Mobilā versija
+2.9°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
23. augusts, 2015
Drukāt

Tabakas tirgotājs: Tabakas industrijas ciešāka sadarbība ar VID ir abpusēji izdevīga

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Pateicoties tabakas ražotāju specifiskajām zināšanām par ražošanas procesu un preču kustību, kas tiesību aizsardzības iestādēm var būt noderīgas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nesen noslēgtā vienošanās par sadarbību ar tabakas kompāniju “Imperial Tobacco Limited” ir abpusēji izdevīga, aģentūrai LETA norāda tabakas izstrādājumu tirgotājas SIA “Philip Morris Latvia” korporatīvo attiecību vadītājs Juris Stinka.

Proti, tā ir izdevīga gan industrijai, gan VID, norāda Stinka, piebilstot, ka kopumā jebkurš pasākums nelegālā tirgus samazināšanai ir pozitīvs.

Eiropas Savienības līmenī sadarbības līgums ir arī “Philip Morris International”, saskaņā ar kuru kompānija sniedz Eiropas Komisijai ziņas par savu produktu pārvietošanu, finansē nelegālā tirgus pētījumus un finansiāli atbalsta nelegālā tirgus mazināšanas pasākumus.

Patlaban arī Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālajā asociācijā tiek diskutēts par sadarbības līguma noslēgšanu ar VID, informē Stinka, sīkāku informāciju vēl nesniedzot.

Kā ziņots, šonedēļ VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone un multinacionālās tabakas kompānijas “Imperial Tobacco Limited” galvenais nelikumīgās tirdzniecības apkarošanas vadītājs Fjodors Žavoronkovs parakstīja Saprašanās memorandu par visa veida nelikumīgas tirdzniecības apkarošanu tabakas izstrādājumiem, informē VID.

Šis ir pirmais šāda veida līgums, ko paraksta VID un lielizmēra tabakas ražotājs, un tas rada bāzi savstarpējai informācijas un datu apmaiņai un virza efektīvu rīcību pret tabakas kontrabandu.

Saprašanās memoranda mērķis ir nodrošināt Latvijas ekonomisko, sociālo, fiskālo un drošības interešu un “Imperial Tobacco Limited” uzņēmuma interešu maksimālu aizsardzību un arī turpmāk novērst kontrabandas tabakas izstrādājumu importu un pārdošanu.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+