Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
23. augusts, 2015
Drukāt

Tabakas tirgotājs: Tabakas industrijas ciešāka sadarbība ar VID ir abpusēji izdevīga

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Pateicoties tabakas ražotāju specifiskajām zināšanām par ražošanas procesu un preču kustību, kas tiesību aizsardzības iestādēm var būt noderīgas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nesen noslēgtā vienošanās par sadarbību ar tabakas kompāniju “Imperial Tobacco Limited” ir abpusēji izdevīga, aģentūrai LETA norāda tabakas izstrādājumu tirgotājas SIA “Philip Morris Latvia” korporatīvo attiecību vadītājs Juris Stinka.

Proti, tā ir izdevīga gan industrijai, gan VID, norāda Stinka, piebilstot, ka kopumā jebkurš pasākums nelegālā tirgus samazināšanai ir pozitīvs.

Eiropas Savienības līmenī sadarbības līgums ir arī “Philip Morris International”, saskaņā ar kuru kompānija sniedz Eiropas Komisijai ziņas par savu produktu pārvietošanu, finansē nelegālā tirgus pētījumus un finansiāli atbalsta nelegālā tirgus mazināšanas pasākumus.

Patlaban arī Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālajā asociācijā tiek diskutēts par sadarbības līguma noslēgšanu ar VID, informē Stinka, sīkāku informāciju vēl nesniedzot.

Kā ziņots, šonedēļ VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone un multinacionālās tabakas kompānijas “Imperial Tobacco Limited” galvenais nelikumīgās tirdzniecības apkarošanas vadītājs Fjodors Žavoronkovs parakstīja Saprašanās memorandu par visa veida nelikumīgas tirdzniecības apkarošanu tabakas izstrādājumiem, informē VID.

Šis ir pirmais šāda veida līgums, ko paraksta VID un lielizmēra tabakas ražotājs, un tas rada bāzi savstarpējai informācijas un datu apmaiņai un virza efektīvu rīcību pret tabakas kontrabandu.

Saprašanās memoranda mērķis ir nodrošināt Latvijas ekonomisko, sociālo, fiskālo un drošības interešu un “Imperial Tobacco Limited” uzņēmuma interešu maksimālu aizsardzību un arī turpmāk novērst kontrabandas tabakas izstrādājumu importu un pārdošanu.

Pievienot komentāru

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+