×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Tabakas fabrikas pārbūve atkal apstādināta

Foto - LetaFoto - Leta

Tabakas fabrika.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) nākamo bijušās Tabakas fabrikas pārbūves veicēju meklēs pēc tam, kad līdzšinējais būvnieks SIA “RBSSKALS Būvvadība” atstās būvlaukumu, aģentūrai BNS sacīja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

“VNĪ ieskatā līgums ar “RBSSKALS Būvvadību” no šodienas vairs nav spēkā. Savukārt “RBSSKALS Būvvadība” uzskata, ka līgums joprojām ir spēkā un neatstāj Tabakas fabrikas būvlaukumu. Tagad ar juristu palīdzību mēģināsim tiesiskā kārtā regulēt šo situāciju,” skaidroja Blodons.

Taujāts, kad VNĪ sāks jauna būvnieka izvēles procedūru, Blodons norādīja, ka vispirms VNĪ pārstāvjiem ir jāiekļūst objektā un komisijai jānovērtē padarīto un nepadarīto darbu apjoms.

“Patlaban objektā vēl nevaram iekļūt. Kad tas izdosies un komisija aplēsīs vēl veicamo darbu apjomu, varēsim sākt būvnieka izvēles procesu,” piebilda Blodons.

BNS jau ziņoja, ka, 25. oktobrī noslēdzoties sarunām, VNĪ nav spējuši vienoties ar “RBSSKALS Būvvadību” par būvdarbu turpināšanu bijušajā Tabakas fabrikā Rīgā, Miera ielā 58A, kurp uz teātra rekonstrukcijas laiku iecerēts pārvietot Jauno Rīgas teātri (JRT).

Kā aģentūru BNS informēja VNĪ, sarunu gaitā VNĪ neesot guvuši apliecinājumu uzņēmēja spējai veikt darbus līgumā noteiktajā termiņā un apjomā, tāpēc VNĪ nesaskata iespēju sadarbības turpināšanai.

VNĪ mērķis, realizējot ēkas Miera ielā 58A rekonstrukciju JRT vajadzībām, esot nodrošināt teātri ar nepieciešamajām telpām, kamēr JRT ēkā Rīgā, Lāčplēša ielā 25, notiks rekonstrukcijas būvdarbi. VNĪ uzskata, ka dara visu, lai “projektu īstenotu maksimāli ātri, kas ir visas sabiedrības un Latvijas kultūras dzīves interesēs”.

Pastāvot riskam, ka “RBSSKALS Būvvadības” darbu izpildes termiņu kavējumu dēļ objekts netiks nodots ekspluatācijā paredzētajā laikā, VNĪ 11.augustā apturēja būvdarbus objektā un uzsāka vienpusēju līguma laušanas procedūru.

Izmantojot mediāciju, kad puses cenšas panākt savstarpēji pieņemamu vienošanos savu domstarpību atrisināšanai ar mediatora starpniecību, VNĪ 14.septembrī uzsāka sarunas ar “RBSSKALS Būvvadību”. Līguma uzteikuma termiņš kopš mediācijas sarunu uzsākšanas ir pagarināts divkārt, tomēr sarunu gaitā nav panākta vienošanās un savstarpējā sapratne par būvdarbu turpināšanu.

Lai pabeigtu ēkas Miera ielā 58A rekonstrukciju JRT vajadzībām, VNĪ veiks sarunu procedūru, lai izraudzītu jaunu būvdarbu veicēju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+