×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.9°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
13. oktobris, 2017
Drukāt

“Kaļinkas” dejotāja neapmierināta, ka Krievijai vairs neviens netic (30)

Ekrānuzņēmums no youtube.comEkrānuzņēmums no youtube.com

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova dejo "Kaļinku"

Rīgā seminārā bijušais Krievijas televīzijas NTV žurnālists (tagad strādā lielā Vācijas medijā) atklāja sistēmu, kā darbojas Kremļa kontrole Krievijas medijos. To nevarot salīdzināt ar padomju laika cenzūru, kad īpašas iestādes pārbaudīja katru rakstu avīzē un katru teikumu televīzijā. Katru nedēļu Putina administrācija rīkojot neafišētas sanāksmes, uz kurām ierodas vadošo mediju pārstāvji, bet norādījumi esot diezgan vispārīgi. Kā tālāk pasniegt šos vēstījumus – tas jau ir katra medija ziņā. Zīmīgs piemērs – Krievijas oficiālā pozīcija it kā esot atbalstīt Spānijas teritoriālo vienotību, taču visu vadošo Krievijas mediju sižetos – kaismīgāk vai piesardzīgāk – tika demonstrēts atbalsts Katalonijas neatkarības centieniem. Nav grūti iedomāties, kādas “vispārējas norādes” šajā sakarā ir saņemtas.

Šo stāstījumu atcerējos šonedēļ, lasot Latvijas ārlietu ministra Edgara Rinkēviča un Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālās pārstāves Marijas Zaharovas pastarpināto vārdu apmaiņu. Tam par iemeslu bija E. Rinkēviča izteikumi “Latvijas Avīzes” rakstā, kur viņš norādījis, ka jāvērtē informācija par “Krievijas iejaukšanos” Katalonijas referendumā. Nevis ka Krievija būtu organizējusi šo referendumu, bet ka tā šos notikumus kā “uz zemes nokritušu konfekti” cenšas izmantot Eiropas Savienības šķelšanai. Krievijas ĀM pārstāve reaģēja ļoti uzbudināti, sākot apsaukāt Latvijas ministru par “viltus ziņu agregatoru”. “Un kur tikai viņi ņem tādus augstā lidojuma putnus,” vīpsnāja Zaharova, sapinot to ar kaut kādiem nesaprotamiem pārmetumiem Lietuvas prezidentei Daļai Grībauskaitei, kura par Krieviju un Kataloniju vispār neko nebija teikusi (bet laikam jau Grībauskaites pieminēšana Krievijā kļūst par tādu kā “Kartāga ir jānodedzina” Senajā Romā). Ar to gan šis stāsts nebeidzās, jo Rinkēvičs izteica vēl vienu repliku, bet Zaharova atkal izplūda niknos komentāros.

Te, protams, varētu nedaudz sīkāk aprakstīt šo savdabīgo personu, kura, šķiet, galvenokārt rūpējas par izklaides jomu Krievijas ārlietu dienestā, rakstot smieklīgus ierakstus sociālajos tīklos, izsakot emocionālas piezīmes un dejojot “Kaļinku” ārzemju viesiem. Šā gada maijā Zaharova pat bija sacerējusi uzsaukumu Spānijas karavīriem, kas NATO daudznacionālā bataljona sastāvā ieradās misijā Latvijā. (“Vēlos uzdot jautājumu spāņiem: vai Spānijai, spāņu tautai jebkad ir nācies aizsargāties no Krievijas? Vai Krievija apdraud Spāniju? Nē. Toties Spāniju apdraud starptautiskais terorisms. Taču nez kāpēc NATO neuzskata par vajadzīgu aizsargāt Spāniju no terorisma,” Krievijas ĀM pārstāvi citēja Krievijas interneta portāls “Sputņik”.)

Bet stāsts jau nav par vienu cilvēku, bet par to, ka Krievijas varas pārstāvji joprojām nav atmetuši iedomu, ka viņi vienīgie ir tādi ļoti gudri un viltīgi, bet visi pārējie naivi un lempīgi (“Putins atkal visus apspēlējis” – Krievijā populārs izteiciens). Krievijas “oficiālā pozīcija” kopš 2014. gada vairs nav nekāds arguments, jo pats prezidents ir atzinies, ka piekopj dubultu spēli – vispirms stāstot, ka neko nezina par “zaļajiem cilvēciņiem” Krimā, bet pēc gada jau lieloties, ka tas bijis viņa personiski izstrādāts un organizēts pussalas pārņemšanas plāns. Kādu spēli Krievija spēlē Katalonijā – tas vēl nav skaidrs, bet spēle notiek, un valsts kontrolēto mediju aktivitātes to uzrāda. Latvijā gan ir vēl viens labs kritērijs – Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas iesaistīšanās. Iepriekš viņa brauca novērot referendumu Krimā, tagad devās uz Barselonu. Lai nu kurš, bet Ždanoka nedarīs neko, kas neatbilst Krievijas interesēm. Patiesībā tas ir vienīgais viņas politiskās darbības mērķis Eiropas Parlamentā, ko neslēpj arī partijas nosaukums – Latvijas Krievu savienība.

Krievijai patīk agresīva retorika, bet pēc pārmetumiem par iejaukšanos citu valstu lietās tā pēkšņi iztēlo sevi kā upuri. Tā taču esot rusofobija, daži pat steidz to salīdzināt ar antisemītismu pirms Otrā pasaules kara. Dīvaini gan, ka pirmie šo “rusofobu” rindās izrādās paši krievi – tie, kuri kritizē Putina politiku. Tad jau tautībai ar to nav nekāda sakara. Tad jau precīzāks apzīmējums gan būtu “Kremļfobija”.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. … Krieviskam grafistam butu beidzot jasaprot, ka vina lielaka nelaime ir: vins ir kluvis par citu

  ‘ IZMANTOJAMO IDIOTU ‘ !!!

  … Bet, soreiz gan ne komunistiskas ideologijas del, bet sava iedzimta launuma rasta naida pret visu latvisko … !!!

 2. Skaņa izkropļota Atbildēt

  Nehrena neskam kur skaņa.

 3. Es šitai kāju stirinātājai varētu tā kārtīgi iedot — ka viņa sāktu runāt ķīniski.

 4. Kas tā “Kaļinka” tāda ir — krievene, kurais prasās apaugļošana?

 5. krievelijā problēmu milzums,bet viņiem galvenais ir maisīties kā peļu sūdam pa putraimiem,citu valstu darīšanās!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj!
   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

   Povtorno, posle udalenija cenzorami! Nu i dge deklarijujemaja svoboda slova ?!!!

 6. Ta keve nezina vesturi . 30s gados kas organizeja sarkanaja Katalonija pilsonu karu ,a . Cik zinu ,tie bija stalina iesutiti cekisti.

  • Kakoje otkrovenije! A razve eto ne general Franko ustroil perevorot i razvjazal grazdanskuju voinu v Ispaniji?! ” Nad vsej Ispanijej bezoblachnoje nebo!”

 7. Pustj Maris dlja nachala dokazet, chto u vas samih net politicheskoj cenzuri, ni v samoj gazete LA, ni na etom portale! Dokazite gospoda redaktora i moderatori!

 8. Šoreiz vērtēšu tikai priekšnesumu – man tas patika. 😀 Atzīšos, man padomju laikos bija grūti paciest krievu “pesņas un pļaskas”, no kurām nekur nebija glābiņa (TV un radio). Man tās likās mežonīgas, dziedātāju balsis (it sevišķi sieviešu) spalgas un intonatīvi nepatīkamas. Bet šajā priekšnesumā nav tās “krievu sāls”! Ir temperaments, plastiskums, sieviete tiešām smuka un – nezinu, kā to precīzāk pateikt, bet tas tāds eiropeisks krieviskums. Atkārtošu – izteicu savu vērtējumu tikai par priekšnesumu.

 9. Marija, vienkārši Marija Atbildēt

  Šādai politiķei es noteikti ticētu! Nu kā var neticēt tam, kam ir ko parādīt? A vot tiem, kas vēkšķ no tribīnes – noteikti nē; he, he!

 10. Kam to lai iesaka,murgs.Paskatīties 80 desmito kaļiku,tā ir īstā.Bet ne jau šī parodija.

 11. Un ko Krievijas (PSRS) militāristi, viņu tanki un kara aviācija meklēja Spānijā 1936. – 1938. gadā?

 12. Es nekādīgi nevaru saprast-kura ir daiļāka, zacharova vai tā Krimas pusruble-poklonska!

  • Krievijā,Lavrovam ir iesauka,skumjais zirgs un viņa padotā zaherova tiek dēvēta vienkārši par ķēvi

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj!
   You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

   • You’re a nicks thief, you steal names,
    all the best of the web. You steal thinks too, you’re a plagiarist. Move your brain!

    • This is my nickname, I invented it first. And you stole it, bitch! It’s you who are the thief! And you are not the worst thing you can find on the Internet. Come on, we shave with rolls, because your brains are there.

     • Krievu nacists ir vēl zemāks par Z-korejas nacistu.

     • A ti sam angel, da?!
      Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj! You’re a thief! Stop stealing other people’s nicknames, bitch!

 13. Par to “Maņku obļigaciju”jau paši krievi ņirdz.Toties,esmu pārliecināts ar kādu kaisli viņu aizstāvēs vietējie troļļi.

Draugiem Facebook Twitter Google+