×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
28. janvāris, 2017
Drukāt

Uzzini, kuriem deputātiem lielākās kompensācijas par transportu un dzīvesvietas īrēšanu (22)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Saeimas deputāts Juris Viļums (no kreisās) dzīvo vistālāk – no Rīgas līdz viņa mājām Dagdas novada Ezerniekos ir nepilni 300 kilometri, tāpēc arī viņam pienākas vislielākā kompensācija. Viņš par transportu saņēmis 4006,54 eiro, par dzīvokli – 4920 eiro gadā, viņa kolēģis Valters Dambe par transportu – 6696,08 eiro gadā.

Gandrīz trešdaļmiljons – 317 946,13 eiro – tik liela summa no Saeimas budžeta pērn izmaksāta deputātiem kompensācijās par transportu un dzīvesvietas īrēšanu. 2016. gadā visdārgākos dzīvokļus īrējis Andrejs Elksniņš, Dzintars Zaķis un Gundars Daudze, bet transporta kompensācijās visvairāk saņēmuši Artis Rasmanis no Priekuļiem, Valters Dambe no Pārgaujas novada un Guntis Kalniņš no Jēkabpils.

Piesaistīta vidējai algai

Īres un transporta izdevumu kompensācija nepieciešama, lai nenostādītu nevienlīdzīgā situācijā deputātus, kuri dzīvo Rīgā, un tos, kuri ievēlēti no attālākām Latvijas vietām un ikdienā braukā lielus attālumus no mājām uz Saeimu vai darba dēļ īrē dzīvokli, skaidro Saeima. Citu kompensāciju deputātiem nav, ar 2011. gadu Saeimas deputātu atalgojuma sistēma tika reformēta – vairs netiek piemaksāts par komisiju un apakškomisiju sēžu apmeklēšanu un viņi nesaņem reprezentācijas naudu, sakaru izdevumu kompensāciju. Deputātiem atkarībā no dzīvesvietas tiek noteikts maksimāli pieļaujamais kompensācijas apmērs jeb “griesti”, bet Saeima kompensē tikai faktiskos izdevumus. Tādēļ kompensāciju saņēmējiem ik mēnesi jāiesniedz Saeimas administrācijas Finanšu nodaļā maksājumus apliecinoši dokumenti, piemēram, degvielas čeki vai sabiedriskā transporta biļetes. Arī dzīvokļa kompensāciju saņēmējiem nepietiek arī īres līgumu – viņiem ik mēnesi jāiesniedz maksājumu apliecinoši grāmatvedības dokumenti.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli maksimālais kompensācijas apmērs atkarīgs no tā, cik tālu no Rīgas dzīvo katrs deputāts. Lielākā iespējamā transporta un īres kompensācija mēnesī pērn bija 765 eiro, bet šogad tā pieaugusi līdz 818 eiro un to var saņemt tikai tie deputāti, kuri dzīvo tālāk par 280 km no Rīgas. Kompensācijas “griestu” apmērs ik gadu mainās, jo ir piesaistīts vidējai algai valstī. Jāpiebilst, ka deputātu atalgojums, kas atkarīgs no amatiem Saeimā un pabalstiem, ir dažāds, piemēram, 2016. gada decembrī lielākais atalgojums izmaksāts Raivim Dzintaram (2885 eiro), bet viena no mazākajām algām bijusi Edvīnam Šnorem – 1366 eiro.

Dārgākā īre – 700 eiro

Spriežot pēc izmaksātajām kompensācijām 2016. gadā, vislielākais braukātājs Saeimā ir kādreizējais motosportists Artis Rasmanis (ZZS) no Priekuļiem, kurš pērn transporta kompensācijās saņēmis 6922,21 eiro. “Praktiski katru dienu braukāju turp un atpakaļ. Citkārt vēl kopā ar kolēģi Aināru Mežuli dodamies tikties ar vēlētājiem, apbraukājam Vidzemes reģiona pašvaldības, lai uzklausītu viņu problēmas un aktualitātes. Tā arī tie kilometri salasās,” skaidroja deputāts. Dzīvesvietas kompensācijas gan viņš nav prasījis, kaut reizēm deputāta pienākumu dēļ Rīgā jāpaliek līdz vēlai naktij un nākas nakšņot viesnīcā.

Visdārgāk dzīvokli Rīgā īrējis (700 eiro mēnesī) “Saskaņas” pārstāvis Andrejs Elksniņš no Daugavpils. Viņa partijas kolēģis un novadnieks Rihards Eigims arī no Daugavpils pratis galvaspilsētā atrast gandrīz uz pusi lētāku dzīvesvietu – par 355 eiro mēnesī. Sākotnēji Elksniņš man nevēlējās komentēt, vai sociāldemokrātiskas partijas pārstāvim piederas šāda rīcība ar nodokļu maksātāju naudu, atrunājoties “jūs taču neesat nekāda dzeltenā prese”. Tomēr vēlāk piekrita sarunai un pastāstīja, ka īrējot dzīvokli dažu minūšu gājiena attālumā no Saeimas nama. “Taču tas nav īpaši milzīgs vai smalks. Katram Saeimas deputātam, kurš dzīvo ārpus Rīgas un Pierīgas, ir tiesības izvēlēties, cik lielu daļu kompensācijas tērē dzīvesvietas īrei un kādu – braukāšanai. Es esmu izvēlējies īrēt dzīvokli, mums ar īpašnieku ir oficiāls līgums, kas reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā,” skaidroja Elksniņš. Pašlaik viņš arī vedot pārrunas ar dzīvokļa īpašnieku par īres maksas samazināšanu. Otra lielākā dzīvokļa kompensācija pašreizējā Saeimā pērn ir tikusi Dzintaram Zaķim (“Vienotība”) no Jēkabpils, kurš par 616 eiro īrē aptuveni 80 kvadrātmetru dzīvokli Rīgas centrā. “Šo variantu izvēlējos vietas dēļ, jo varu kājām aizstaigāt līdz vairākumam iestāžu Rīgā, kas jāapmeklē, veicot deputāta pienākumus. Par dzīvokli centrā šāda samaksa nav nemaz tik liela. Cik zinu, citi īrnieki šajā pašā mājā maksā krietni vairāk,” teica deputāts. Gan Zaķis, gan Elksniņš principā neizmantojot iespēju saņemt transporta kompensācijas.

Jau tradicionāli kompensāciju ziņā “dārgākā deputāta” gods kopvērtējumā pienākas Latvijas Reģionu apvienības pārstāvim Jurim Viļumam. Viņš arī ir vistālāk no Saeimas dzīvojošais tautas kalps – no parlamenta ēkas līdz Viļuma mājām Dagdas novada Ezerniekos ir nepilni 300 kilometri. “Citi kolēģi var atļauties izbraukāt katru dienu, bet manā gadījumā tas nav iespējams. Tādēļ man jāīrē dzīvoklis Rīgā. Un, pat ja aizbraucu uz mājām reizi nedēļā, tad tie jau ir 600 kilometri, nemaz nerunājot par to, ka jāapmeklē arī vēlētāji,” skaidroja Viļums. Viņš arī uzsvēra, ka teorētiski saviem braucieniem pa Latgali varētu pieprasīt arī Saeimas transportu – tādā gadījumā viņš neuzrādītos lielāko kompensāciju saņēmēju sarakstā, bet valstij tas būtu krietni neizdevīgāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (22)

 1. aizdevumi, auto aizdevumus, viesnīcu aizdevumus, students aizdevumi, individuālie aizņēmumi, parādi Consolidation Loan, tik daudz vairāk … Vai jums ir nepieciešams kredīts? Vai esat bijis meklē kur saņemt kredītu? Vai jums ir mēģināt iegūt jebkāda veida šiem aizdevumiem minēts iepriekš? Tad atbildēt tagad (fredrickpetersonloan@gmail.com). Ja jūs vēlaties saņemt pieejamu aizdevumu. Mēs esam 100% garantija, ar zemāko likmi 2% visiem kredītiem, ar bezmaksas nodrošinājuma pabalstiem. Tiklīdz mēs saņemsim jūsu atbildi, mēs varētu uzreiz sākt apstrādāt savu aizdevumu ….. 24/7 stundas finansēšana …

 2. depu†ā†iem tik mazas algas, ka nesanāk ne e-talonam, ne par vōnungu samaksāt?

 3. Lai paliek izcenojumi. Tikai kopš1990. procentuāli tautas daudzumam jāsamazina arī tas kalpu skaits.

 4. Pensijas arī jāpielīdzina vidējai algai. Un visiem jāatmaksā ceļa izdevumi uz darbu. Citus soda, bet deputātiem maksa. Protams, ka valstī vairs neviens nedomā, ka Saeimā varētu kādam deputātam kauna sajūta parādīties. Tieši otrādi – pat normālus cilvēkus pārtaisa.

 5. Gaiļu bars.

 6. Interesanti, kadu transporta kompensāciju saņem Viļuma novadnieki reņģēdāji, kuriem nākas OBLIGĀTI, IK DIENU baukt uz darbu ārus Ezerniekiem?

 7. Vispār kompensācijas nav jāmaksā. Nevienam darbiniekam tās netiek maksātas. Kad kandidēja zināja. cik tālu būs no darba jādzīvo, nevar izbraukāt, īrē par paša naudu, vēl jo vairāk-paliek riebīgi lasot, cik deputāti labāki par citiem.

 8. Nu, Viļums gan ir darbonis, bez kura Latvija būtu pazudusi. Tā cīnās , ka latgaliski vien runā, tajā pašā laikā par sevi nu gan neaizmirst.

 9. Rasmanim vispār kauns ir, viņš netikai iznīcina motosportu mūsu valstī, bet vēl uz darbu brauc pa mūsu naudu? Vai kāds vēl taisās par šo kungu balsot?

 10. Pretīgi,vispār, lasīt par šo Zagļu bandu…Nolādētie ”tautas kalpi”!!! Asinssūcēji tautai un bendes tie ir. Gan tautas, gan valsts! Kaut viņiem kāds mēris uzkristu, tad zinātu, kā ar ”optimizēto”veselības aprūpi izdzīvot

 11. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

  Un, arī: “Politikai un šajā “LUMPENbiznesā” iesaistītajiem “politiķiem” (kā arī šo SILES “vienlīdzīgĀKo” cūklopu “īpašo vajadzību” apkalpotājiem u.c. taml. “pie SILES pietuvinātajiem” sīklopiņiem) nekas NAV un NEVAR BŪT “traumējošāks” un arī reāli bīstamāks par “godam” nopelnītu izsmieklu”. ?

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 12. Ja ir tautas masina ar 2 litru motoru tad uz 600 km sanaak max 45 eiro! Piemeram VW vai skoda

 13. Kapec vispar viniem butu jamaksa kompensacija parastajiem cilvekiem ,kad atrod darbu citur pasiem jamaksa par otro dzivokli vai gultas vietu,kapec tad saeimas deputati nevar pasi maksat par dzivosanu algas jau vinem ir nesamerigi lielas.

 14. Vajadzētu noteikt griestus, cik deputātam kompensē dzīvokļa īrei Rīgā. Nomalēs ir gana lēti dzīvokļi un sabiedriskajam transportam Rīgā gan jau no deputāta alagas atliks. Nav jādzīvo 700 eiro vērtā īres dzīvoklī uz sabiedrības rēķina.

 15. Tie-ar minimalo algu izradas pietiekosi bagati,lai celotu uz darbu par savu naudu. Saeimas nabadziniem vajag kompensacijas.

 16. Zagļu banda. Tā jau saņem tūkstošus,vēl kompensē degvielas un mitekļa izdevumus. Bet parastam cilvēkam no minimālās jāspēj nomaksāt īre,komunālie,īpašuma nodokļi astronomiskie,ceļa izdevumi uz darbu,pabarot ģimeni un izskolot bērnus,un apģērbt. Vai kāds ”gudrais” tur no tiem simts ir paskaitījis vai tas maz ir iespējams?? Tauta mirst badā,ieraugot šo rakstu vien man gribas sakravāt koferus un ar visu ģimeni braukt prom,šopavasar tas varētu realizēties,jo nekas mūs te vairs netur,bērni būs beiguši dārziņu. Nafig te mocīties un censties izdzīvot. Arī mēs gribam dzīvot un bērniem nodrošināt labāko izglītību,Latvijā tas nav iespējams,jo visu laiku tiek izzagta nodokļu maksātāju nauda.

 17. Interesanti gan sanāk,ja es dzīvotu Dagdā un strādātu Rīgā diez vai man maksātu valsts kompensāciju un vēl transportu apmaksātu.Deputāti taču algu saņem un ne jau mazu,tad arī par to lai īrē un braukā jāuztur mums te tie kundziņi,pārāk daudz viņu vienai mazai valstiņai.

 18. Kura darba vieta apmaksā vienkāršam mirstīgam transportu.Ta darba atdeve neatbilst naudai ko izkāš no valsts,tatad nodokļu maksātāju naudu,tāpēc jau nekam nepietiek ,ka tērē bezatbildīgi.

 19. nafig kompensācijas, ja kandidēja, tad ar to bija jārēķinās,

 20. Nav saprotams, kā lielākās transporta kompensācijas var būt Dambem un Rasmanim, ja viņi dzīvo ap 100 km no rīgas? Turklāt raksta, ka kompensācijas pienākas tālāk par 280 km dzīvojošiem???

  • Tāmnieks/luterānis Atbildēt

   Vai Tu tiešām domā, ka Rasmaņa kvadracikls iet ar ūdeni? Un vēl taču ir ”tikšanās ar vēlētājiem”- bezizmēra zeķe- stiep, cik garu gribi!

Draugiem Facebook Twitter Google+