Pasaulē
Eiropa

Princis Harijs: “Megana iekrita manā dzīvē.” 0


Princis Harijs un viņa līgava Megana.
Princis Harijs un viņa līgava Megana.
Foto – AFP/LETA

Britu karaļnama princis Harijs (33) izteicis sajūsmu par gaidāmajām kāzām ar amerikāņu aktrisi Meganu Mārklu (36) un paudis pārliecību, ka viņa lieliski tiks galā ar savu jauno karalisko lomu par spīti ar to saistīto spriedzi.

“Aklais randiņš” ar laimīgu turpinājumu

“Tā bija sakritušas zvaigznes, ka skaistā Megana iekrita manā dzīvē un es viņējā,” Harijs teica viņu pirmajā kopīgajā intervijā raidsabiedrībai BBC, atklājot, ka bildinājis Meganu brīdī, kad viņi kopīgi gatavoja vistas cepeti. “Viņa pat neļāva man pabeigt, jautājot: “Vai es varu teikt jā? Vai es varu teikt jā?” – un tad bija apkampieni,” teica Harijs. Viņi atklāja, ka maz zinājuši viens par otru, līdz 2016. gada jūlijā abi satikās “aklajā randiņā”, ko bija sarīkojis kāds kopējs draugs. Harijs atzina, ka nekad nebija dzirdējis par Mārklu, bet aktrise piebilda, ka ļoti maz zinājusi par britu karalisko ģimeni un tāpēc pajautājusi draugam: “Vai viņš ir jauks?”

Viņu pirmā tikšanās noritēja tik labi, ka viņi tūlīt satikās vēlreiz un pēc dažām nedēļām devās piecu dienu ceļojumā uz Botsvānu Āfrikas vidienē.

“Tad mēs bijām vieni paši, kas man bija ļoti svarīgi, lai pārliecinātos, vai mums ir iespēja iepazīt vienam otru,” teica Harijs. Viņi pavadīja vairākus mēnešus kopā, gatavojot pusdienas un skatoties televīziju, bet neparādoties sabiedrībā, lai nepievērstu uzmanību.

Ar mātes Diānas svētību

Pāris atzina, ka karaliskā ģimene bijusi ļoti saprotoša un atklāja, ka karalienes Elizabetes II iemīļotie korgiji tūlīt atmaiguši pret Meganu, guļot uz viņas kājām tējas dzeršanas laikā. Harijs izteicās, ka viņa māte Diāna un Mārkla būtu bijušas labākās draudzenes. Viņaprāt, Diāna priecātos par viņu gaidāmajām kāzām. Meganas saderināšanās gredzens ir veidots no trīs dārgakmeņiem: dimanta no Botsvānas un diviem dārgakmeņiem no Harija mātes Diānas, kura gāja bojā autokatastrofā 1997. gadā, kolekcijas. “Gredzens ir skaists, turklāt tā dizainu veidoja Harijs. Tā kā es nevarēju satikt viņa māti, man ir ļoti svarīgi zināt, ka viņa šajā notikumā ir daļa no mums,” teica Megana. Harijs agrāk izteicies, ka arī viņam bijušas grūtības ar savas lomas apzināšanos karaliskajā ģimenē un vēlmi dalīties atbildībā. Viņš atzina, ka pārliecība par Meganas spēju tikt galā ar visiem pārbaudījumiem ir milzīgs atvieglojums. Jautāts, vai viņiem būs bērni, Harijs teica: “Ne tūlīt, ne! Soli pa solim un mums būs ģimene nākotnē.”

Svaigas vēsmas karaliskajā ģimenē

Harijs atzina, ka bijis satraukts, ievedot Mārklu karaliskajā ģimenē un apzinoties ar to saistīto spriedzi un viņa mātes savulaik pārdzīvotās grūtības šajā lomā. “Jūs varat gatavoties, cik gribat, bet mēs bijām pilnīgi nesagatavoti tam, kas notika vēlāk,” teica Harijs par mediju interesi par viņu romānu.

Kad viņu sakars kļuva zināms atklātībā, Mārkla nokļuva britu plašsaziņas līdzekļu uzmanības centrā, liekot karaļnama pārstāvim izteikt brīdinājumu par preses “aizvainojošo un aizskarošo attieksmi”. “Tas nav viegli nevienam,” intervijā BBC atzina Harijs, “taču viņa izvēlējās mani un es izvēlējos viņu. Lai ar ko mums būs jātiek galā kopā vai atsevišķi, mēs vienmēr būsim kopā kā komanda,” viņš teica. Mārkla, kuras māte ir afroamerikāniete, atzina, ka apbēdinoša bija mediju īpašā pievēršanās viņas etniskajai izcelsmei. “Par mani uzrakstīts daudz nepatiesību, taču es atsakos to lasīt,” viņa teica. Viņas tēvs Tomass Mārkls, kuram ir nīderlandiešu un īru saknes, un māte Dorija Raglenda, afroamerikāniete, paziņojuši, ka ir “neticami laimīgi” par Hariju un Meganu.

Britu mediji atzīmē, ka līdz ar Meganu Mārklu karaļnamā ienāks jauktas rases amerikāniete ar ļoti neatkarīgiem uzskatiem un feministes pārliecību. “Prinča Harija draudzene ienesīs svaigas vēsmas britu karaliskajā ģimenē, kad viņa apprecēs karalienes Elizabetes II mazdēlu nākamajā pavasarī,” ziņo BBC karaļnama notikumu apskatnieks.

Lorem ipsum2
FOTO: Leta2

LA.lv