×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. septembris, 2013
Drukāt

Taifūnā Ķīnā pazūd 75 jūrnieki, bet Vjetnamā notiek plaša evakuācija

wutip

Desmitiem tūkstoši cilvēku pirmdien tiek evakuēti no augsta riska teritorijām Vjetnamas centrālajā daļā, kurai tuvojas taifūns, kas Dienvidķīnas jūrā nogremdējis trīs Ķīnas kuģus, bet 75 cilvēki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Haiņaņas provinces Ķīnas dienvidos pašvaldība informēja, ka trīs zvejas kuģi svētdien apgāzās netālu no Paraselu salām un 75 jūrnieki tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Gaidāms, ka taifūns “Vutips” (“Wutip”) pirmdien skars Vjetnamu ar vēja ātrumu 42 metri sekundē, kas brāzmās sasniegs pat 56 metrus sekundē, paziņoja Vjetnamas meteorologi, brīdinot par spēcīgu lietu.

No Kunagči provinces piekrastes rajoniem, kam draud applūšana svētdienas vakarā evakuēti vairāk nekā 43 tūkstoši cilvēku, bet pirmdien plānots evakuēt vēl 140 tūkstošus cilvēku, informēja Vjetnamas centrālās plūdu un vētru kontroles komiteja.

Skolas piecās provincēs ir slēgtas un krasta apsardze informēja, ka ir dots rīkojums 61 tūkstotim zvejas kuģu ar 303 tūkstošiem apkalpes locekļiem rast drošu patvērumu.

“Vutips” ir spēcīgākais taifūns Vjetnamā šajā sezonā. Šogad spēcīgākā Āzijas tropiskā vētra bija taifūns “Usagi”, kas mēneša sākumā izraisīja vismaz 33 cilvēku nāves Filipīnās un Ķīnā.

Vjetnamā ik gadu plūdos un vētrās iet bojā simtiem cilvēku un tiek radīti miljonos latu mērām zaudējumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+