×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. septembris, 2014
Drukāt

Vai hokeja līdzjutēji boikotē Rīgas “Dinamo” spēles? (3)

LETALETA

Linda: 
”Esmu liela hokeja fane, braucu uz pasaules čempionātiem, apmeklēju Rīgas “Dinamo” spēles. Visu laiku uzskatīju, ka sportu nevajag jaukt ar politiku, taču šogad situācija ir tā mainījusies, ka man “Dinamo” projekts vairs nešķiet saistošs, iekšēji nevaru pieņemt to krievu pasākumu. Domāju, ka daudziem līdzjutējiem tas ir boikots, tāpēc arī arēna ir pustukša. Šosezon “Dinamo” vispār nevajadzēja spēlēt KHL. Manuprāt, līgai “Dinamo” ir vairāk vajadzīgs nekā otrādi. Gan jau mūsu spēlētāji atrastu darbu Vācijā, Skandināvijā.

Man vīrs un dēls nopirka abonementus, 400 eiro samaksāja, es gan nevienu centu šim pasākumam netērēšu. Hokejs joprojām ir sirdij tuvs, skatīšos televīzijā. Trešdien berzu podu un fonā gāja spēle pret “Sočiem”. Tik bezzobaina spēle, slidinās, vajag taču sisties! Tāds hokejs mums nav vajadzīgs!

“Dinamo” spēlētāji saņem milzu naudu, un tad pavasarī – vienam kāja sāp, otram vēders, izlasē nevarot spēlēt. Tad kam tas klubs vajadzīgs? Arī bez “Dinamo” Latvijas izlase spēlēja gan olimpiskajās spēlēs, gan pasaules čempionātos, visi rāvās uz nacionālo komandu un bija gods tajā būt. Man šobrīd ir liels prieks par Latvijas basketbola izlasi. Pirmā nopirkšu biļetes uz Eiropas čempionātu, kas nākamgad notiks Rīgā. Biju aizgājusi uz spēli pret Zviedriju – pilnīgi citas emocijas, latviešu puikas cīnās!”

Jānis: 
”Pagājušajā sezonā trešdaļai no skatītāju bija abonements. Šovasar, ņemot vērā problēmas ar kluba finansēm un kluba padomes priekšsēdētāja Jura Savicka nepārdomātos izteikumus, cilvēki ar abonementu pirkšanu bija piesardzīgi – kāpēc maksāt 150 eiro, ja īsti nav pārliecības, ka komanda vispār būs? Tos iegādājās tikai uzticīgākie līdzjutēji, pārējie vadās pēc noskaņojuma un pērk biļetes, kas gan arī ir padārgas. Varēja cenu nolaist līdz 3 – 5 eiro, lai tauta nāk. Galvenais taču ir, lai tribīnes būtu pilnas. Nedomāju, ka cilvēki pieteikuši boikotu Rīgas “Dinamo” Krievijas rīcības dēļ, vismaz es tādu pieeju neatbalstu un turpināšu iet uz spēlēm. Runājot par sportisko pusi – komandai viss tā kā būtu, bet stresa situācijās pajūk spēle un no tā rodas visas nelaimes. Nestabila psiholoģija, zonā nevar ieiet pat tehniskākie spēlētāji. Pietrūkst Sanda Ozoliņa – nav, kas jaunajiem var iedot pa pieri. Šobrīd neesmu ļoti optimistiski noskaņots, taču sezona ir gara. Paskatīsimies, kā veiksies pirmajā izbraukumā, un tad jau varēs izdarīt nopietnākus secinājumus.”

Māris: 
”Biju šokā, ka spēlēs pret Jaroslav­ļas un Soču komandām bija tik maz skatītāju. Rīgas “Dinamo” taču spēlē mūsu puikas – Masaļskis un Miķelis Rēdlihs atgriezušies, Dārziņš. Sčastļivijs arī gandrīz kā savējais. Nedomāju, ka līdzjutēji pieteikuši boikotu. Tas būtu pilnīgs murgs. Droši vien katram savs iemesls, daudziem arī finansiālais. Mēs ar sievu un dēlu bijām uz pirmo spēli pret Minskas “Dinamo”, par trim biļetēm samaksāju gandrīz 50 eiro. Vēl pica, alus, stāvvieta pie arēnas – kopā 75 eiro. Padārgi. Bet par sniegumu nākamajās divās spēlēs Rīgas “Dinamo” spēlētājiem nevajadzēja maksāt algu pat tad, ja nauda būtu…”

Dainis: 
”Uzskatu, ka nevajag politiku jaukt ar sportu. Jā, Krievija nepieņemami rīkojas Ukrainā, taču vai no tā, ka “Dinamo” izstāsies no KHL, kaut kas mainīsies? Hokejs ir mans sporta veids jebkurā gadījumā, un es turpināšu atbalstīt “Dinamo”. Arēnā spēlēs ir nepierasta sajūta, droši vien skumīgi ir arī spēlētājiem. Šur tur parādās runas, ka viņiem nauda nav samaksāta, tāpēc arī laukumā necīnās. Ja ceturtā maiņa izskatās labāk par pirmo, tad tas ir dīvaini. Bet ir tikai pats sezonas sākums, jāskatās, kā būs turpmāk. Es tomēr aicinu iet un skatīties spēles, jo nekā labāka jau mums nav.”

Fakti


* Hokeja klubs Rīgas “Dinamo” uzsācis septīto sezonu Kontinentālajā hokeja līgā, taču pirmajās mājas spēlēs “Arēnā Rīga” tribīnes bija patukšas.

* Pirmo maču pret Minskas “Dinamo” klātienē noraudzījās 7750 skatītāju – it kā daudz, taču, salīdzinot ar sezonas atklāšanas spēlēm iepriekšējos gados, tas ir sliktākais rādītājs. Nākamajās spēlēs pret Jaroslavļas “Lokomotiv” un HK “Soči” arēnā attiecīgi bija 3690 un 4170 skatītāju. Tas gan ir vairāk nekā jebkuram citam sporta klubam Latvijā, tomēr “Dinamo” standartiem, kas kopš dibināšanas 2008. gadā bijis ārpus konkurences, – ļoti maz.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Protams, ka ignorējam-daudzus gadus caur gāzes cenām apmaksājām hokejistu sievu dārgās rokassomiņas, nupat vadzis ir lūzis, ukraiņu asinis gan nepiedosim!
    Gaidām, kad kāds hokejists atteiksies spēlēt, bet laikam nesagaidīsim, nauda pāri visam:( Dārgās panckas svarīgākas par pašcieņu!

  2. Pilniigi nepareizi teikts,ka Dinamo zaudeejusi fanus.Iistie fani nekur nav pazudusi,nevar jau pilniigi visas speeles apmekleet.Tikai Dinamo!

  3. Zini, Stūriška, baigais Tev fakts “Hokeja klubs Rīgas “Dinamo” uzsācis septīto sezonu Kontinentālajā hokeja līgā, taču pirmajās mājas spēlēs “Arēnā Rīga” tribīnes bija patukšas.”

Draugiem Facebook Twitter Google+