Foto – Leta/EPA

Tailers iebilst pret “Aerosmith” dziesmas izmantošanu Trampa kampaņā 0

Amerikāņu rokgrupas “Aerosmith” solists Stīvens Tailers iebildis pret dziesmas “Dream On” izmantošanu ASV prezidenta amata kandidāta Donalda Trampa priekšvēlēšanu kampaņā.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Lasīt citas ziņas

Tailera advokāti pieprasījuši atteikties no dziesmas izmantošanas kampaņā, jo tas “rada nepatiesu iespaidu”, ka Tailers atbalsta Trampa kandidatūru.

Tramps atskaņo dziesmu kampaņas pasākumos. Vienā no tiem ekscentriskais uzņēmējs izlikās, ka spēlē bungas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tailers pats ir republikāņu partijas atbalstītājs, un viņa iebildumi neesot “personiski”, bet gan saistīti ar autortiesību neievērošanu un atļaujas nejautāšanu.

Kā jau ziņots, arī kanādiešu mūziķis Nīls Jangs un amerikāņu rokgrupa “R.E.M.” lūguši neizmantot to dziesmas Trampa priekšvēlēšanu kampaņā.

“Ejiet ieskrieties, skumjie, pēc uzmanības izsalkušie un varaskārie vīreļi,” par dziesmas “End of the World AS We Know It (And I Feel Fine)” lietošanu tvītoja Staips. “Neizmantojiet mūsu mūziku un manu balsi savās idiotiskajās šarādēs, ko saucat par kampaņu.”

Tailers uztur labas attiecības ar Trampu. Augustā dziedātājs kā Trampa viesis apmeklēja republikāņu partijas debates.

“Kampaņa “Trump for President” nav ieguvusi mūsu klienta atļauju izmantot “Dream On” vai jebkuru citu dziesmu, jo tas rada nepatiesu iespaidu, ka viņš ir saistīts vai reklamē Trampa kunga kandidatūru,” teikts advokātu vēstulē. “Ja kampaņas veidotāji nepakļausies prasībām, mūsu klientam nāksies izmantot juridiskus līdzekļus.”

Trampam pirmoreiz tika lūgts pārtraukt “Dream On” atskaņošanu kampaņas pasākumos pirms diviem mēnešiem, taču viņš turpināja to izmantot, ziņo mūzikas žurnāls “Rolling Stone”.

Politiķu un mūziķu strīdi par dziesmu izmantošanu kampaņās ir strīdīgs jautājums kopš 1984. gada, kad rokmūziķis Brūss Springstīns nopēla ASV prezidentu Ronaldu Reiganu par ieceri pārvēlēšanas kampaņā lietot dziesmu “Born in the USA”.

Reklāma
Reklāma

Autortiesību likumi ļauj politisko kampaņu pasākumos atskaņot mūzikas ierakstus, ja norises vieta ieguvusi attiecīgu licenci. Taču izpildītāji var sūdzēties par to reputācijai nodarīto kaitējumu, ja dziesma izmantota, nelūdzot atļauju.