×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. novembris, 2014
Drukāt

Tāds sociāldemokrātisms nebija pievilcīgs. Saruna ar Aivaru Kreitusu (33)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pēc vēlēšanām redakcijā viesojās AIVARS KREITUSS (“Saskaņa”). Nevarējām apsveikt ar panākumiem Vidzemes apgabalā kandidējušo, kreisi noskaņoto, pieredzējušo politiķi. Kāpēc vēlētājs tomēr nenoticēja “Saskaņas” reklamētajam sociāldemokrātiskumam, partijas “latviskošanai” – par to ar Kreitusu sarunājās Voldemārs Krustiņš un Egils Līcītis.

V. Krustiņš: – Tātad kā sociāldemokrāts esat vīlies par vēlēšanu rezultātiem?

A. Kreituss: – Jā, un meklēju iemeslus, kāpēc tā notika. Esmu pieredzējis vairākas vēlēšanas, sociāldemokrātiski noskaņotu partiju veiksmes un neveiksmes, un secinājumi ir. Kampaņā no svara bija Ukrainā notiekošais, un žurnālisti Ušakovam bez mitas jautāja par līgumu ar Putina partiju un par kādreizējo balsojumu par otru valsts valodu. Varbūt vajadzēja saņemties un atbildēt, ka līgums jāaptur, jāpārtrauc, un jāturpina tikai tad, kad ar Krieviju varētu sarunāt, ka, neraugoties uz sankcijām, viņi no kaimiņu Latvijas tomēr ņem produktus, notiek kravu pārvadājumi. Tad līgums būtu to vērts. Citādi nekādu labumu tas nedod. Tāpat tika atzīta kļūda, balsojot par otru valsts valodu, taču šo “negadījumu” turpināja zelēt. Vēlētājiem uzdzina bailes, kam īsti nebija pamata, un to pierāda Krievu savienības vājais starts. Radikālo balsotāju bija ļoti maz. “Saskaņa” skaļāko viedokļu paudējus arī izslēdza vai nelika sarakstā kā Cvetkovu, Kabanovu. Man šķiet, ka to, kas grib “atpakaļ Padomju Savienībā”, palicis minimums.

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Protams,tas ir individuāls viedoklis-Patreizējā saeimā izveidojušās partijas=Saskaņa-ienaidnieku un jūdu -nodevēju grupa(nesoc.dem.p.),,Vienotība-liber pederastu part.,,Zemnieki-veco komunistu Br.Lem.veidojums,tad vēl ir satelītu partijas-ģībēja un klaunu grupa.Izrādās,ka vienīgā konservatīvā,bez taustāma redzama grēka izrādās nacionāļi.Kā dzīvot tālāk.?

 2. Protams,tas ir individuāls viedoklis-Patreizējā saeimā izveidojušās partijas=Saskaņa-ienaidnieku un jūdu -nodevēju grupa(nesoc.dem.p.),,Vienotība-liber ** part.,,Zemnieki-veco komunistu Br.Lem.veidojums,tad vēl ir satelītu partijas-ģībēja un klaunu grupa.Izrādās,ka vienīgā konservatīvā,bez taustāma redzama grēka izrādās nacionāļi.K

 3. Varbūt šis “…2002.gada 27.jūnijā Kreituss paziņo, ka Dienvidu tilta projekta kopējās izmaksas varētu būt līdz 70 miljoniem latu. Pēc viņa domām, tiltu varētu pabeigt 2004.gada beigās vai 2005.gada sākumā. Paša tilta izmaksas būšot 26-27 miljoni latu… ” (galā sanāci tieši 10 reizes dārgāk …) labāk raksturo šito “spečuku”? Jeb, kā saka krievi “pizd..ķ ņe meški voročiķ!””

 4. SUPERLIELULIS!
  Abi divi ar kundzi, nožēlojami.
  Kreitusi pēdējā laikā nepatīkami klausīties – visus aprej kā traks suns.

  • Izskatās, ka esi no tām, kuras runā stomīdamās un netiek aicinātas uz diskusijām. Labi, ka vismaz Kreituse pasaka blēžiem acīs taisnību.

 5. Izstādīt šito pastāvīgā ekspozīcijā Stūra mājā! Atbildēt

  No šī čekista līdz sociāldemokrātijai ir tikpat tālu, kā no zemes līdz zvaigznēm.

 6. Tas Kreituss ir lielāks kangars nekā es !

 7. Vainu Kreitusa kungs palicis vecs,vai arī ar domāšanu nav vss kārtībā!Ssskaņai ar sociāldemokrātie nav un nekad nebūs līdzīgas darbības un programmas!Visa viņu politika ir vērsta vienīgi uz krievu vēlētāju un viņu interesēm.Tas ir skaidrs pat ne īpaši izglītotam cilvēkam.Arī citi A.kreitusa spriedumi un vērt/ejumi ,kaut vai Ukrainas unKrievijas jautājumā ,am nav pieņemami un,diez vai viņš kādreiz tiks deputāta krēslā šajā saulē!!!

 8. Pavasarī un pat vasarā Saskaņa ne par ko neatzina, ka Krimā un Ukrainā darbojās Krievijas militārpersonas, ka tiek piegādāti ieroči un bruņu tehnika. Atbilde, ka fakti neesot ticami, tie esot jāpārbauda utt. Kur tad vēl iepriekš izdotās “Melnrakstu” grāmatas ar Latvijas vēstures sagrozīšanu?
  Galvenais, tomēr tā mistiskā sadarbība ar Krievijas valdošo partiju, kas absolūti nav sociāldemokrātiska, bet ir konservatīva. Normāla pasaules prakse ir tāda, ka sadarbojas savā starpā vienādi politiskie spēki. Tas viss varēja radīt cilvēkos domu, ka Saskaņai vārds “sociāldemokrātiska” ir vienīgi izkārtne. Ja tev melo, tad kāpēc par tādiem būtu jābalso?

 9. Socialdemokrātija un krievi ir pilnīgi nesavienojami jēdzieni. Krievu vienīgais varas modelis ir diktatūra. Cars vai ģenerālsekretārs, vai KGB skolots prezidents – tie ir pateicīgās tautas varas simboli, bet tādas lietas kā sociāldemokrātija, socialisms vai pat komunisms ir ietinamais papīrs kur ievīstīt lielkrievu šovinismu un impēriju lai tās svaigāk izskatītos pirms pasniegšanas. Visi tie saucamie latviešu socialdemokrāti ir vai nu galīgi prātiņu paspēlējuši vai apzināti pārdevušies SC krieviem lai pievilinātu latviešu tautības vēlētājus

 10. Par Saskaņas un tai pietuvināto SOCIĀLDEMOKRĀTISMA niansēm dažu jauku rakstiņu var izlasīt portālā kompromat.lv. Iesaku visiem!

 11. … PALIEK BAISI KLAUSOTIES SADA NOMENAKLATURAS BIJUSA APOLOGTIKA … !

  … UN TIKAI SPECIGAS DAINAS SPEJ PATEIKT PATIESIBU UN TIKUMIBAS IZTRUKUMU DAZOS BIJUSOS POLITIKOS …:

  Melojiet svesi (zombetie) laudis,
  Es melot nemaceju (nezinaju);
  Kad es butu macejusi (zinajusi),
  Es ar butu melojusi. (un ta arvien)

  Starastin, velna berns,
  Nesit man ar ievas kuju;( propagandu)
  Smirdes tava dveselite,
  Pie Dievina aiziedama. ( un ne talak …)

  Tevu deli kalpot gaja, (iedomigie)
  Bagatibas gribedami.
  Nu redziet, tevu deli,
  Kada kalpa bagatiba. (pardotas dvesele sindromi …)

 12. “Gundars Bērziņš, smagsvars politikā, bija viens no labākajiem veselības ministriem…”
  Jā, vēl tagad maksājam ar pakalpojumu tarifiem par viņa sarūpētiem kredītiem ēkām un iekārtām, kuras stāv tukšas :):):)

 13. Jūsu sieviņa kas spēj visus kritizēt, televīzijas raidījumā izgāzās sacīdama ka tāds gadījums kā ar Junkuru Latvijā esot pirmais gadījums, bet aizmirsa ka tāds gadījums ka sieva savu deputāta mandātu atdod savam vīram arī Latvijā ir pirmais gadījums. Kā tas notika ar Jums, vai viņai tā nav vecuma pazīme un tāda var strādat par lektori.

  • Kreitusu pāris ir viens tiešām žiperīgs savienojums. Abi aizmirsuši daudz ko – Ilga savu PSKP partijnieces pagātni ar visiem labumiem no LKP CK ķēķa, aizmirsusi, ka savu mandātu tik tiešām atdevusi vīram (ģimenes uzņēmums!), un cieš no diskomforta, ka vairs nav pie varas. Aivars aizmirsis, ka’200 tūkstošus latu savulaik, būdams ministrs, ielicis uz procentiem, kas bija neētiska rīcība. Varbūt aizmirsis arī 90. gadu sākuma naudas, kas brīvi klejoja pa Koksnes ķīmijas institūta direktora kabinetu. Abiem Kreitusiem kā pensionāriem laiks kopt Langstiņu dārzu un rūpēties par mazbērniem.

 14. Randy, BR-Deutschland & Latvia, EU Atbildēt

  Man šķiet, ka to, kas grib “atpakaļ Padomju Savienībā”, palicis minimums.>>>
  Toties taadu (meeslu) kas gribeetu Latviju atpakalj krievijas impeerijaa ir krietni vairaak. Principaa padomija bija krievijas impeerijas dialektiskais turpinaajums. Manupraat Eiropai krievijas impeerija bija biistamaaka, un veesturiski nodariija vairaak posta kaa padomija.

 15. Tāds puskoka lēcējs Kreituss vien ir — tāds puskangars, puspatriots, puskomunists un stipri iedomīgs, ko atceros vēl no KĶI laikiem .Šī vēlēšanās sociāldemokrātiju savienot ar krievnacistu un okupantu ideoloģiju ir vienkārši noziedzīga. Ir ļoti pretīgi redzēt šo ucināšanos un maigošanos ar reāliem un nepāraudzināmiem Latvijas ienaidniekiem !

 16. nja , izlasot šo “līgums jāaptur, jāpārtrauc, un jāturpina tikai tad, kad ar Krieviju varētu sarunāt, ka, neraugoties uz sankcijām, viņi no kaimiņu Latvijas tomēr ņem produktus, notiek kravu pārvadājumi” tālāk nelasīju, pilnīgs loģiskās domāšanas trūkums…

 17. LSDSP 110. gadadienas jubilejā atgādināsim vecajiem priHvatizatoriem un liberazitoriem vienu elementāru lietu – “nezāģē zaru, uz kura sēdi”. Pēc rūpniecības sagrāves 1990-os gados, nekādas “sociāldemokrātija” vairs nebija pat teorētiski iespējama. Nav darba tautas – reālās ekonomikas pamats, nebūs sociāldemokrātijas.

 18. Diemžēl, žēl ka netiki pie siles, “Zelta tilts” arī jau gandrīz ir uzbūvēts. Tie labie laiki Jums ar sieviņu Ilgiņu ir pagājuši. Arī Saskaņas nevarēja palīdzēt.

  • Tieši manas domas.Esat padomju laika produkts ar tādu domāšanu,bet pietiekoši sakarīgu runāšanu.Ar to vien ir par maz.Un saskaņa nav tā par kuru balsos,ja tur būs Leiškalns un citi pārbēdzēji.(.)

 19. Saeimā neiekļuva ne Leiškalns, ne Peters jaunākais.Šeit nelīdzētu pat ja Liepnieks būtu radijis fondu:
  “Aivars Kreitus Saeimas deputāts”, kā kādreiz tika mēģināts – “Ilga Kretuse Latvijas Prezidente”. Vai tiešām šiem cilvēciņiem nav tik daudz prātiņa lai saprastu, ka Latvijas krievi nekad par latviešiem nebalsos, un tautas nodevēju paliek tomēr mazāk.

 20. Kreituss – Rubiks saskanas centrs

 21. Stukacs paliek stukacs ari pec 20 un 30 gadiem, kad vins ir vajadzigs izvelk ka trusi no piedurknes

 22. Par zelta tiltu vajadzeja pastastit…

 23. Kreitusam nav ko brīnīties, ka tie, kas aizskrēja pie Amerika, gan tie, kas pie Saskaņas, neguva latviešu vēlētāju uzticību un, ceru, arī neiegūs. Liela daļa latviešu vēlētāju neuzticas Jums un pareizi dara.

  • Arī pliki noplūkta vista glaužas pie sava noplūcēja kājām. Tāda ir letiņu kalpu daba, un tamdēļ nav ko gausties, ka nevaram pietuvoties pat ES vidējam līmenim. Tie paši liberālie laimes solītāji bez nomaiņas zog jau 20 gadus. Kur vēl labāks kumoss par “Citadeli” vai Liepājas Metalurgu.

  • Gaužām žēl noskatīties uz daudziem cienījamiem Gods kalpot Rīgai”kalpotājiem”.Vai tā ir nostalgija vai..divkosība…

Draugiem Facebook Twitter Google+