Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
17. augusts, 2015
Drukāt

Tadenavā taps ekspozīcija “Ciemos pie Žaniņa”

Foto: "Garā pupa"Foto: "Garā pupa"

Raiņa muzejs Tadenavā.

“Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) noslēguši līgumus ar uzņēmumu “H2E” par ekspozīciju un publiski pieejamo telpu iekārtošanas projektu izstrādi un autoruzraudzības veikšanu projektu tehniskās realizācijas laikā Raiņa muzejam “Tadenava”, Raiņa un Aspazijas vasarnīcai Jūrmalā un Raiņa un Aspazijas mājai Rīgā, aģentūra BNS uzzināja VNĪ.

Dzejnieka bērnības muzejā – Raiņa muzejā “Tadenava” – apmeklētājiem būs pieejama jauna pastāvīgā ekspozīcija “Ciemos pie Žaniņa”. Muzejs tiks veidots kā Bērnības muzejs, respektējot bērna zinātkāri un vēlmi visam pieskarties. Tāpat paredzēts izveidot ekspozīciju “Sākums”.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā restaurētajās augšstāva istabiņās varēs iejusties dzejnieku dzīves vidē, bet apakšstāvā tiks izveidota ekspozīcija “Es un Tu”. Savukārt Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30 tiks iekārtots Raiņa un Aspazijas memoriālais dzīvoklis, kā arī dzejnieku personiskās bibliotēkas atklātā krātuve.

VNĪ administrēto Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansēto projektu “Raiņa un Aspazijas muzeja atjaunošana” paredzēts īstenot līdz 2016.gada aprīļa beigām un tas paredz muzeju ēku restaurāciju, vēsturisko priekšmetu restaurāciju, ekspozīciju izveidi un pieredzes apmaiņu ar partneriem no Norvēģijas.

VNĪ atgādina, ka katrai Raiņa un Aspazijas memoriālā muzeja ekspozīciju vietai, kas tiek atjaunota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansēta projekta ietvaros – Raiņa un Aspazijas vasarnīcai J.Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā, Raiņa un Aspazijas mājai Baznīcas ielā 30, Rīgā, kā arī Raiņa muzejam “Tadenava” Dunavas pagastā, Jēkabpils novadā, tiks izstrādāts ekspozīcijas un publiski pieejamo telpu iekārtošanas projekts.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+