Sports
Citi sporta veidi

Tā tik ir debija! Pļaviņš un Točs spēlēs Pasaules kausa finālā 16

foto: FIVB

Jaunizveidotais Latvijas vīriešu pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs svētdien Nīderlandes pilsētā Hāgā iekļuva šosezon pirmā Pasaules kausa posma finālā.

Četru zvaigžņu turnīrā ar 17.numuru izliktie Pļaviņš un Točs pusfinālā ar rezultātu 2-1 (19:21, 21:19, 15:11) pārspēja nīderlandiešus Kristiānu Varenhorstu un Jasperu Buteru, kuri izlikti ar 23.numuru.

Līdz ar to Pļaviņš un Točs Pasaules kausa posmos sasnieguši Latvijas duetu labāko rezultātu vairāk nekā gada laikā, jo pērn nevienam no latviešiem finālu neizdevās sasniegt.

Finālā viņi plkst.18.05 tiksies ar sacensību otro numuru Bartošu Losjaku/Pjotru Kantoru no Polijas, kuri pusfinālā ar 2-0 (21:14, 24:22) pārspēja ar pirmo numuru izliktos, Aleksandru Broiveru/Robertu Mēuvsenu no Nīderlandes, kuri 2016.gadā guva bronzu Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.
Dueļus par medaļām varēs vērot kanālā “Best4Sport TV”.

Pirmā seta sākums veiksmīgāks bija nīderlandiešiem, taču pēc tam latvieši iekrāja trīs punktu pārsvaru. Tiesa, līdz seta vidum pretinieki paspēja atspēlēties un Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 12:14. Pēc tam Pļaviņš un Točs atguva trīs punktus un izvirzījās vadībā ar 15:14, bet vēlāk jau panāca divu punktu pārsvaru (17:15). Tomēr arī šis pārsvars tika izlaists, pretiniekiem panākot neizšķirtu un pēc tam izvirzoties vadībā ar 19:18. Latviešiem neatspēlējoties, pirmajā setā tika ciests zaudējums ar 19:21.

Otrā seta sākums bija līdzīgs, bet tā turpinājumā Pļaviņš un Točs panāca divu punktu pārsvaru, bet vēlāk tika iegūti jau plus četri punkti (14:10). Pie rezultāta 20:16 nīderlandieši guva trīs punktus pēc kārtas, tomēr Latvijas duets nosargāja pārsvaru un uzvarēja setu ar 21:19.
Izšķirošajā, trešajā, setā latvieši ātri ieguva vadību un svinēja drošu uzvaru ar rezultātu 15:11.

Pērn Latvijas pāri Pasaules kausa pusfinālā iekļuva vien divas reizes. Maija beigās triju zvaigžņu sacensībās Maskavā par Pasaules kausa posma bronzu cīnījās Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, bet jūlijā Pļaviņš ar tā brīža pārinieku Haraldu Regžu guva ceturto vietu četru zvaigžņu turnīrā Olštinā.
Tikmēr Točs līdz šim reizi bija ticis līdz devītajai vietai Pasaules kausa etapā.

Pirms tam apakšgrupā Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:13, 21:13) sagrāva ar 16.numuru izliktos Jusefu Krū un Kvinsiju Ažē no Francijas, kā arī ar 2-0 (21:18, 21:18) uzvarēja galvenos favorītus Broiveru un Mēuvsenu. Divi panākumi ļāva automātiski sasniegt izslēgšanas sacensību otro kārtu, kurā divos setos ar 2-0 (27:25, 23:21) tika pārspēti brazīlieši Pedru Solbergu, kurš ir kādreizējais pasaules čempionāta medaļnieks, un Žioržu Vanderlejs.Šis pāris bija izlikts ar piekto numuru. Savukārt pāris stundu vēlāk ceturtdaļfinālā Pļaviņš un Točs ar 2-0 (21:15, 22:20) pārspēja kanādiešus Grāntu O’Gormenu un Benu Sekstonu, kuriem piešķirts 11.numurs.

Saistītie raksti

Arī Samoilovs un Šmēdiņš turnīri sāka ar divām uzvarām, taču astotdaļfinālā ar rezultātu 1-2 (21:18, 17:21, 9:15) zaudēja Broiveram un Mēuvsenam. Līdz ar to Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja dalītu devīto vietu un turpinājumā dosies uz treniņnometni Ēģiptē, lai gatavotos sezonas galvenajam posmam.

Vīriešu konkurencē pēc kvalifikācijas pārvarēšanas izslēgšanas turnīru nesasniedza ar 24.numuru izliktie Rihards Finsters un Aleksandrs Solovejs, bet dāmu sacensībās pirmajā izslēgšanas sacensību kārtā zaudēja talantīgās Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, sacensības noslēdzot ar 17.vietu.

LA.lv