Dabā
Medības

Mednieka soma. Taisnā aizslēga ierocis – ‘Steel Action’0

Foto: Linda Dombrovska

Vācijas uzņēmumu Steel Action varētu saukt par jaunpienācēju, kas piedāvā taisnā aizslēga ieročus, kuri gūst arvien lielāku popularitāti tieši Eiropā. Dažās atsauksmēs šis nosaukts par labāko taisnā aizslēga ieroci, norādot, ka to ir ļoti ērti un ātri pārlādēt. Ieroču modeļus ar taisno aizslēgu piedāvā ne tikai lielie ieroču ražotāji, bet arī nelieli uzņēmumi, tādi, kāds ir Steel Action.

Kam pievērst uzmanību

Karabīnei ir divdaļīga Picatinny sliede. Ražotājs izmanto Lothar Walther stobrus. Aizlēgs ir rotējošs ar trim zobiem galā. Tāpat aizslēga roktura gals ir no koka, kas ir ļoti jauks dizaina elements. Ražotājs piedāvā divus modeļus – Hunting Short (HS) un Hunting Medium (HM). HS tiek ražots .308 Win, 7mm-08 Rem, kā arī .243 Win. HS versija sver 3,2 kg un piedāvā aptveri, kurā var ielādēt piecas patronas.

Savukārt HM tiek piedāvāts ar .300 Win Mag, .338 Win Mag, 7mm Rem Mag, .270 Win, .30-06 Springfield, 9,3 x 62 mm, 8,5 x 63 mm, 8 x 57 IS versijās. HM svars ir 3,3 kg ar četru vai piecu patronu aptveri, kas ir atkarīgs no kalibra. Stobrs ir 19 mm diametrā, un atkarībā no kalibra tā garums ir no 45 līdz 65 cm. Stobra galā ir arī vītne, lai nepieciešamības gadījumā uzskrūvētu trokšņa slāpētāju vai stobra bremzi. Taisnā aizslēga konstrukcija paredz kalibram pielāgotu sistēmu, piemēram, HS paredzēta īsajam kalibram – .308 Win, bet HM sistēma paredzēta kalibriem, kuru patronas ir garākas – .338 Win Mag.

Ierocis ir skaists un elegants, ar jauki apstrādātu laidi, ko ir ļoti patīkami lietot. Kā jau ierasts, Vācijā ražotās preces ir kvalitatīvas, un to var uzreiz redzēt. Metāla daļas ierocim ir apstrādātas ar nitrokarbonizācijas metodi. Svarīgi ir arī tas, ka ieroča konstrukcija viegli izjaucama un atkal saliekama. Taisnais aizslēgs ir radīts, lai padarītu ieroča pārlādēšanu pēc iespējas ātrāku un ērtāku. Tā vietā, lai klasiskā aizslēga rokturi paceltu un tad vilktu uz sevi pārlādēšanai, taisnais aizslēgs paredz tikai vienu kustību – uz sevi. Šī aizslēga priekšrocības var saprast tikai tad, kad ierocis paņemts rokā un aizslēgs ir izmēģināts.

Viegli izņemams taisnais aizslēgs ar trim zobiem galā.
Viegli izņemams taisnais aizslēgs ar trim zobiem galā.

Par cenām un pieejamiem modeļiem interesēties veikalā “Oksalis” Rīgā.

Vērtējums

Interesanta alternatīva, ja nekārojas neviena no lielajiem, zināmajiem zīmoliem. Šķiet, ka šī taisnā aizslēga konstrukcija ir ļoti ērta un pārdomāta. Lielākais šī ieroča mīnuss – kompānijas vārds nav pazīstams, Latvijā tas ir pavisam kaut kas jauns un nezināms, un tas diemžēl atturēs medniekus aplūkot šo ieroci kā potenciāli ļoti labu investīciju. Tomēr viss liecina, ka ir vērts šim izstrādājumam veltīt uzmanību. Internetā par to ir ļoti daudz labu atsauksmju, kas ir labs rādītājs. Arī tuvumā aplūkojot ieroci, pārsteidz tā kvalitāte un dizains.

Cena ir otrs mīnuss – ap 2000 eiro, tas nozīmē, ka daudzi varētu priekšroku dot zināmākiem zīmoliem, kas piedāvā ieročus šajā cenu kategorijā. Tomēr, no otras puses, ieroci nepērk vienai dienai, kvalitātei ir liela nozīme, tādēļ šis ir zīmols, ko ir vērts aplūkot un papētīt.

Mazliet mulsina drošinātājs – kad ierocis nav šaušanas gatavībā, drošinātājs izskatās ļoti izvirzīts uz āru, lai ieroci sagatavotu šaušanai – drošinātājs tiek paspiests uz priekšu. To nevar uzskatīt par mīnusu, bet drīzāk par zīmola dizaina īpatnību, jo parasti drošinātāja svira nav tik izvirzīta. Ieroča izvēle ir gaumes, vajadzību un iespēju apvienojums, un Steel Action ir ierocis, kam noteikti var uzticēties.

Attēls: Trīs trāpījumi 100 metros – testēja veikala “Oksalis” darbinieki.

Nitrokarbonizācija
• Nitrokarbonizācija ir zemas temperatūras metāla apstrāde gāzes vidē, kas rada cietu un plānu slāni uz apstrādājamā metāla virsmas, lai tādējādi nodrošinātu tā nodiluma un pretrūsas izturību. Nitrokarbonizācija tiek veikta zem kritiskām temperatūrām, un tā ietver slāpekļa un oglekļa difūziju metāla virsmā, iegūstot elastīgu materiāla kodolu, bet tajā pašā laikā daudzslāņainu cietu virsmu.

Vairāk lasiet žurnāla Medības augusta numurā

LA.lv
LE
LETA
Dabā
Strenču novadā par nelikumīgām medībām dabas lieguma teritorijā aizturētas trīs personas
2 dienas
LD
Linda Dombrovska
Dabā
Cik bīstami ir lāči? 1
2 dienas
LA
LA.LV
Dabā
Latvijai pietuvosies plašs ciklons, atnesot pārmaiņas laikapstākļos. Prognoze nākamajai nedēļai
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GL
Gunta Lūse
Latvijā
“Latvieši ir malači. Daļa gan aizbrauc, bet daudzi paliek un strādā.” Stāsts par Inesi Bērziņu Latgalē
7 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Siguldā autoceļš draud ieslīdēt Gaujā 1
4 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Jaunākā sinoptiķu prognoze 7 dienām: kas gaidāms nedēļas sākumā un beigās
9 stundas
Barbara Ālīte
Latvijā
Latvijas tuvumā manīta Krievijas armijas zemūdene, velkonis un korvete 1
4 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Samoilovs un Šmēdiņš izcili, Maskavā atkal skan Latvijas himna
6 stundas