pienākums ļaut Kabanovam pierādīt, ka tas nebija tikai pirmais solis un ka šādas kļūdas viņš vairs neatkārtos.”

Izņemot pēdējos teikumus par partijas biedriem Krivcovu un Kabanovu, pārējam es vienkārši neticu. Nespēju ticēt viltotajam smaidiņam un liekulīgajai pirmsvēlēšanu mīlestībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (42)

 1. IEDOD LATVIETIM ATLAIDI TAD BALSOS PAR JEBKO ARI PENSIONARIEM GALVENAIS BRAUKSANA PAR BRIVU PAREJAIS IR MAZSVARIGI KAUT VAI PARI LIKIEM

 2. To, ka Ušakovs tā plātās pa Rīgu, ir tikai mūsu pašu nolaidība, vaina un nesaskaņa savā starpā. Nekad nevar pielaist to, ka galvas pilsētas vadība konfrontējās ar valsts vadību. Tas novājina visu valsti un ne par kādiem IKP nav nozīmes runāt. Ir simtiem visādu juridisku paņiemienu, kā novērst šādu situāciju. Valdībai jābūt iespējai apstiprināt RD vai neapstiprināt ja tā nav uzticīga. Un ir daudz kas cits, kam ar demokrātiju nav nekādu pretrunu. (Pajautājiet zinošiem juristiem). Acim redzot kāds domā izmantot šo situāciju. Vai nav pienācis laiks parādīt kurš ir šajā zemē saimnieks? Tikai tad mūs cienīs un paši skries integrēties, vai nu laidīsies prom.

 3. Ak,vai kāds ļauns skatiens! Nost ušakovu,lai tinās, nav mums Latvijai vajadzīgs ,kas ļauni ņirdz!

 4. Googlē- sliktākais Rīgas mērs Atbildēt

  Googlē- sliktākais Rīgas mērs

 5. Lielas gudrības vainot visas nelaimes valsti Nilu un krievus-nav.

 6. kuri balsoja PAR krievu valodu kā valsts valodu,balsoja PRET latviešu valodu,jo krievu valodas legalizēšana Latvijā pie patreizējā krievvalodīgo īpatsvara sabiedrībā nozīmētu latviešu valodas beigas.Un tieši tāds bija tā referenduma mērķis.

 7. Latvieši balsos par UŠAKOVU, jo viņš prot vajadzīgā brīdī atrast “ĪSTO SĀLI” un visi skrien, atrodot labumu sev… PĀRĒJAIS PIE KĀJAS!!! Nu nevar noliegt pašu latviešu politiķu sliktos darbus un atbaidīšanu no sevis!?? KĀ VIŅI PIEKOPJ SAVAS TAUTAS IZŅIRGŠANU, TO CITAS TAUTAS VAR TIKAI APBRĪNOT!!! TĀPĒC JAU ESAM AR SC VADĪBU SAVĀ GALVASPILSĒTĀ un LIEKAS, KA BŪSIM ARĪ NĀKOTNĒ…latvietis ir viens no retajiem, kam var iestāstīt pasaules brīnumus – viņš dzirdēto NEPĀRBAUDĪS, BET VILKS MELDIJU LĪDZI …Nesenā pagātne taču tik skaidri visu izgaismo, ka tikai pēdējais āksts var noticēt UŠAKOVAM!!! Sejas vaibsti un acis ir tik patiesi liecinieki, ka aklais tikai var neredzēt…Ušakovs zina, KO un KĀPĒC DARA pretēji mūsu strīdigajām politiķu grupelēm… SC VALDA LATVIJAS GALVASPILSĒTĀ – visi RĪGAS LATVIEŠI viņiem gatavi spodrināt kurpes!? Paši mūsējie politiķi vien ir vainigi, BET to visu VĒL VAR LABOT, TAČU VRJAD ĻI???

 8. Diemžēl izskatās ka LA ir divkosīga publicējot pēdējos numuros šīs nolaizītās, bezzobainās Ušakovam un Amerikam tīkamās intervijas. Neticami tie kūleņi avīzē. Krustiņa kungs, vai nauda avīzei jebkādā veidā nenāk arī no Rīgas domes? Tas ir uzticamības jautājus avīzei. Gribētos publisku atbildi uz šo jautājumu.

 9. Cik var dirst Krieviem virsuu???????????tu mudak?vinji palidzibu piedavaja,kad bija problema,kad Krievijaa dzivojam,visi dzivoja LV ar savam gimeneem neviss pa arzemem,neviens pensionars nezelojaas par grutu dzivi,un bija viens bomzis uz visu rigu,par medicinu un izglitibu neviens nemaksaja!!!!!!!!!!!AIZVERATIES tak!!!!!!!!

  • Gati? Vai uz ārzemēm dzīvot kāds varēja tikt, ja nepiederēja vienai konkrētai tautībai? Vai tu tiešām tici, ka šai pasaulē kaut kas ir par brīvu (nu tā, ka neviens cits par to, kas tev ir it kā par brīvu, tavā vietā arī nav samaksājis)? Vai tā bija dzīve, kad. lai veikalā kaut ko nopirktu, bija ilgi jāstāv rindās. vai vēl labāk – jāmeklē blats, lai kaut ko sakarīgu dabūtu? Neviens skaļi nežēlojās, jo varēja nonākt attālākās vietās par padomju paradīzes nomelnošanu. Tev ir vai nu īsa atmiņa, vai pārāk maz gadu!

 10. Es nebalsošu par Galvaspilsētas mēru, kurš iestājas PRET savas Valsts un pamattautas valodu, tās Valsts, kuras Galvaspilsētas mērs viņš ir. Tas ir absurds. Kaut kas tāds nekur pasaulē nav iespējams, izņemot pie mums-ačgārnajā un piesmietajā zemītē. Citur viņu nolinčotu. Tas ir tas pats, kas nostāties PRET Māti. Iedomājaties tikai, ka Ņujorkas mērs iestājas PRET angļu valodu, vai Maskavas mēs PRET krievu valodu. Kaut ko tādu vispār nevar aptvert. Šeit tā ir realitāte. Mums ir zudusi spēja adekvāti reaģēt un acīmredzamu nejēdzību un pretišķību mēs uztveram jau pilnīgi normāli un samiernieciski. Sak, ko no tāda ver gribēt. Aicinu visus – neaizmirst, ka tieši ušakovs atbalstīja šovinistu ideju ierosināt referendumu un tieši pateicos viņa iesaistei izdevās savākt pietiekošu balsu skaitu, lai referendums notiktu. Par laimi-mums izdevās saglābt savu Valsts valodu.

  Un tagad šis te pretlatviskais elements taisās mums par draugu un jau apgalvo, ka esot lielākais mūsu pulcētājs. Attopieties!

  • Vai tad kāds balsoja pret latviešu valodu?
   Cik es atceros tāda varianta nebija.

  • Atcerieties teicienu,ka bērni ir vecāku spogulis un tad nebūs te jāraksta visāda draza.Pats Ušakovs tādam amatam ir par jaunu.Viss spīd cauri: jauna nenobrieduša cilvēka viedoklis, kurš grib saukties par politiķi.Ielika viņu tie,kas saprata,ka māk smuki un paklasīgi runāt.Tagad izšķirīgā brīdī,bez priekšā teikšanas vairs nesaprot ko darīt,bet priekšā teicēji šo visu nebija gaidījuši un nepaspēja izskaitļot. Labā roka šoreiz pati mēslos līdz ausīm.Vai viņa ģimenē vispār kāds pazina vārdu “okupācija”.Papēti info un jautājumu nebūs vairs.

 11. Lai tiktu pie mērķa var taču mainīt”frakas” kā karnevālā,bet rumpis ir un paliek tas pats.
  Bet lielāko kļūdu savā rīcībā jau ir pielaiduši,un tas paliek uz visiem laikiem,lai kāda mīlestība šobrīd nebūtu.

 12. Ušakovam ir jāatkāpjas!

 13. Es tomēr ticu, ka latviešiem pietiks prāta neatdoties par tramvaja taloniņu un neievēlēt savas tautas kapraci. Ja šitas tiks pie varas, lai Dievs stāv mums klāt…….

 14. Atsevišķiem politiķiem īpaša mīlestība pret Latviju un latviešiem atdzimst pirms svarīgiem,ar vēlēšanām saistītiem datumiem. Ja , būdams Latvijas galvaspilsētas mērs, cilvēks ar parakstu apliecina piekrišanu divvalodībai; kas ir kā iznīcības spriedums latviešu valodai,- nekādu skaidrojumu nevajag…nākotnē arī Galvaspilsētas stūre jānodod drošās rokās – ne aktieriem no politiskā teātra.

 15. Protams, suns met spalvu ne tikumu. Manupraat, starp latvieshiem gan, diemzheel, netruukst naivulju bez pashcienjas, kas tic gan Ushakovam gan “labajam” austrumu kaiminjam.

  • Cik var dirst Krieviem virsuu???????????tu mudak?vinji palidzibu piedavaja,kad bija problema,kad Krievijaa dzivojam,visi dzivoja LV ar savam gimeneem neviss pa arzemem,neviens pensionars nezelojaas par grutu dzivi,un bija viens bomzis uz visu rigu,par medicinu un izglitibu neviens nemaksaja!!!!!!!!!!!AIZVERATIES tak!!!!!!!!

 16. Vai tad kāds Latvijā padomju salašņas ņem par pilnu?

 17. Neliek cilvēku mierā tikai tāpēc, ka viņš nav latvietis.. Tad atsauciet atmiņā kaut vienu citu Rīgas mēru – latvieti, kurš ir tik daudz izdarījis priekš pilsētas un iedzīvotājiem. Pietiek kurināt naidu pret krieviem.. Laiks sākt dzīvot draudzīgi un risināt svarīgākas lietas, lai kopā attīstītos un dzīvotu labākā valstī un sabiedrībā.

 18. Pilnīgi tukšs un nevajadzīgs raksts, bez faktiem, bez apstiprinājuma. Vienkārši pateikt viņš ir nelietis tāpēc, ka ir nelietis nav liela māksla. Nekas vairāk kā “virtuves” runas pie alus pudeles.
  Gribētos tiešām rakstu ar visu N.U. “varoņdarbu” sarakstu, un jautājumus uzdot konkrēti viņam, nevis kaut kādā kaktu blogā, kuru Nils tāpat neizlasīs.
  Nils dara visu pareizi un tikai latvju politiķu vaina, ka viņi nespēj viņam turēt līdzi “pareizajā” demogoģijā. Lai uzvarētu ir jāuzvedas kā uzvarētājam un man ir neliela baile, ka SC šoreiz iegūs vietu MK un tas būs Nila sasniegums uz pārējo zaudējuma fona.

  • Es savu Nilu slavēt citā vietā, te tev lasītāju nav

   • Neesmu Nila fans un nekad neesmu par SC balsojis, bet to ko šobrīd dara latviešu politiķi ir zem katras kritikas un Nils, loģiski, to izmanto, ja arī turpmāk piekops politiku – ā tu ***, tātad sliktais, tad tā arī viss būs ***, jo ar Nilu jācīnās ar faktiem un darbiem, nevis truliem apgalvojumiem, ka viņa smaids ir ļoti aizdomīgs.

 19. AGRI, BET KĀPĒC TAVA AVĪZE TO MĒSLU GANDRĪZ KATRU NEDĒĻU INTERVĒ?

 20. AGRI, BET KĀPĒC TAVA AVĪZE TO MĒSLU GANDRĪZ KATRU NEDĒĻU INTERVĒ?

 21. Jā Ušakovs tā ir plaša tēma par ko var runāt un runāt. Tāpat viņš akceptējot lēmumu par rīdzinieku kartes ieviešanu, kā vienu no pirmajiem iemesliem kāpēc tas ir nepieciešams, minēja, ka vēlas apzināt patieso rīdzinieku skaitu. Smieklīgi. Neskatoties uz to, ka tika savākti paraksti pret rīdzinieku kartes ieviešanu viņš šo tautas vēlmi ignorēja. Apzinoties, ka rīkojies pavisam nepareizi un lielākā daļa viņu neatzīst. Pēc neilga laiciņa izdomāja parādīt, kā gan viņam rūp tautas veselība. N.U. izdomāja, ka jāmaina likumdošana saistībā par legālajām narkotikām. Tas tikai bija gājiens, lai tauta noticētu, cik patiesībā viņš ir labs. Es nenoticēju. Jautājums paliek atklāts. Cik cilvēki uzķērās uz šādu gājienu un vēl joprojām domā N.U. ir cilvēks, kas ir tā vērts? Es pavisam noteikti nē.

 22. Labs raksts, varētu teikt vēl skarbāk, būtu tikai vēl patiesāk. SC ir krievu interfrontes 5.kolona, kuras pamats ir Pravoslāvu baznīca ar 350.000 biedriem, no kuriem, daļa ir pat apmāti letiņi.
  Un kur tad latviešu lietas nodevēju partija “Gods(!!) kalpot Rīgai”, kuras ideoģija ir fanātismā apmaldījušies kristieši ar pāris mācītājiem priekšgalā.
  Nekā godīga, viena krāpšana un muļķība.

  • Nejauc ābolus ar bumbieriem. Interfrontei nav un nevar būt nekā kopīga ar baznīcu. Nespriedelē par lietām, kurās ne nieka nejēdz.

   • Ja Interfronte = SC , bet SC =GKR , kurā ietilpst gan mācītāji , gan arī citi kangari , tad , izmantojot vienkāršu aritmētisku loģiku , sanāk , ka minētie mācītāji ir interfrontes kalpībā .

 23. Tik daudz to vilku, ka nevar saskaitit. Arii baalelini !

 24. Nav par ko runāt, jāmaļ vecais…

 25. Agri Liepiņ, būtu bijis noderīgi pie raksta publicēt kādu agrāku gadu foto, kas atklāj rakstā aprakstīto šī cilvēka dabu – “vilku avju drēbēs”. Bet te – atkal smaidīgais un solīdais Nils nevis kazaku ākstu draugs.

 26. Ļauna cilvēka naida pilnas acis! Vai tiešām citi to neredz?

 27. Tikai pēdējais nelga tic šim melim un latviešu nīdējam.

 28. ušakovam ir plašs latviešu prātus iespaidojošu instrumentu daudzums,ko viņš māk īstajā brīdī un vietā efektīvi pielietot,pateicoties latviešu sašķeltībai ,savstarpējiem nebeidzamiem kašķiem un mantrausībai.
  Kad ušakovs sasnigs savu mērķi,kļūs par Latvijas ministru prezidentu vai pat prezidentu ,latvieši bez kurnēšanas pielāgosies jaunai situācijai.

 29. Nav pat svarīgi kādu kažoku šis glumais demagogs uzvilcis. Pietiek ieskatīties tajās aukstajās ciniķa acīs un šermuli uzrauj.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+